Skip to main content

Topic: 4. Zaprešićki elektro kup F5J 400 (Read 5724 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

4. Zaprešićki elektro kup F5J 400

Sutra u subotu tj. 29.09., se bude u Buševcu na sportskom aerodromu od 9 sati nadalje održavalo natjecanje u F5J-N kategoriji. Prijavljen je rekordan broj u posljednjih nekoliko sezona iz HR i SLO - točnije 19 natjecatelja u jednoj kategoriji, što je za modelarsko natjecanje u našim razmjerima respektabilna brojka.
Stoga pozivam sve zainteresirane da dođu, upoznaju se sa ovom pristupačnom kategorijom i uživo pogledaju "termiknatore" na dijelu  8) .

http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/forums/get-attachment.asp?action=view&attachmentid=8360


Odg: 4. Zaprešićki elektro kup F5J 400

Reply #1
F3-5J - tipfeler ili?
Vjerojatno se vidimo sutra, dođemo Marjan i ja bacit oko
MAK Zapad

Odg: 4. Zaprešićki elektro kup F5J 400

Reply #2
Nije tipfeler  ;)

F5J-N - MODELI JEDRILICA SA ELEKTROMOTOROM (NACIONALNA KATEGORIJA)

Samo za info osnovne karakteristike i pravila kategorije:

Raspon: neogranicen
 Min. tezina: 351 gram
 Min. opterecenje: 12 gr./dm2
 Pogon: nemodificirani tipa 400 6V direkt, bez obruca!
 Elisa: nemodificirana max. promjer 6 incha (Graupner 6*3, Robbe 6*3,5) i spiner max. promjera 30mm!
 Baterije: max. 7 nimh/nicd, Li-xx max. 2 celije
 Servo: max. 2 komada dozvoljeni samo za pokretanje repnih povrsina dakle smjer i dubina
 Izrada i materiali: po zelji
 Vrijeme rada motora: 30 sek.
 Radno vrijeme: 10'30" (30 sek. motora + 10min. jedrenja) te slijetanje u točku...

Odg: 4. Zaprešićki elektro kup F5J 400

Reply #3
F5J-N je F5J-N, sve jasno, ali kaj je F3-5J? :)
MAK Zapad

Odg: 4. Zaprešićki elektro kup F5J 400

Reply #4
F5J-N je F5J-N, sve jasno, ali kaj je F3-5J? :)
F3-5j ne postoji, postoji F3J,= thermal duration gliders competition gdje se start vrši sajlom tj. jedrilica nema motorni pogon za start.
Damir

Odg: 4. Zaprešićki elektro kup F5J 400

Reply #5
Pa zato i pitam, jer na .jpeg-u piše F3-5J, zbunilo me :)
MAK Zapad

Odg: 4. Zaprešićki elektro kup F5J 400

Reply #6
Pa zato i pitam, jer na .jpeg-u piše F3-5J, zbunilo me :)

a to? U prijasnjim sezonama zapresicanci su organizirali  obje f3j i f5j tekme istog videnda, obicno subota i nedjelja pa je to od toga ostalo... Nazalost kategorija f3j je radi kompleksnosti tehnike i međuljudskih odnosa na relaciji ISTOK - ZAPAD u HR gotovo pa skroz izumrla  :-X

Odg: 4. Zaprešićki elektro kup F5J 400

Reply #7
Kužim
Šteta zbog F3J... Ali ne čudi me, pa Hrvati smo, najsložniji narod na svijetu  :D
MAK Zapad


Odg: 4. Zaprešićki elektro kup F5J 400

Reply #9
Evo i rezultata u prilogu, a slike i ostalo mozete pogledatn na natejcateljskom forumu. Inače jedna od najboljih i najačih tekmi u zadnje vrijeme održano kod nas barem po meni :) . Svaka čast organizatoru...

http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/forums/thread-view.asp?tid=2486&start=1

lp

Slažem se s tobom... sigurno najjača F5J-N tekma u zadnje 3 sezone. Organizator je bespijekorno odradio svoj posao, za što zaslužuje sve pohvale, vrijeme nas je poslužilo a nivo letenja sve viši i viši, tako da se svako lošije slijetanje ili krivi zaokret kažnjava drastičnim padom na ljestvici. O samoj kvaliteti natjecatelja govori podatak, da je 7. plasirani imao osvojenih ~97% bodova. I na kraju još jednom iskrene čestitke pobjednicima!