Skip to main content

Topic: Polybatic Edge 540 (planovi od DemonGti) (Read 20635 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Polybatic Edge 540 (planovi od DemonGti)

Znači radim svoju prvu samogradnju, model Edge 540 od DemonGti-a sa RCGroupsa...
Da ne duljim, imam jednu dilemu/pitanje za naprednije članove :)

Gotovo cijeli model se slaže od 10mm stiropora. Profilna krila su složena, sve je super itd. Sad sam došao do trupa za kojeg nemam trenutno stiropora a želim nastaviti raditi.

E sad. Imam 6mm deprona (Arbiton XPS) koji sam mislio zaljepiti jedan na drugi da dobijem 12mm. Shvatio sam da je to preteško i prečvrsto rješenje.

Znači ako napravim trup od 6mm deprona (bez "duplanja") i još ga dodatno ojačam balzom opet sam lakši od stiropora, a po meni i čvršći.
Što vi mislite? Nastaviti ili ići po stirač?

Prvi put mi je, ne želim pogriješiti na ovakvoj gluposti.

Odg: Polybatic Edge 540 (planovi od DemonGti)

Reply #1
ja bi isao samo na depron bez balze.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Polybatic Edge 540 (planovi od DemonGti)

Reply #2
Ako ti je ovo prva gradnja drži se uputa. Deamon je napisao upute kakve nemaju ni vrhunski proizvođači. Čovjek je izvrstan konstruktor i zna što radi.
Osim toga dok ovdje čekaš odgovor već si mogao biti u dućanu i natrag sa ploćom stiropora i trup skoro gotov.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Polybatic Edge 540 (planovi od DemonGti)

Reply #3
Napravih ga od XPSa ipak....puno mi se cvrsci cini.

Vidjet cemo sutra kako je ispalo kad se epoxy posusi :)

Hvala!

Odg: Polybatic Edge 540 (planovi od DemonGti)

Reply #4
Došao setup za Edgea, radovi se naglo ubrzavaju 8)

Odg: Polybatic Edge 540 (planovi od DemonGti)

Reply #5
Evo malo fotkica da vidite kako napreduje avionče...pomalo ali sigurno :)







Prvi rezovi!




Krilca




Pošto nemam hot wire cutter niti mi ga se dalo slagati u tom trenutku, morao sam šmirglati krila da dobijem kut potreban kod ljepljenja gornje i donje strane




Vesela ekipa na napadnoj ivici :D




Prvi eleron




Još rezuckanja




Spoj elevatora. Znam da je slab, ali šaljem Silu u njegovom smjeru da ne pukne :)




Prednji dio, prorezan do pola radi savijanja




Krilo i letvica




Trenutno stanje trupa




Nemrem dočekat nabit krila gore pa sam ga fotkal malo :)




Nažalost, po meni najzanimljivije slike (rezanje rebara za krila i slaganje istih) nemam jer mi je bilo tolko zanimljivo da sam zaboravil fotkat.

Odg: Polybatic Edge 540 (planovi od DemonGti)

Reply #6
Pouka za početnike poput mene: NIKAD ne pokušavajte nanijet poliesterski kit na stiropor :D
Glupan, nisam razmišljao da se ne vole. Od lijepog komada stirača ostala mi je gvaljica iz horora! Hvala bogu, nisam ju slikao ali evo poklopca motora prije incidenta:


Odg: Polybatic Edge 540 (planovi od DemonGti)

Reply #7
Ako hočeš dobiti ravnu površinu za farbanje uzmi si akrilni lak i pomješaj sa puderom, zgusneš koliko ti treba
pa kad se osuši možeš šmirglat, nije  kao kit tvrdo ali je OK   ;)

Odg: Polybatic Edge 540 (planovi od DemonGti)

Reply #8
Hvala! Probat cu

Odg: Polybatic Edge 540 (planovi od DemonGti)

Reply #9
Avionček napreduje pomalo! Jučer sam odradio neke stvari koje su bile važne prije zatvaranja trupa, danas izrađujem firewall i zatvaram sve (ako će ići po planu).
Od jučer:

Novi poklopac :D















E sada, ima možda netko od vas za posudit/prodat/zalemit servo extendere? Žice su mnogo kratke a ne režu mi se baš na digitalcima ovim :) Ili bar konektore, lako ću ja to posložit :D

Odg: Polybatic Edge 540 (planovi od DemonGti)

Reply #10
Koje si to štangice koristio za spoj serva i hornova?


Odg: Polybatic Edge 540 (planovi od DemonGti)

Reply #12
ja za to koristim stapice od raznjica i samo na krajeve sa buzirom i sekundarnim ucvrstim komad zice okji ide u servo odnosno horn
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Polybatic Edge 540 (planovi od DemonGti)

Reply #13
ja za to koristim stapice od raznjica i samo na krajeve sa buzirom i sekundarnim ucvrstim komad zice okji ide u servo odnosno horn

i to je neloša ideja...ako ništa drugo lakša od ove :)

Odg: Polybatic Edge 540 (planovi od DemonGti)

Reply #14
u Pluramaksu 30mm servo extender 15kuna?!? 15 KUNA???? Za najmanji komadić najmanjeg kabla ikad? :D
Umro sam od smijeha dvaput.

Dajte kolege molim vas, dat' ću rađe nekom od vas onda 30 kuna za dva komadića žice, ima tko?