Skip to main content

Topic: gimbal i NAZA (Read 2274 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gimbal i NAZA

testirao gimbal

GOPR0002

malo mi kasni nekako

sta bi trebao povecati gainove?
trenutno su po defaultu 20

Odg: gimbal i NAZA

Reply #1
Imaš u opcijama od Naze i gainove i brzinu serva, također i refresh rate, gain ti je tu negdje, probaj 21-22, brzinu serva stavi na 100, pa kasnije smanjuj dok ne prestanu reagirati na vribracije, ako su servaći analogni refresh stavi na 50Hz, možeš probati 100Hz, a ako su digitalni možeš dizati koliko hočeš ali u pravilu nema nikakvog benefita, ja držim na 100Hz.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: gimbal i NAZA

Reply #2
obadva su digitalni
mislim da sam ih stavio na 200hz

znaci za ovo sta kasni bit ce dovoljno da sa 20 povecam na 21-22?

Odg: gimbal i NAZA

Reply #3
To moraš isprobati pa vidit dali se popravilo, znači igraj se sa 20+ na gainu, stavi na 100Hz refresh.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: gimbal i NAZA

Reply #4
ok hvala

Odg: gimbal i NAZA

Reply #5
danas se malo zajebavao s gimbalom i recimo da sam uspio to ustimat
ali kad letjelicu okrenem u desno malo mi visi znaci nije kamera u ravnom polozaju

dok na lijevo sve u redu

sta sad?  ??? koji je sljedeci korak

Odg: gimbal i NAZA

Reply #6
Koliki su ti sad gainovi? Pokušaj sa center point opcijom dotjerati rad serva, ako servo ima drugačiji otklon od centra u jednu stranu ili se ponaša nelinearno ili nije dobro iscentriran na gimbalu.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: gimbal i NAZA

Reply #7
sad su na 27

mislis opcija 2 servo travel limit?

Odg: gimbal i NAZA

Reply #8
Sa servo travel limit ograničiš kretnju serva u jednu i u drugu stranu (za svaki servo posebno) a sa center ih dovedeš da gimbal stoji ravno kada i quad stoji ravno u horizontali. Ako imaš nejednak otklon u jednu stranu s obzirom na drugu onda bi trebalo provjerit dali pozicioner serva zauzme centar kada je 0 u opcijama, dakle trebalo bi se poigrati sa samim servom, rastavit ga i vidit koja vrijednost zadovoljava njegov svarni mehanički centar.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: gimbal i NAZA

Reply #9
kad letjelicu nagnem na otprilike 40 ak stupnjeva onda malo pobjegne sve do otprlike 35 stupnjeva je u redu

sutra cu probat malo letjeti sa trenutnim postavkama jer mi se cini da mozda nikad do tih stupnjeva nagnutosti  necu ni doci na kojem se pocne ovo desavati