Skip to main content

Topic: X666 + KK2 moj prvi quad (Read 110118 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Re: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #450
WD 40 sadrži mineralno ulje koji nije baš pogodno za večinu ležajeva ali može donekle podmazivati ali to nije to.
Možete si zato uzeti finomehaničko ulje, i to odete u trgovinu sa ribićkim priborom pa tržite ulje za podmazivanje ribičkih mašinica. To je ista vrsta ulja kao i to scorpion i slična za ležajeve od brushless motora.

Jel ima toga kod nas za nabaviti?

Scorpion ne, ali sigurno ima ulja koja bi odgovarala za lezajeve,
treba vidjeti po auto dijelovi radnjama.

Ja sam prvo htjeo nabaviti ono u spreju za suho podmazivanje.

Mozda bi i legendarni WD40 odgovarao ali nisam strucnjak za ulja.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: Re: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #452
Koliko je vrijeme leta sa 2 baterije i navedenim setupom?

Tu na videu je sve s istih 2 baterije, jos sam malo prije letio, 10-12 minuta, mozes letjeti duze s 9x4.7 (13-14), a s 3x2200 jos duze, a s 4x2200 jos duze. ( 5 baterija mi nije stalo)

Odg: Re: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #453
Imam za plan u sljedecih 7 mjeseci sloziti quad koji bi radio sa 2x 3s 2650 baterijama i ovaj vas setup mi se bas sviđa.
Sto je sve potrebno za snimanje simonk na reglere ako uzmemo u obzir da imam programator (onaj za Turnigy stanicu), pretpostavljam da je isti i za to. I za flashanje firmwarea u kk plocicu sto sve treba?

Da se ne ponavljam tu u video description sve navedeno, u biti kabl i program

http://www.youtube.com/watch?v=hKb5K2GwSkM

Flashing BlueSeries 30A with SimonK firmware.

software
KKMulticopter Flashtool
http://lazyzero.de/en/modellbau/kkmulticopterflashtool

USBasp AVR Programming Device for ATMEL proccessors
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=21321&aff=448825

Atmel Atmega Socket Firmware Flashing Tool
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=27195&aff=448825

HobbyKing 30A BlueSeries Brushless Speed Controller
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=13429&aff=448825




Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #457
Možeš gotovo sve reglere sa atmelom flashati na simonk, a za one reglere koji eventualno nisu u bazi potrebno je poznavati njihovu arhitekturu te se onda odlučiti na onaj koji je u potpunosti srodan. Što se tiče simonk reglera sa rctimera ja mogu potvrdit da je verzija od 30A koju imam jako dobar regler, gotovo se ništa ne grije u radu, a pogotovo ako se ne koristi njegovih 5V s BEC-a za napajanje nečeg drugog kao npr ledice, to je zato što mu je BEC linearni i on disipira razliku ulaznog napona i 5V x struja.
Prošli su čak i hard test (motor zaustavljen na brzini preko pola gasa i tako jedno pola minute) ne pitajte kako se to dogodilo  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #459
Možeš gotovo sve reglere sa atmelom flashati na simonk, a za one reglere koji eventualno nisu u bazi potrebno je poznavati njihovu arhitekturu te se onda odlučiti na onaj koji je u potpunosti srodan. Što se tiče simonk reglera sa rctimera ja mogu potvrdit da je verzija od 30A koju imam jako dobar regler, gotovo se ništa ne grije u radu, a pogotovo ako se ne koristi njegovih 5V s BEC-a za napajanje nečeg drugog kao npr ledice, to je zato što mu je BEC linearni i on disipira razliku ulaznog napona i 5V x struja.
Prošli su čak i hard test (motor zaustavljen na brzini preko pola gasa i tako jedno pola minute) ne pitajte kako se to dogodilo  :)

Kak se to dogodilo? :)
MAK Zapad

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #460
Prilikom testiranja i mjerenja smetnji na FPV opremi je baterija u stanici (Futaba T8FG) crkla iz čista mira, ničim izazvano (navodono te baterije imaju neku elektroniku u sebi koja je vjerovatno otišla), stanica se ugasila i nisam je mogao upalit a quad je uzletio (RTH) i izdivljo se po sobi, satro je jedan rub zida, napravio umjetničko djelo na ormaru, kada je konačno pao 3 motora su se zaglavila a četvrti je još radio, tek sam tada mogao doći uhvatit ga i izvadit bateriju. JBG shit happens, a futabine baterije 0 bodova.
Ovo mjerenje je trebalo kratko trajati, baš je u tom trenutku morala krepat.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #461
naza?    ;)

imas srecu sto te nije osisao.....     zeznuto je to......    shit happens

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #462
Frankycro,Murphy Te uvijek gleda...nažalost.... :'(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #463
Prilikom testiranja i mjerenja smetnji na FPV opremi je baterija u stanici (Futaba T8FG) crkla iz čista mira, ničim izazvano (navodono te baterije imaju neku elektroniku u sebi koja je vjerovatno otišla), stanica se ugasila i nisam je mogao upalit a quad je uzletio (RTH) i izdivljo se po sobi, satro je jedan rub zida, napravio umjetničko djelo na ormaru, kada je konačno pao 3 motora su se zaglavila a četvrti je još radio, tek sam tada mogao doći uhvatit ga i izvadit bateriju. JBG shit happens, a futabine baterije 0 bodova.
Ovo mjerenje je trebalo kratko trajati, baš je u tom trenutku morala krepat.

Auuuu bemti miša  :(
Radi se o robbe LiIon bateriji ili NiMh? Vjerujem o LiIon?
MAK Zapad

 

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #464
Kontroler je naza, nije kriv kontroler, RX ga je prešalto u fallsafe, a baterija je robbe li-ion 2800mAh 2S, quad je preživio ali s 3 oštečena propelera.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis