Skip to main content

Topic: Molim pomoć oko quada (Read 1982 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Molim pomoć oko quada

Evo poslije par mjeseci istraživanja i ja se odlučio na samogradnju quada.

Kako to obično biva naletio sam na problem i neznam kako rješiti.

Setup:
Motori : dys se 2005 2300kv
esc: dys xm 30a sa dys 20A zadnjim blheli firmwareom
fc: naza 32 rev 6 sa betaflightom 2,71
frame: tc-r260
x4r reciver sa taranisom x9d

PIDovi u ovom video su stock bf 2.71

! No longer available

Probao sam drasticno smanjit PIdove na 2,2,3.7 i sad je bolje ali i dalje svako toliko imat taj neki cudni zvuk ko da je neki kratki spoj. I dalje leti kako oce i yawa na desno (u zadnjem testu je yawao na ljevo jednom :( )

Prvo sam mislio mozda da su šarafi na motorima pre veliki i da rade kratki iako sam ih izmjerio sarafi 7 mm, ruke 4 mm. Stavio sam šajbice i bilo se popravilo, i imao sam jedan testni let koji je bio skoro savrsen ali bi svako toliko opet se desio zvuk i quad bi yawao na desno.

Ako imate kakvih ideja javite..

Pozdrav

Odg: Molim pomoć oko quada

Reply #1
Provjeri sve spojeve.

 

Odg: Molim pomoć oko quada

Reply #2

PozzAko imaš dys xm30a sa kondezatorom onda ti ide frimware od xrotor20a, a ako ti yaw bježi imaš velike vibracije i moraš FC gumicama odvojit nesmije direktno biti na frejmu!! eto nadam se da ti bu nekaj pomoglo

Odg: Molim pomoć oko quada

Reply #3
Hvala,
spojevi su ok.
Ne, nemam one sa kondenzatorom tako da je firmware valjda dobar.
Probat su ga nekako softmountat pa cemo vidit.

Odg: Molim pomoć oko quada

Reply #4
daj stavi slike kako si postavio u cleanflightu, looptime, pidovi, i screenshot postavki u blheli suite

Odg: Molim pomoć oko quada

Reply #5
Sad tek vidio da imas rev6...skidaj to govance i meci rev5 :)

Odg: Molim pomoć oko quada

Reply #6
Zed, daj bar ukratko objasni što ne valja na rev6? (meni dvi na putu  :( )
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Molim pomoć oko quada

Reply #7
Iskreno, nisam ju imao nikad (vozio jesam) ali na sve strane problemi...progugla malo
Neka mi neko kaze da na ovom forumu ima jedan jedini pilot kojem rev5 nije vise nego dovoljna i dobra

Staro, dobro, provjereno, jeftino, radi.

Odg: Molim pomoć oko quada

Reply #8
Meni je jedna rev6 pustila bijeli dim sama od sebe ali dokbje radila radila je ok  ;)
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Molim pomoć oko quada

Reply #9
Mali update,

softmountao sam fc ali i dao malo veće distancijere izmeđe pdb-ai naze. Isprobao sa malom 3s batkom i sve 5, kasnije napunio 4s vratio pidove na stock i leti bez beda (barem u kratkom test flightu)
Nemogu rec dali je fc bio jako blizu pdba pa mozda negdje radio neki kratki spoj ili je sam softmount odradio. Ako nekoga zanima jeftini softmount bio sam uzeo iz hobbykinga cijev za nitro modele od 3 mm unutarnjeg promjera i odrezao komade od cca 2-3 mm i to je to.

@ddark
Glavna razlika između naze rev 5 i rev 6 i zašto je 6 na lošem glasu je žiroskop koji u rev 6 je  model 6500 koji je u teoriji bolji ali u praksi se pokazao da je jako osjetljiv na vibracije i kao takav moze radit
probleme kao što su na mom video - odnosno osjeca pomake kojih nema i onda ide fc regulirat sve to i dolazi do katastrofe. Zato se u zadnje vrijeme preporuča da se softmountaju svi fc koji imaju taj 6500 žiroskop.

Budem napravio novi mali video kak sad radi i dumpom iz fc-a sa screenshotovima postavki iz blhelija jer sam siguran da se to moze još puno bolje podesit

Pozdrav


Odg: Molim pomoć oko quada

Reply #10
Rev5 bog svih FC, CC3D je isto super, ali vidim BorisB ga je malo zapostavio u zadnjim betama

Odg: Molim pomoć oko quada

Reply #11
U, bogami i  f4 izgleda jako jebeno 32 KHz mmm