Skip to main content

Topic: odvojivač na bazi voska (Read 2377 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

odvojivač na bazi voska


 dali mi može netko ko je radio sa  takvim voštanim odvoivaćem  opisati postupak iz prve ruke. Buni me opis u upustvima da se mora istrljati  vosak   nakon sušenja suhom krpom.  Dali ostane što voska na kalupu poslije tog postupka.       Unaprijed hvala!

Odg: odvojivač na bazi voska

Reply #1
nemoj me uzeti za rijec ali mislim da ti to ovako ide..znaci kalup dobro namazes tim odvojivacem i zatim kad se posusi dobro istrljas..taj proces mozes obaviti vise puta bolje ce se odljepiti

Odg: odvojivač na bazi voska

Reply #2
ja sam radio sa tim odajačem, izbrsno ispadne, znaći kad se namaže i oduši najbolje je ugladit pocršinu sa krpom za poliranje auta ili jelenjom kožom, premda izgleda kako da je sve otišlo i kao da nije bilo ipak ostane jako tanak sloj, ako se hoćeš uvjerit u to lagano pređeš prstom preko kalupa i vidiš kako se skida odnosno prst ti neklizi ako lako koao po kalupu bez voska, ja sam ga koristio za izradu trupa za jotice i ispadne super, niti jedan dio trupa mi neostane zaljepljen, a sve površine ispadnu jako glatke.
ako te još šta zanima javi...

Odg: odvojivač na bazi voska

Reply #3
 
Puno hvala! Još nešto koju boju koristiš  za kalup? Ćuo sam da je dobar auto lak.

 

Odg: odvojivač na bazi voska

Reply #4
ja bih se htio nadovezati... mi radimo sa tom pastom i super je iako postoje više klasa i tipova kvalitete... mi to zovemo pastom, neki odvojivač, a neki odvajač... pastu namažemo na kalup (mi radimo trupove za raketno) i to dobro utrljamo(iako ja stavim puno paste pa onda samo lagano prelazim) po cijeloj površini... sušimo 15 minuta... morase dobro paziti pod kojom se temp. suši jer što je toplije iše će se stvrdit i teže polirati... mi sušimo na 20-22 stupnja... 15 minuta i potom sa krpicom(ništa drugo nego čista, stara majica ili potkošulja, plahta) ispoliramo sve do zadnje mrvice jer ne smije ništa ostati paste ostati gore jer se kasnije smola neće zaljepiti... točnije, neće se moći napraviti trup... kad se ispoliralo suši se pola sata ili više(može koliko god hoćeš pod uvijetom da ništa ne smije dotaknuti kalup... ni prašina) iako sam ja mazao smolu i stavljao staklo par minuta nakon poliranja... htio bih reći da se za bojanje smole(trupa, jel) ne treba koristiti svašta jer se smola može prebrzo zgusnuti ili razvodniti... mi koristimo akrilne boje i one za tuš(boja sa tuš i boja za flomastere i markere)... ne želim nikoga zbuniti ili da smatra da sam rekao pogrešnu informaciju... ovako ja radim mazanje i poliranje kalupa za trupove fi-40 za rakete... dali je postupak svugdje isti ili sličan, ne znam... znam kako ja radim, znam da je super i vrhunski i znam da je jako jednostavno... toliko od mene... pozz