Skip to main content

Topic: FPV 80+km (Read 7856 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FPV 80+km

....jaooooo ovi amerikanci ce poludjet (promijenit zakone iz korjena) kad vide koliko to dobro, daleko i precizno ide

FPV 80km full flight.

pozzzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

 

Odg: FPV 80+km

Reply #2
Kbelcar...ne zovi đavla..... :'( >:(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: FPV 80+km

Reply #3
prebrutalno, konj na kraju je najači gleda i nije mu jasno  :D, glede promjena zakona nadajmo se da nas neće i za to ganjat...  :(


Odg: FPV 80+km

Reply #5
respect,

koliko se vidi iz filmića, on je zadao waypoint 100km daleko od sebe, i upalio autopilota da vozi ravno prema cilju,
onda se je na 80km okrenuo nazad u RTH,
ručnu kontrolu je preuzeo za obrušavanje i slijetanje na kraju.

to je trajalo preko 3h, a na visini od preko 1km je dosadno, ne kreće se podloga baš tako brzo kao kada je nisko.
pa dobro da je koristio autopilota, kao i veliki igrači u pravim avionima, inače bi fakat zaspao  :D

Odg: FPV 80+km

Reply #6
Pa Stipe ,Ti  i jesi veliki igrač..sretan Ti Uskrs... :) Ovdje kiša i jugo ali nema veze....doći će i sunce.... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: FPV 80+km

Reply #7
respect,

koliko se vidi iz filmića, on je zadao waypoint 100km daleko od sebe, i upalio autopilota da vozi ravno prema cilju,
onda se je na 80km okrenuo nazad u RTH,
ručnu kontrolu je preuzeo za obrušavanje i slijetanje na kraju.

to je trajalo preko 3h, a na visini od preko 1km je dosadno, ne kreće se podloga baš tako brzo kao kada je nisko.
pa dobro da je koristio autopilota, kao i veliki igrači u pravim avionima, inače bi fakat zaspao  :D
Evo nešto što je zahtjevalo malo više vještine i volje, 111km i nazad za 6 sati, gotovo isključivo na ručnoj kontroli i to bez motora, uz pomoć termike:

Record 111Km on Vimeo

Odg: FPV 80+km

Reply #8
Da kazem Kapa dole ?

po meni dosadno do besvijesti i ne vidim uopste cemu to ?


(Pivica na dohvatu desne Ruke, Suncani dan pun Termike i drustvoooooo)

FPV 80+km

Reply #9
Ovo i je bilo takvo letenje, zadao je tocku do koje avion ide, legao u naslonjac i pio pivo sa drustvom dok se avion nije vratio... :)

Odg: FPV 80+km

Reply #10
po meni dosadno do besvijesti i ne vidim uopste cemu to ?

2 Ivan Iowa,
kako je tebi čar raditi zagi mjesec dana zbuksn u garaži, razmišljati danima kako staviti 2 serva drugačije od svih ostalih ljudi, da zakompliciraš stvar samo, i na kraju letjeti ga u krugu 100m od sebe 20 minuta ove godine,

tako je nekim ljudima ovaj hobby kupiti gotov model i preurediti ga za fpv upotrebu i letjeti satima,
a ništa nije plug&play kada govorimo o dometima preko 500m, već se znanjem domet podiže na kilometre i kilometre, evo i do 100km..

let od 6h je možda tebi dosadan za gledanje, ali kada razmisliš da jedriličar toliko isto provede jedreći na oči non stop gledajuću u model dok lovi termiku,
a ovaj lik prevali 200km i nagleda se svega kroz kameru a ne samo u trup i krila modela, možda shvatiš da nije tako dosadno.  ;)
(analogija bi bila jahanje u krug  s konjem ili po livadama/šumama)
I ako nisi probao, ne znaš, taj jedan poseban osjećaj kada ti je skupi model toliko daleko,
da ako padne(a razloga ima mnogo mnogo više da sada ne objašnjavam) ga vjerojatno nikada nećeš pronaći.
dok kada letiš na oči, se samo došetaš do njega... pa ti onda i adrenalin malo skoči iako nisu brzine preko 300 u pitanju  :)

no na kraju je ionako bitno da se zabavi onaj čiji to model je,
 pošto ne postoji jedan univerzalni koji zadovoljava sve modelare :)
pa se ne treba isčuđavati nad tuđom zabavom, primi se svoje  8)

Odg: FPV 80+km

Reply #11






to je trajalo preko 3h, a na visini od preko 1km je dosadno, ne kreće se podloga baš tako brzo kao kada je nisko.
pa dobro da je koristio autopilota, kao i veliki igrači u pravim avionima, inače bi fakat zaspao  :D
[/quote]



Doktore,
citajuci ovo tvoje napisao sam to sto jesam,
i sada ja sam povrijedio nekoga i nepristojno se izrazio dok ti nisi ?

"Kapa dole"
Kapa dole Jazavcu koji je uradio nesto veoma vrijedno a ovo sto je ovaj momak letio je "Konfekcija"
nis novoga a i tebi je dosadno i kako kazes zaspao bi

Stipe se penje na 4.000 i nesto vise  metara i njemu Kapa dolje
dok me ti odusevljavas dok tvojom Jurilicom ganjas i tjeras drustvo da se sakriju iza Auta !

ali ja sam Ivan i sve sto napisem nije na mjestu,
 ispravak - dopuna, Doktore ne radim u Garazi,radim u ljepo uredjenoj Radionici sa Klimom i grijanjem !

Pozz

Odg: FPV 80+km

Reply #12
brkaš stvari,
onaj prvi je koristio pogon cijelo vrijeme od polijetanja do slijetanja i letio ravno po pravcu,
kada je potrošio oko pola batke, okrenu se nazad i to je to.
autopilotom.  dosadno za gledati.


ovaj drugi je lovio termiku i letio bez pogona, a upravljao ručno.
to je zanimljivo. jer osim znanja potrebnog da složi sve to da radi, uspjeva i jedriti, i to toliko da prevali velike udaljenosti.

ako ne vidiš razliku između ta dva događaja, onda dobro.  :)
ma nije toliko stvar u tome da si nam na tapeti, imamo mi i važnijih stvari.
nego se guraš u razne teme o kojima pojma nemaš. pumpu za gorivo znaš napraviti, svaka čast. to ti nitko ne kaže da nije ok.


Odg: FPV 80+km

Reply #14
brkaš stvari,
onaj prvi je koristio pogon cijelo vrijeme od polijetanja do slijetanja i letio ravno po pravcu,
kada je potrošio oko pola batke, okrenu se nazad i to je to.
autopilotom.  dosadno za gledati.


ovaj drugi je lovio termiku i letio bez pogona, a upravljao ručno.
to je zanimljivo. jer osim znanja potrebnog da složi sve to da radi, uspjeva i jedriti, i to toliko da prevali velike udaljenosti.

ako ne vidiš razliku između ta dva događaja, onda dobro.  :)
ma nije toliko stvar u tome da si nam na tapeti, imamo mi i važnijih stvari.
nego se guraš u razne teme o kojima pojma nemaš. pumpu za gorivo znaš napraviti, svaka čast. to ti nitko ne kaže da nije ok.

Da Doktore,
rijec je bila o PRVOM slucaju,80km.
ovo drugo je nesto sto se nece uskoro ponoviti,o tome nije bilo rijeci kod mene,

a to sto sam neznalica,to nije nista neobicno,ovdje ima toliko mnogo eksperata pa se drzim njima za Suknju,
a u eksperte moram priznati ubrajam i tebe takodjer,
ovo sto ja radim Doktore i uopste sto radim,
 kao i za dosta njih ovdje,to je za tebe Spanija !
kad stignes Doktore do mojih godina vidjet ces da je ona stara narodna ispravna,
"Covjek se uci dok je ziv i umre kao budala"

mislim,mladi su uvijek bili pametniji od starih.