Skip to main content

Topic: dji 2212 920kv i simonK (Read 2403 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dji 2212 920kv i simonK

zasto motori od fantoma 2 vision ne rade sa simonK esc-ovima 30a su i sve je na 3s bateriji

nakon 20sec minimum gasa se osjeti miris paljevine i motor je vruc

jos negdje sam procitao da je lik izgorio i motore i escove




Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: dji 2212 920kv i simonK

Reply #1
Nema smisla   :o  ......daj koju detaljniju sliku motora.....namotaja i slično ako može rastavljen motor bilo bi super....

Odg: dji 2212 920kv i simonK

Reply #2
Izmjeri otpore na motorima ako je sve OK, možeš probat zavrtit sve motore na 5 sek s busilicom te mjeriš voltažu koju generiraju, sve kombinacije žica na svim motorima bi trebale dati ista mjerenja. Ako je sve ok, stavi drugi frim. na ESC-u bhel/multiwii, ako ne poigraj se s postavkama ESC-a (timing na 8khz-a).

Odg: dji 2212 920kv i simonK

Reply #3
Godinu dana letam s tim motorima i simonk 30A reglerima na 3S batki i nemam ama baš nikakvih problema  :)

Odg: dji 2212 920kv i simonK

Reply #4
jos jedan dokaz da su forumi puni debilnih i neistinitih  informacija (mislim na ovog dole)


prije nego sma sve spojio sam istrazivao malo o tim motorima i izmedju ostalog procitao jedan post di je netko spajao phantom motore i simonK esc
i spalio je sva 4 da bi lik na kraju zakljucio da to dvoje nisu kompatibilni


meni se ovo desilo jer su mi vide bile malo preduge i kako sam pricvrstio motor sam izgleda napravio kratki spoj
i motor se vrtio ali sa zastajanjem ko da gubi kontakt
odvidao vide i sad radi kako bi trebao, sva sreca pa nisam spalio motor i esc kao ovaj gore  ;D


hvala na savjetima  ;)



Odg: dji 2212 920kv i simonK

Reply #5
Ako se namot na motoru osteti na bilo koji nacin, motor ti zasigurno nece vise biti kompatibilan pa ni sa jednim ESC-om.  :)
Naravno ipak se moze dogoditi da izgleda kao da radi ili se vrti sto uvelike ovisi o mjestu ostecenja na namotu, npr nije isto ako je jedan navoj samo u proboju ili ako je proboj povezao 2 faze. Dosta ljudi je ostetilo namote a pogotovo od phantom motora na nacin da su stavili preduge vijke, iako se mozda kasnije kad se stave ili vrate kraci vijci pokaze kao da motor radi ja takav motor vise nebi smatrao pouzdanim ni za sto osim za kantu za smece s obzirom na njihovu cijenu  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: dji 2212 920kv i simonK

Reply #6
Zokizo, e to ima smisla........ :)
Dešava se, samo provjeri sve namote i razinu oštečenja namota prije iole ozbiljnije uporabe istih na bilo kakvom letalu.......

Odg: dji 2212 920kv i simonK

Reply #7
ipak je dobio po pi... vrti se ne grije se ali na minimumu zastajkuje
narucujem dr a ovaj na policu kao ukras
hvala jos jednom ;)