Skip to main content

Topic: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030 (Read 7771 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Oi ekipica,

naime, prije koju godinu sam dobil pod bor MPX 3010 od svoje drage. Prva stvar koja je zapela za oko je ogroman zlatni natpis na kojem piše Made in W. Germany. :D

Uglavnom, uz svesrdnu pomoć Diogena i SDespota su u jednom trenutku zamijenjeni potenciometri na svim palicama (SDespot, tvoji su još zamotani u bubble wrap :D), a ja sam se sam bacio na lemljenje i praradu stanice. Od g. Ziera sam naručio sve potrebne dijelove, koji su uključivali novu matičnu ploču + novi display od 3030 s pozadinskim osvjetljenjem + još neke sitnice. A s Hobby Kinga je stigao FrSky 2,4 GHz modul. I naravno, da sve bude fino komplicirano, predada je napravljena tako da stanica radi i na 40 MHz i na 2,4 GHz.

Uglavnom, nabacil sam par slikica usput, kak sam slagal i lemil. I naravno da sam potrgal jedan držač poklopca tak da trenutnjo njegovu ulogu obavlja izolir traka... :)

Pozdrav,

Robi
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #1
Kad ce maiden corsaira?

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #2
Eeee Robi, Robi, koliko je to sve skupa koštalo ? 
A mogao si lijepo za 1500 od Davora kupiti origigi 3030 sa M-Linkom, (a ne onim sirotinjskim FrSky) dobiti i jedan Rx7 prijemnik i hrpu drugogo pribora , te prodati ovu tvoju 3010, a razliku love mogli smo zapiti ti, SDespot i ja...

Viđe ovod: http://www.flyfreak.net/oglasi-elektronika/mmultiplex-mc3030-za-dx7s-ili-dx8-10944/msg98934/#msg98934

 :D

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #3
Kad ce maiden corsaira?

Ko to zna... :)

Eeee Robi, Robi, koliko je to sve skupa koštalo ? 
A mogao si lijepo za 1500 od Davora kupiti origigi 3030 sa M-Linkom, (a ne onim sirotinjskim FrSky) dobiti i jedan Rx7 prijemnik i hrpu drugogo pribora , te prodati ovu tvoju 3010, a razliku love mogli smo zapiti ti, SDespot i ja...

Viđe ovod: http://www.flyfreak.net/oglasi-elektronika/mmultiplex-mc3030-za-dx7s-ili-dx8-10944/msg98934/#msg98934

 :D


A i nije bilo tak skupo. S Juergenom se da sve dogovoriti, uglavnom, cijela prerada zajedno s modulom i prijemnikom s HK je bila nekih 500ak kn... Kaj se tiče razlike, to svakak možemo zapiti... :D

LP,

Robi
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

 

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #4
A i nije bilo tak skupo. S Juergenom se da sve dogovoriti, uglavnom, cijela prerada zajedno s modulom i prijemnikom s HK je bila nekih 500ak kn... Kaj se tiče razlike, to svakak možemo zapiti... :D
A jes' ti kalkulacija ... nisi uračunao troškove koja je imala tvoja draga da ti pod bor donese 3010 .. tj. imamo mnogo više potencijalne love za cugu !

A i sada buš se napatil sa FrSky-em, da skužiš kaj je sa ćime kompatibilno trebaš si skicirati Euklidov prostor , a kao vektore si upišeš nazive pojedinih FrSky proizvoda.... :D ...a mogao si imati gospodski M-Link i jedan senzor ''za sve''.

Uči se dok si živ... :'(

D.

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #5
A jes' ti kalkulacija ... nisi uračunao troškove koja je imala tvoja draga da ti pod bor donese 3010 .. tj. imamo mnogo više potencijalne love za cugu !

Ah, to je njezin trošak, ne moj... :D

Daleko sam ja od gospona... :D A i zakaj bi bilo jednostavno, ako može biti komplicirano?  ::)



Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #6
Kak je sad odjednom FrSky loš i predmet sprdnje a inače ga hvalite ga na sve strane :D

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #7


Kak je sad odjednom FrSky loš i predmet sprdnje a inače ga hvalite ga na sve strane :D

Neobično mi je citirati samog sebe:

A i sada buš se napatil sa FrSky-em, da skužiš kaj je sa ćime kompatibilno trebaš si skicirati Euklidov prostor ...

Ne kažem da FrSky ne dela..dela i to vrlo dobro nakon što riješiš kompatibilnost npr:

-D- serija prijemnika ne binda sa V8 modulima....
-V8 prijemnici bindaju sa D-modulima, tj V8 prijemnici u inačici "II" bindaju sa SVIM D i V8 modulima...
-PX moduli bindaju samo sa PX i D prijemnicima, SMart Port je kompatibilan samo sa samim sobom i pridruženim senzorima
-tj. stari sezori nemaju kompatibilnost sa novima,
-stari Sensor Hub prima stare senzore i NAVODNo novi altimetar, stari je uglavnom fušao
-Ako koristiš VD5M (inače rada ok) on je samo telelmetry comptibilan, ali ne šalje telemetrijske podatke i nema posrt za telemetriju (isto kao verzoja II V8 prijemnika)
-ako imaš DHT-U (kao ja) i digneš li FW 2.3 (logiranje telemetrije na  SD card) gubiš kompatibilnst sa V8 prijemnicima
-DHT-U nije kompatibilan sa V8 prijemnicima ako u programu za D prijemnike imaš uključene opcije alarma, tj. alarmi će ti tuliti iako si jasno prešao na V8 mod i telemetrija nema smisla, pe trebaš prekopavati menije za D mod i onda se opet vraćati u V8.
-FAS 100 ili FAS 40, e to je priča za sebe, sa sensor hubom, bez sensor huba i u kombinaciji sa FLVS ( za prikaz napona pojedinih ćelija LiPO)-..itd
-Sada još tome dodaj Taranis , PX , SmartPost i Lon Range ( koji još nije na tržištu ili će uskoro)..


Dakle, da ne bude zabune radi se o JEDNOM proizvođaču koji nije kompatibilan sa samim sobom...

i koristim ga od kada je izašao prije jedno 4 godine, a koristio sam i druge 2,4  i sada mi je pun quratz svake godine prodati rabljene prijemnike i module da bi nabavio nove zbog kompatibilnosti i stalno investirati, ako je netko mazohist i ljubitelj samo jednog brenda , neka mu to i bude hobby!

Nemojte sada nabacivati odgovore ' Ja imam frSky i dela mi super', je i ja ga imam i" dela mi super"ali nemam više živaca proučavati kompatibilnost svaki puta kada neki proizvod povuku iz produkcije i ubace zamjenski..

Damir

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #8
Odlican post, a treba i paziti kad se kupuje da ne kupite nekompatibilno nekaj :P he he


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #9
Odlican post, a treba i paziti kad se kupuje da ne kupite nekompatibilno nekaj :P he he


Sent from my iPhone using Tapatalk
Svi koji žele kod matorog Diogena provjeriti kompatibilnost izabranih FrSky proizvoda, mogu to učiniti ugodno časkajući uz pivkana, čevape ili pizzu  :D :D
D.

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #10
Hehhehe :)
Sad ste compatibility majstor :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #11
Ne kuzim kako nisu kompatibilni? Na DJT modulu rade bas svi osim ovih predvidenih za futabu, ali to stoji uz svaki njihov proizvod sto ide s cim!

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #12
Ne kuzim kako nisu kompatibilni? Na DJT modulu rade bas svi osim ovih predvidenih za futabu, ali to stoji uz svaki njihov proizvod sto ide s cim!
Nitko ne spominje ovdje prijemnike za Futabu ili Hitec...

Da točno DJT, isto kao DFT, DHT i DHT-U kompatibilni su sa svim prijemnicima čak i sa X8R
ALI:
kod X8R ne mogu koristiti 'stari' telemetrijski hub za njihovu D seriju jer isti nema tu mogućnost, kao ni njegove senzore, a isto tako niš' koristi od od Smart Porta i mogu raditi samo do 8 kanala dok prijemnik ima zapravo 16. Znači ''kupite novi modul X serije i nove senzore"

I ne samo to: DJT, DFT, DHT trebaju vanjski display FLD-02 ili neko drugo rješenje za prikaz, dok DHT-U ima vlastiti display i još neke dodatne funkcije na modulu, napose logiranje telemetrije, no FrSky nebi bio što je da nije u toj D seriji modula odustao od DHT-U i sada ga mogu kupiti još na par mjesta...

Dakle stara priča, što ide s čime ...to nije problem ako se baviš sa ovim hobijem godinu dana, no nakon 2 godine pola FrSky opreme ti postane nekompatibilno, pa moraš dokupiti..mijenjati.

Sljedeće je Horus, baš da vidimo ...

Damir

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #13
Kada pogledaš Multiplex i uvidiš da nude module za stanice koje im nisu u prodajnom programu već više od desetljeća(!) i da im se kompatibilnost proteže preko cijele ponude, brzo shvatiš da MPX i nije tako skup kao što se u početku čini, zar ne?
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #14
Dakle stara priča, što ide s čime ...to nije problem ako se baviš sa ovim hobijem godinu dana, no nakon 2 godine pola FrSky opreme ti postane nekompatibilno, pa moraš dokupiti..mijenjati.
Evo ti i primjer:  ovu tekmu 2010. godine odlučio sam voziti sa FrSky:
http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/forums/thread-view.asp?tid=1917&start=16
ja i jedan moj Junior koristili smo Coronu, a drugi Junior po želji FrSky. Sve je prošlo ok i odlučio sam preči na frSky uglavnom zbog izbora raznolikih prijemnika i obećane telemetrije,

Čim je telemetrija stigla, moji V8 moduli postali su nekompatibilni, negdje 2011 -2012... dok sam se napokon prebacio na D module, stigao je Smart Port i Px negdje krajem 2013... što bi se reklo, taman imaš ergelu a oni te  razočaraju i sada bi da im još i kupujemo i dalje bez garancije da za 18 mjeseci postane sve nekompatibilno.

Sada sam u potrazi za nekim drugim sustavom 2,4, dosta mi je ove debilane sa FrSky ! Nedam nofce !  >:(

Damir