Skip to main content

Topic: balza... (Read 4506 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

balza...

sutra idem do Vinkovaca...namjeravam skoknut u vinkoprom..
pa ak neko iz Zagreba ili okolice treba balze mogu mu donijeti...
 
nemojte mi sad narucit šleper toga  :)
 
naravno, po nabavnoj cijeni donesem...

Odg: balza...

Reply #1
sutra idem do Vinkovaca...namjeravam skoknut u vinkoprom..
pa ak neko iz Zagreba ili okolice treba balze mogu mu donijeti...
 
nemojte mi sad narucit šleper toga  :)
 
naravno, po nabavnoj cijeni donesem...


slobodno pitam dva pitanja? jel se ti to zezaš da kupuješ balzu u Vinkopromu i ako da, zašto? jel nema balze negdje bliže Zagrebu(Slovenija, Čakovec, Varaždin)? ja sam u VK od rođenja... istina da nabavljamo balzu iz Vinkoproma... to je zato jer nemamo drugog načina nabave... čekaj narudžbu i trči do Vinkeca birati... mada mi nije jasno da balze nestane nakon 15-tak dana

Odg: balza...

Reply #2
pa kupujem zato jer je dva puta jeftinija nego u recimo bauhausu...
a posto ionak cesto idem u tome smjeru, zasto nebi donio nekome jeftine balze...
 
 
 

Odg: balza...

Reply #3
pa kupujem zato jer je dva puta jeftinija nego u recimo bauhausu...
a posto ionak cesto idem u tome smjeru, zasto nebi donio nekome jeftine balze...


aha... pa dobro, ima i toga... samo znam da balza dođe pa zna nestati u roku 10-15 dana... ova balza kod nas je jeftinija, ali zato zna biti malkice lošije kvalitete(kako tko dođe pa ulovi listove)... inače, nisam znao da je jeftinije nego u Bauhausu... mislio sam da vi u ZG i tom dijelu RH imate veći izbor listova i tipova balze... možda sam se malkice prevrio... uglavnom, da ne duljimo, ima dobre balze, dobrih listova... samo ih treba u pravo vrijeme uloviti

Odg: balza...

Reply #4


  Bok svima. Balza u vikopromu je čisto OK. U Zg Bauhausu list od 2 mm košta 20 kn a u vinkopromu 7 kn i nešto siće.

 U bauhausu je balza koju nađeš najčešče smeče :-[ :'( a u vinkopromu možeš birati ;D . Ako ne nađem na stralaži odem otraga na policama sa lajsnama ---- tamo su vrečice po kojima možeš uvijek nači nešto interesantnoga. Osim toga u bauhausu nema 1 mm :-X a u vinkopromu nud 1 mme ni za  7 kn :-* .Tako da ako netko misli za balzu ostaviti cca 200 kn ima i te kakvu računicu tamo uzimati . Nije da prozivam ali mnogi bi se mogli ugledati na izbor i cijenu tog drveta  8) 8) Prije cca 9 mjeseci bilo je balze u Gramatu ali več dugo je nema. Neznam kakve su cijene u Prečom i kod Štefa tako da to nemogu komentirati  ::) ::)
Nemam snage da razmišljam.

Odg: balza...

Reply #5
20 kuna list balze?????? i nema od 1 mm????  :( :( :(  :'( :'( :'( :'( ajme meni... onda sam ponosan što sam Vinkovčanin  ;D nego, još nisam pokušao vrpati po lajsnama... zanimljiva ideja  ;D ;D hvala na info. koje nisam znao iako sam kilometar-dva od Vinkoproma

Odg: balza...

Reply #6
evo samo usporedbe radi:


list balze 1x100x1000 mm


6.70 kn vinkoprom
9.00 kn leomodeli
1.50 € modelar brezice
a u bauhausu bi sigurno bio blizu 15 kn


dakle, racunica je jasna :)

Odg: balza...

Reply #7
evo samo usporedbe radi:


list balze 1x100x1000 mm


6.70 kn vinkoprom
9.00 kn leomodeli
1.50 € modelar brezice
a u bauhausu bi sigurno bio blizu 15 kn


dakle, racunica je jasna :)


da, računica je jasna... čak i klinci znaju da je ovdje u pitanju cijena jednake količine balze po manjoj cijeni puno bolje... tu ne treba neka logika... nego, nisam znao da su ostali tako skupi... iznenadio sam se... hvala na informacijama... i nemojte nam previše balze od 1-3 milimetra uzeti, treba i nama  ;) ;D ;D ;D ;D

 

Odg: balza...

Reply #8
Balzu u Mađarsku doprema Izraelska firma, a Vinkopromu ju dostavljaju Mađari.
Balza nije klasirana po vrsti reza npr A,B ili C ;  već je rezana iz sirovog materijala i nije brušena( nemareći za smjer godova i kvalitetu reza).U Vinkovcima ju djeca koriste za tehnički odgoj u školi.
Redovito se u Vinkopromu dopunjava svaka 2 do 3 tjedna i što je najvažnije jeftina je.
Ugodno modelarenje, Tomica