Skip to main content

Topic: MIG-Bez Kabine ? (Read 68692 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #45
Lol..Migovi...lol

Krame to je tak jasno, no isto je tako jasno da su to jedine krame koje si (ne)možemo priuštiti. I onako je dajmitnije od svega da piloti imaju sate naleta, a to dal će poslužit za obranu...možemo okačit mački o rep.

Čuo sam nedavno za slučaj austrijskih čičica koji su u malom sportskom avionu (valjda 172-jki) uzletjeli u Austriji, ušli u Sloveniju...pa dok su slovenci digli uzbunu i dok je doletio avion iz aviana i to max brzinomn (navodno probijao zvučni zid), čičice su bile već u Hrvatskoj, gdje su ih navodno naši identificirali. Jbga, valjda od starosti nisu dobro okrenuli brojčanik na radiju hehe. To je mojih 2C kak kažu amer,i o tuđem čuvanju našeg neba.

Što se tiče novih...ma kaj ja pričam novih nebu dugo. Ja bi otvorio tvornicu, napravio nove jet trenažere i lovce te iste uvalio cijelom balkanu i okolici. Novi ljudi, nova radna mjesta, svi lete i svi zadovoljni :))

Šalu na stranu, nekako mi Švedska ponuda sa gripenima zvuči najpovoljnije iako vjerujem da Morh nema love ni za rc jet a kamoli za pravi. Iskreno, divim se ljudima koji se usude letjeti u našim migovima.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #46
Lol..Migovi...lol

Krame to je tak jasno, no isto je tako jasno da su to jedine krame koje si (ne)možemo priuštiti. I onako je dajmitnije od svega da piloti imaju sate naleta, a to dal će poslužit za obranu...možemo okačit mački o rep.

Čuo sam nedavno za slučaj austrijskih čičica koji su u malom sportskom avionu (valjda 172-jki) uzletjeli u Austriji, ušli u Sloveniju...pa dok su slovenci digli uzbunu i dok je doletio avion iz aviana i to max brzinomn (navodno probijao zvučni zid), čičice su bile već u Hrvatskoj, gdje su ih navodno naši identificirali. Jbga, valjda od starosti nisu dobro okrenuli brojčanik na radiju hehe. To je mojih 2C kak kažu amer,i o tuđem čuvanju našeg neba.

Što se tiče novih...ma kaj ja pričam novih nebu dugo. Ja bi otvorio tvornicu, napravio nove jet trenažere i lovce te iste uvalio cijelom balkanu i okolici. Novi ljudi, nova radna mjesta, svi lete i svi zadovoljni :))

Šalu na stranu, nekako mi Švedska ponuda sa gripenima zvuči najpovoljnije iako vjerujem da Morh nema love ni za rc jet a kamoli za pravi. Iskreno, divim se ljudima koji se usude letjeti u našim migovima.


 Pravilnim odrzavanjem MIG kao i svaki Avion moze da sluzi jos 100 godina ali to kosta,
 
skidati Dijelove sa starih Aviona koji vec dugo ne lete i ugradjivati na postojece je kriminalni delikt,
saljes Pilota u smrt govoreci mu da leti ispravan Avion.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #47
I tu se slažem s tobom... Zato sam i reako... Svaka čast hrabri momci.
Iskreno, bolje da su opremili pilatuse sa pilonima za oružje i basta . Negdje sam pročitao da je neka zemlja tu u evropi baš to napravila.

Jeftino, neš leti po zraku a može i oboritkojeg zločestog pilotga cessne hehe

Edit: bilo bi im bolje da uzmu makar 1 ili 2 grippena neg svu ovu kramu.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #48
meni je interesantno i smijesno citati pojedine komentare ovdje,

Hrvatska je Zemlja koja nikada nece izvrsiti Agresiju na bilo koga,
znaci ODBRANA,

imati bilo kakove Avione u jednoj hrvatskoj za mene je utopija,
Pilot nece stici niti Motor zagrijati a iznad glave ce mu biti neprijatelj, ako ih danas jos ima,

samo Rakete  Zemlja-Vazduh su po meni jedino ispravno i pogodno odbrambeno sredstvo,
Avion, njegova cijena,obuka Pilota,odrzavanje, vecina ih ovdje sanjari,

ova dva MIG-a ne mogu se odrzavati kako treba a o kupnji novih  ??

Hm...

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #49
Nebih se složio. Za obranu možda jest bolje imati dobre Ground to air sisteme, ali nije sigurno dovoljno, jer ako te tko iole dovoljno sposoban napadne, onesposobit će nam sve to u trenu i to sa sigurne udaljenosti. Jedina opcija koja ti tada ostaje su eventualno ono što si dobro sakrio ili što može uzletjeti sa livade pored susjedove njive. Možda ja osobno i jesam sanjar, ali što god mi ovdje rekli ionako će o svemu odlučiti isključivo politika. 

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #50
naša vojska ima odlične radare, u to smo uložili gomilu novaca na inicijativu amera kojima je cilj da imamo dobar radarski sustav zbog programa BRAAD u suradnji sa ostalim zemljama tamo daleko na balkanu  :P (ja sam letio visoko bespilotnom, nitko nista ne govori :P), sve u svemu svi se slažemo da nam treba zračna obrana jer od zrak-zrak raketa neme velike koristi jer je to jedna bitna kockica a za uspješnu obranu trebaju se posložiti sve kockice i radari i rakete i potpora u zraku. Nama su šveđani nudili odličnu nagodbu pri kupnji gripena a i mađari žele prodati neke svoje za puno manju cijenu.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #51
Da mi je samo znati koga se to 'rvati tako silno boje  ???



Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #52
Da mi je samo znati koga se to 'rvati tako silno boje  ???
nije stvar u strahu i više manje se ne radi o tome, već je problem više na globalnoj razini zbog terorizma koji je svakim danom sve utjecajniji u društvu. Mi smo buduća članica i na svojim leđima nosimo komadić tog globalnog problema. Nije uredu da jedan piper može proći našim područjem a da nemamo zračne "presretače". Samo da naglasim, preko hrvetske neće proći niti jedna letjelica a da ju uspješno nećemo otkriti, uz ove nove radare znamo i tip letjelice koja nam dolazi, zanimljivo i ipak stvarno  ::)

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #53
Ne znam kako vi razmisljate, ali po mome...
Dobar radarski sistem ce te upozoriti na vrijeme na nadolazecu opasnost.
U slucaju konflikta, pored stacionarnih sistema, koji ce naravno biti prva meta, rasporedjuju se mobilni radarski sistemi i mobilne PVO jedinice.
Pitajte vojne pilote, da li bi naletio nad neku teritoriju, za koju zna da ima rasporedjene mobilne jedinice, a on ne zna gdje su.....
Mozda i bi, ali ne rado i sa debelim pancirnim gacama.
Ipak, ako skines dovoljan broj letjelica, to ce protivnicku stranu da poprilicno kosta.
Uvijek je PVO raketa jeftinija od bilo kog aviona i narocito od pilota.
Tu dolazi do problema obaranja bespilotnih letjelica koje se malo teze uocavaju u zahvataju kao cilj, ali ni to nije nerjesiv problem.
Veci problem su krstarece rakete, ali ni to nije nerjesivo. Jeste teze, ali ne i nerjesivo.


Sav novac koji ide u odrzavanje trule flote i svi prateci troskovi, bi PVO unaprijedili za faktor 3.
A tako ti je i u hrvatskoj i srbiji i bosni.


Eto.
Toliko.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #54
Nemreš oboriti svaki nepoznati avion koji ti uleti u zračni prostor. Po meni svaka država treba imati moućnost presretanja nepoznatih letjelica, bespilotne ne zvuče loše, no nije to potpuno rješenje. A jbga, dok je ljudi bit će, nažalost i ratova, pa treba biti spreman. Ujedno ako se nevaram, mislim da po tom pitanju i imamo neke obaveze kao članica natoa.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #55
u redu, ulaz neprijateljskog aviona u zracni prostor moze rijesiti dobar pzo sustav, no zaboravljate sto je s kopnenim jedinicama. danasnja vojna doktrina, pocevsi od zaljevskog rata na ovamo pokazuje da je zracna premoc najbitnija karika u ukupnoj pobjedi. mozda nas prostor jest premali, ali je zracna premoc svakako bitna. kako bi se stvari odvijale u zapadnoj slavoniji da Peresin nije potukao srpski vojni konvoj...? i to s lovackim avionom. mislim, svaka cast, to je valjda rijedak slucaj u svijetu...

t.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #56
Pazi, strana letjelica nema sta da trazi u tvom vazdusnom prostoru.
Ako je prijateljski nastrojena, bice trazena dozvola, odobren/ne odobren prelet to je vec druga stvar.
Ako nije najavljena.... ide dole. i tacka.
Trenutno se stavlja, mislim sa pravom, akcent na vazdusnu premoc i dominaciju vazdusnim prostorom.
Ako osujetis oavj dio, napola si se odbranio.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.


Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #58
Ma samo nam treba dobri stari AN-2 i zaliha bojlera hihi...

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #59
draga ekipo vama su dobrano isprali mozak..najte se ljutiti no ovo je 21 stoljece.na rubu smo ekoloske katastrofe i samo je pitanje trena kada cemo ostati bez fosilnih goriva.a vi bi se naoruzavali.lol.
zaista se sablaznjavam vidjeti ovoliku dozu militantnosti u svojih sunarodnjaka.i paranoje od nekakvog potencijalnog neprijatelja i kaj je jos smijesnije..od terorista..pa dragi stipe mogu se samo nasmijat do suza :))
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.