Skip to main content

Topic: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8 (Read 126460 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #255
Šta reći nego STRAŠNO!  ???   Moglo bi se reći da svi koji lete FPV moraju u startu biti spremni na ovakav gubitak
bez obzira koliko je sve vrhunski sastavljeno i koliko  iskustva u letenju imaju.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #256
bio je rasut u dijelovima po snijegu,
gopro je zveknula u drvo ravno, rasula se, tražio sam je oko 10 minuta po snijegu skupio sam skoro sve dijelove, od sada letim samo s kućištem onim.
fpv kamera također rasuta, od nje imam samo PCB sa senzorom ako nekome treba,
jedna batka se zapalila jer je izletila van i lupila u nešto, druga je ok jer je ostala u modelu
fpv tx je visio s komadom krila i kabelom na grani pa sam ga gađao grudama dok nije pao, antena se uništila
prijemnik je bio nekih 20m dalje s drugim krilom, motor i prop čitavi, kao i regler,
servači živi(metal gear, 9kg) ali ne bi letio s njima više...

a povratak nazad... planinarim na Sljeme svaki vikend, bio i jučer, to nije problem, kao šetnja u parku naspram ovog
probijanja kroz borovinu i strmine s modelom u dijelovima, prestrašno... zato ću od sada letit samo ako sve radi   8)  neš ti zaključka  :D

stvarno mi je žao tom , ti si to najmanje zaslužio ali hebiga pada i boing , sve je to hrpa elektronike.

što se tiće gopro i kučišta i meni se svi smiju zašto letim sa kučištem , naime 3 let sa novom kamericom quad se spizdio i sve ok samo gopro pala na leću i leća se slomila .murfijev zakon.

drži se
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #257
kako si ga uopće pronašao u toj šumetini,GPS koordinate?
meni se desi da mi na relativno čistoj livadi model padne udaljen cca. 300-400 metara pa ga tražim pola sata najkraće a još i vidim odprilike pravac pada!
A zamisli tek iznad šumetine i kad se izgubi iz vidokruga !?
 


NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #259
Dečki, ima netko da želi prodati svoju X8icu?!

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #260
složenu ili praznu?  :)

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #261
Hahaha praznu, svakako!

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #262
stvarno nije lijepa prica.. ajde malo da se napise nesto o tim GPS lokatorima , od kada letim izgubio sam dva modela , nije strasno  ;)  , gdje kupujete te stvarcice..


Lp Zoran


Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #264
ljubiteljima x8ce bi ovo moglo pomoći  ;)

http://stefan.gofferje.net/projects/uav-projects/x8-setup-list
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #265
Zgodno za info mada ima dosta nelogičnosti u rezultatima.
U krajnjoj liniji napisani su i autori pa je lako doći do prave informacije.
 
 

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #266
Danas sam imao prvi FPV let sa X8 i super je prošlo. Letio sam samo s jednom 4s 5 Ah baterijom i goprom.
Da sam znao da ta stvar tako dobro leti, puno prije bi ga nabavio :) Hand launch je ispao najlakša stvar, a to me najviše brinulo. S dvije batke bu možda išlo malo teže. 

Ako je netko za tandem fpv let - tu sam.



X8 wing hand launch on Vimeo





 

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #268
Meni također ovo nije izgledalo bezopasno  ::)

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #269
Prije par godina mi je motornjak ostavio uspomenu na ruci od 12 šavova i od onda pazim malo više ;)

Budem ga probao baciti ta trane, imam gore RVOSD pa mogu uključiti FBW kada ga bacam. Ovo je bilo bez