Skip to main content

Topic: Alu kofer (Read 12851 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Alu kofer

Reply #15
...hm...dobri su to koferi.. 8)...al ustvari nevaljaju.. :(....zbog takvih kofera vi ste slomili antene na stanicamo... :o :D :D :D :D :D
Turnigy 9X

Odg: Alu kofer

Reply #16
kupio kofer, komada dva, jedan manji za stanicu i njene baterije
drugi za survior kit na letilištu :)

ovaj manji iz bauhausa već dođe sa spužvama nutra, samo ju je potrebno oblikovati
u ovom nema šanse da se antena polomi, stanica čvrsto stoji nutra, kad dođem doma postam slike
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000


Odg: Alu kofer

Reply #18
mala digresija,
primjetio sam da svi toliko vole svoje stanice, da ih čak žele gledati i dok lijepo leže u koferu (mislim ovao lijepo okrenut prema ponosnom vlasniku ;)

Posljedica: kad se kofer zatvori i primi za ručku, sve stanice koje nisu našle čvrsto uporište u spužvi, lagano klize i svojom antenom dotiču dno kofera. To nije neki problem dok se jednom ne dogodi iiiispad kofera iz rukeeee i ...

Prevencija neželjene posljedice: rotacija dragocjenog predmeta 180 stupnjeva (dopustite joj neka sjedi na dnu kofera, umjesto da dubi na anteni;)

Odg: Alu kofer

Reply #19
Popodne sam malo preuredio kofer jer se spužva zgnječila i stanica više nije bila tako sigurna. Iskoristio sam jedan puknuti dio od pulta za stanicu i pričvstio ga za dno kofera tako da se ručka uvuče u ležište i nema micanja ni lijevo ni desno ni gore. Donji dio stanice se osigura komadom spužve sa čičak trakom. Evo i par fotki:

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Alu kofer

Reply #20
ja sam  sebi uzeo zeleni isti takve veličine i cijena mu je oko 50 kuna nije ni puno ;)

Odg: Alu kofer

Reply #21
imam i ja jedan takav kofer i super su stanu batka stanica, prijemnici, rezervni serva i ostalo .
'
dark sad si mi dao ideju . hvala .


Odg: Alu kofer

Reply #23
Ajde da se i ja malo 'prezentiram': moj način montaže stanice u kofer je jako jednostavan: uzme se komad vrlo tvde spuže (kako li se zove taj materijal ?) , odreže se kocka veličine kutije cigareta. Zatim se bočno svrdlom u stupnoj bušilici udubi okrugli utor presjeka nosača stanice. Do tog utora se ureže kanal-vodilica ali vrlo uska. Kocka tvrde spužve se tada ulijepi na dno kutije.
Kada se stanica stavlja u kofer, nosač stanice se protisne kroz kanal do utora i osjeti se kao neki 'klik' kada sjedne. Isto je i vađenje jednostavno, a cijela stvar dosta dobro drži i čuva od oštećenja.
 Ugradio sam i pregradu do boka stanice i obložio isto nekom spužvom, a spužva je utisnuta i u poklopac, koji sve pokriva i ima urezane rupe za palice na stanici. Vrijeme izrade oko 15 min zajedno sa sušenjem ljepila ! ;)
Do sada nismo imali nikakvih ispadanja ili nekih problema sa ovakvom montažom.
Detalji vidljivi na slikama i skici...

Damir

Odg: Alu kofer

Reply #24


Sve ukupno me kostalo 100kn ima dosta pretinaca ispod, koje podjelim spuzvom npr. ispod baterija ima nesta alata, a slijeve strane nalazi se jos baterija i kamera sonny webbie.

Stanica nemoze nigdje jer je drzi gornja spuzva, a sto se tice nosenja i zastite antene to sam rijesio tako da sam ubacio letvicu plus sto spuzva drzi stanica stoji kao armirani beton :)


Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Alu kofer

Reply #25
evo kak sam ja sredio kofer, korišten original stiropor od T9X


Stanica namjerno stoji naopačke da nebi bio pritisak na antenu stalno

ma ovo mi je daleko najgenijalnije....  8)
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.