Skip to main content

Topic: Muhaquad :) (Read 3461 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Muhaquad :)

Eto doslo je i moje vrjeme, nakon tolko veselja i zelje da si napravim neki quadic, kad sam konacno skupio dovoljno para za kupovinu sve je krenulo :)

Danas sam ga sastavio, sve sam htio da bude savrseno i mislim da je tako i ispalo :) evo par slika kako izgleda:
[attach=1]
[attach=2]

I onda nakon sto sam sve ljepo slozio, kad sam upalio mog quadica, nesto nije stimalo, vrtili su se samo desni propeleri ili se nis neij vrtilo i tak.. Onda mi je to Tomislav uspio srediti sve, i radilo je ko beba :)
Na livadi smo ga probali dal to leti, i za cudo, leti pre dobro :D
Ja sam isto probao malo letit, al nije mi to bas lagano za pocetak, al preljepo izgleda i nadam se da cu uspjet sve to savladat :))
Evo slike malo u zraku, pogodite ko je letio to ;P

Odg: Muhaquad :)

Reply #1
dobro došao ...


lp
Toni

Odg: Muhaquad :)

Reply #2
Super leti.

Kako je prošlo danas bez instruktora?  :) 

nadam se da nisi išao previsoko  :o
 

Odg: Muhaquad :)

Reply #3
Bravo muha, super izgleda, koliko ti je trebalo love za izradu?

Odg: Muhaquad :)

Reply #4
Hvala ! :) Pa jedno 1500-1600kn. S tim da sam ja mozda i vise potrosio na jako puno sarafa, zica i tak sto mi ustvari i nije trebalo tolko :D

Sad se spremam na jedan let, valjda ce dobro proc..

A sutra onda ide rasvjeta na njega :D

Odg: Muhaquad :)

Reply #5
Pozdrav @rascupanamuha, može malo detalja o quadu, koji kontroler, motori,escovi itd.. ja sam još nov i tek u proučavanju multirotora  prije izgradnje pa bi mi detalji pomogli, hvala unaprijed.

Odg: Muhaquad :)

Reply #6
Quote
ja sam još nov i tek u proučavanju multirotora  prije izgradnje pa bi mi detalji pomogli

što si proučio u ovom podforumu do sada
ako nisi našao linkove za ubacivanje dijelova u košaricu TOČNO takvog multirotora?  bilo hexa/quad/tri  :o

Odg: Muhaquad :)

Reply #7
Evo izvjestaja sa danasnjeg letenja :)

Sve je proslo super, nijedan grdi pad, nista "ozlijedeno".. :D

Odlicno je sve, samo mi se nekak cini da je teren malo pregrbav pa uvjek misli da mu ja ta neka kosa ravnina 0 pa ga ja moram ispravljat, a nekad mi ide a nekad i ne. A nekad i pogodim da bude savrseno ravno sve dok polijecem, pa onda bude lakse.. Evo da vise ne pricam, pogledajte sami :P

quadmuha - prvi samostalni let :)

Mislio sam ledice danas, al ipak cu sutra to na miru bez zurbe slozit

@dracula: ja sam sve kupio s ove teme, sto je Tomislav reko: http://www.flyfreak.net/multirotor/tricopter-quadcopter-izgradnja/msg41117/#msg41117
od toga sam s tih linkova svu elektroniku i frame od Jazavca (nogice cu isto od njega, to jos nemam), a ostalo u bauhausu :)

Odg: Muhaquad :)

Reply #8
malo se šetaš u početku oko njega,
da budeš uvijek iza 'repa' pa da naprijed na palici bude i naprijed u odnosu na tebe  ;)

s vremenom buš ti njega šetao oko sebe, samo nastavi! 
bitno da nema lomova, lupanja po novčaniku te pauza u letenju dok se čekaju dijelovi,(znaš kak je sa CopterX-om bilo...)

sada vidiš kak to izgleda lako na youtubeu, a u stvarnosti baš i nije.  no sve se može savladati  8)
za mjesec dana evo tebe sa snimkama onboard  :)


p.s.  nemoj ga disarmati kada 'sleti', čujem da sviraju motori...

jer onda ti se rekalibriraju gyroi, pa će driftati i zahtijevati iznova klik/dva trima u jednu ili drugu stranu...
a to ti sada zaista ne treba.....

armaj ga jednom, dok je na vodoravnoj podlozi, i onda leti, slijeći i premještaj ga (pazi na gas)
i on će uvijek letiti isto, bez potrebe za dodatnim trimanjem...


na starijim firmwareima se rekalibrirao svaki puta kada sleti(kada se oduzme gas) no onda su uvidjeli da je to problem,
jer kada sleti na travu/grbu, i daš gas, on ide u neku stranu, a ne stoji u hoveru kao prije 10 sec... a ti to isto radiš sada na silu  ;)

kada savladaš letenje i ne bu tih manjih 'padova' onda ga staviš na pod, armaš,
digneš u zrak, istrimaš jednom ako treba i zaboraviš, odletiš cijelu batku u komadu i disarmaš kada ideš po njega i nosiš ga nazad....

Odg: Muhaquad :)

Reply #9
Aha, hvala ti tomo za ovo armanje, nisam znao...

Evo sa malim zakasnjenjem slike ledica i malog upgradea quada :D
Instalirao sam spuzvicu jako mekanu tako da KK bude ugodno u letu, a opet jako je cvrsto sve spojeno.. Onda sve matice sam zamjenio sa sigunim maticama ili kak se vec zovu, one s gumicama i nista se vise bez mene nemoze odsarafit (jer jednom prilikom su mi se 3 matice na livadi odsarafile :D)

Sad s ledicama ugl u ovo doba odem malo letit i vec mogu rec da mi super ide

Evo sad tih slika :)