Skip to main content

Topic: odbacen jos jedan veliki hrvat (Read 54765 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #30
Ivane ne znam kad si bio zadnji put u HR ali danas imati auto je više stvar izbora nego mogućnosti dok je u bivšoj je taj auto spadao u statusni simbol, iako je to bila komi država razlike u slojevima su bile prisutne i jako izražene.
Aute su u večini slučajeva vozili oni koji nisu morali graditi krov nad glavom jer su imali partijske knjižice i dobivali stanove a od plača koje su po podobnosti bile veće od drugih radnika mogli su kupiti auto i vikendice.
Neki drugovi su dobili i više stanova koje su u novoj državi masno prodali i tako u nedogled.
 
Ewan to što ja nazivam komunjarama to je onaj otpad koji je zatvarao ljude u onoj državi, negdje je na nekoj dobroj poziciji i danas i sad opet ruje i kopka protiv istih ljudi a sad i protiv RH.
Tko će za koga glasati nije me briga to je pravo svakog od nas.
 
Ivan i Saraga su uspješni ljudi pa im nebi bilo problem kad vide nekog da ruje po kontejneru platiti mu pristojan obrok, ja da sam vidio napravio bih to. Ima na žalost ljudi koji su gladni kod nas i neke i poznajem ali ne zato što nemaju posla već jer su nasljedstvo i novce koje zarade razjebali nepromišljeno. Ima i onih koji su stvarno socijalno ugroženi a za njih država nema sluha ali onda bi se osvrnuo i na ljude koji ih okružuju koji su socijalno neosjetljivi isto kao i država a u stanju su sasuti drvlje i kamenje na takve ljude a kad im je voda došla do grla još im gurnuti glavu pod vodu.
Da bi mjenjali državu prvo bi trebali mjenjati sebe.
 
I opet Ewan kad je sokacky_sailor rekao da smo krivi, krivi smo jer smo šutjeli kad smo vidjeli kad nas kradu, možda je primjerenije reći prevareni smo jer pretvorbe su napravljene pod parolom "bit će nam bolje" niti je on niti ja očekivao niti znao kako će to završiti. Bilo je i puno očiglednih krađi i to smo prežmirili ne samo branitelji nego svi stanovnici ove države.
Da se ima političke volje i da ne samo Ivo nego svi političari nemaju prste u pekmezu tu bi se dalo puno toga napraviti i ako ne sve dio otuđenog vratiti. Sad kad se vidi da to nije bilo u redu trebalo bi to popraviti ali niti narod koji je ustvari država niti političari to ne čine.
 
Ivek kak mi te je lijepo slušati kad hvališ bratstvo i jedinstvo, komi režim a pobjegao si među trule kapitaliste  ;)
A kak nazivaš braću koji su nam priuštili puno zla koje se prikriva sa spikama kak je nekad bilo bolje, sa aferama, izborima i koje kakvim pizdarijama. Malo smo pre brzo zaboravili.
 
Jasno ne treba živjeti u prošlosti i svakog poštenog čovjeka treba cijeniti koje on god nacionalnosti bio ali jebi ga valjda je red da Hrvat u svojoj državi bude na prvom mjestu.
A za sve koji se osjećaju ugroženi nek ne spominju tu spiku jer pod tom izlikom je napravljeno puno zla Hrvatima na Hrvatskom tlu. Ako ovako nastavi mogla bi nam se ista spika prodati u drugom pakovanju.
 
Saraga Kolega ajde ti ne kaki više  8)
Baš te bum vidio kak buš preuzeo odgovornost kad bude trebalo djelatnice opskrbiti pelenama i čokolinom  ;)
Kak te nije sram nekom govoriti da jebe radničku klasu a ti to radiš doslovno  ;D
Svi ostali za ovo kaj sam zadnje rekao Kolegi Saragi nemojte se loviti jer to je interna zajebancija između njega i mene.
 
Inače za oni koji neznaju Saraga je vlasnik Dubrave u Zagrebu  ;D
 
On potpomognut Ivanom izbjeglicom iz Yuge budu nam objasnili plan kako izvući državu iz krize a da se ne vračamo u jednoumlje drugara Tita već da jednom krenemo odlučno naprijed u svijetlu i bolju budućnost.

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #31
ok, vidim da se razvila neka diskusija.... koja nekima zadire u sjećanja....

ali.... ovo sa željom da se ne uđe u EU nije mi jasno.....
htel bi čuti dobre razloge za neulazak.....
pod dobrim razlozima ne smatram : rakiju, vino, kolinje i ostale gluposti slične vrste, kao ni navodno "ropstvo" Hrvatske u EU
razlog granice i sličnog također mi ne spada pod neki ozbiljan razlog, jer to se bude kat tad moralo riješiti bez obzira na EU


za ulazak u EU je potrebno vremena, da se usklade zakoni i da se država koja ulazi podigne na neki nivo... da ne ruši standard EU nakon što uđe....
ALI!!!! za izlazak iz EU potrebno je izraziti samo želju, donijeti vlastitu odluku o tome.... i zemlja izlazi..... nitko ne sili ni jednu državu da ostane u EU...
a kolko znam do sad niti jedna od 27 članica EU nije imala želju da izađe, zašto????? ako je tako loše u EU ropstvu???


kad uđemo u EU, otvara se jedno ogromno tržište, na kojem domaća poduzeća mogu ostvariti daleko veće zarade bez muke oko izvoza i ostalih gluposti....
što direktno znaći veći priljev novaca u HR, jačanje gospodarstva i ukratko s vremenom bolji život za sve....

ako netko još nije shvatio koncept EU, ona je nastala kao kontra tržištu SAD-a, tj. neka vrsta kopije SAD-a....
SAD je zemlja mogućnosti i prilika za sve, iz jednog jedinog razloga, a to je ogromno tržište.... a to je cilj EU

mogu razumijeti ljude kojima je trenutno financijski OK, i nije ih briga za EU, ali činjenica je ako se netko legalno bavi nekim poslom, u EU mu može biti samo bolje!!!   a ako se bavi nelegalnim poslovima, činjenica je da mu EU ne odgovara...



tak da molim uvjerite mene, kao osobu, koja mora živjeti u zemlji u kojoj se 43% stanovništva vodi pod neobrazovano, jedva pismeno ili nepismeno, koja jedva čeka da uđemo u EU, pa da počnemo pravi život, život koji pruža prilike, a ne deranje crne i sive ekonomije, koja je postala HR standard i direktno upropaštava HR gospodarstvo........ zašto nam bude u EU tak strašno loše???




ajde, baš me zanimaju argumenti.....

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #32
Za sad su protiv EU se izjasnili Ivan Iowa koji ima biznis u EU, stvarno ne znam njegove razloge, njemu nije bila dobra Yuga pa je koliko sam shvatio prebjegao u DE a sad u SAD. Ivek nemoj me shvatiti zlonamjerno ja se u svojoj bijednoj i siromašnoj državi znam i našaliti  ;) 
 
Ne znam jel moj kolega Saraga i budući ratni ministar protiv ulaska u EU, treba ga pitati, možda se boji da ga poreznici ne dohvate jer u uređenim državama su zajebani  :D  inače on je prepošten da bi zarađivao crno perje
 
A koelega sokacky_sailor moguće da ga pogađa porez na kotao za rakiju  ;)  i pizdarije oko svinjokolje jebi ga kad znaš raditi tak dobar kulen kako te to nebi pogađalo ;D   no mislim da ga ipak više pogađa pod kojim uvjetima idemo u EU
 
Kaj se imamo brinuti o ulasku u EU kad su oni ušli u nas i to zguza sa Svojim trgovačkim lancima i tak spasili svoju robu koja se u Eu ne može prodati jer predugo stoji na policama pa to prodaju nama. Zaposlili naše ljude svetke i petke za primjerenu malu plaču  >:(  tu su malo manje europskg duha isto kao i sa cijenama tel. razgovora koji su kod nas naj skuplju, kamatama na kredite... itd
 
Tko bi razuman bio protiv ulaska u EU ali pod kojim uvjetima. Malo nas ipak tlače i traže puno ustupaka dok neki ulaze u EU a lošije su uređeno društvo od nas. Zamislite ima i takvih.
 
Moje mišljenje je da smo mogli biti već u EU, samo našim kvarnim političarima to nije u cilju jer u mutnom se oni naj bolje snalaze.
 
Dex kolega opet se nadamo boljem samo sve stoji dok se ne izmisli model ulaska za nas kojima se servira svako malo neko gospodarsko čudo a na kraju ispadne obična prijevara, tak da se nebi začudio da nas opet izrade naši dragi demokratski izabrani.
 
No kako je negdje netko imao u potpisu i udarac u dupe je nekakav korak prema naprijed  :D

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #33
zac,pa ne mogu pojedinci preuzet brigu za ljude koji kopaju po smecu.njih je stvorio ovaj sistem pa je red da se za njih i pobrine.moja nijedna djelatnica vec vise od godinu dana nije zaradila placu,ali su ih svi dobili i niko nije otpusten,jer do sada nisam imao obraza nekome dati otkaz.pitanje je smo koliko cu jos moci izdrzat mjesec,dva...,a kad se to dogodi nije iskljuceno da i mene vidis kako kopam po smecu ili stavim carapu na glavu i idem tamo gdje ima previse to su jedine opcije jer je izgleda i raj prevara za kraj.
pusti sad hrvate ,hrvatsku ,srbe ,jugoslaviju.......
kljucno pitanje je gdje su pare.nisu kod tebe,nisu kod mene.
stalno ti govorim da je ono prije bila kamilica nasprem ovoga.onaj si kraj prezivio,a mi smo jos daleko od dna,a svi gube zrak.
kakva je razlika imedju nacionalizacije i ovoga sta ce banke napraviti i pouzimati svu imovinu?
kad se nacionalizira sve ostaje u vlasnistvu drzave,a u cijem je vlasnistvu u drugom slucaju?
zamisli kako bi neki tajuni kukali kak su im sve uzeli,a ko da su prije pretvorbe ista imali.
a sad najbolje.
drzava je donijela takve zakone,drzava je ustrojila takvu policiju,drzava je organizirala takvo pravosudje.
ili mozda mislis da je i to jugonostalgicna zavjera.
daj ljudima da dostojanstveno zive i osiguraj min.egzistenciju i dao si im domovinu me kako se zvala.sve ostalo je demagogija.

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #34
Koje rješenje predlažeš?
 
Jebiga ti si moj budući ratni ministar i od tebe očekujem konkretne odgovore i rješenja.
 
A kaj se djelatnica tiče dok su naši političari gurali ruke u pekmez kaj si ti kolega gurao  8)
Čuje nemoj se sad izvlačiti, da si ga izvukao na vrijeme sad nebi bil u problemima.
 
 

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #35
zac zbilja si naivani i neiskvaren.zar zaista mislis da ulazak u EU ovisi o nasim politicarima  :D
za neke zapadne zemlje juga nije mrtva,mozda samo tako smrdi.  :'(
mislis da su bugarska ili rumunjska imali postenije politicare,bolje pravosudje ili manje korupcije. :D :D :D

a ,usli su u EU.
daj mi malo to pojasni. ;D

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #36
Koje rješenje predlažeš?
 
Jebiga ti si moj budući ratni ministar i od tebe očekujem konkretne odgovore i rješenja.
 
A kaj se djelatnica tiče dok su naši političari gurali ruke u pekmez kaj si ti kolega gurao  8)
Čuje nemoj se sad izvlačiti, da si ga izvukao na vrijeme sad nebi bil u problemima.

za pocetak gradjanski neposluh.
svi da pocnemo neplacat komunalnu naknadu,slivne vode i parkiranje.tu ti nista ne mogu iskljucit,a sa time nas opasno reketare.

 

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #37
Kaj se imamo brinuti o ulasku u EU kad su oni ušli u nas i to zguza sa Svojim trgovačkim lancima i tak spasili svoju robu koja se u Eu ne može prodati jer predugo stoji na policama pa to prodaju nama. Zaposlili naše ljude svetke i petke za primjerenu malu plaču  >:(  tu su malo manje europskg duha isto kao i sa cijenama tel. razgovora koji su kod nas naj skuplju, kamatama na kredite... itd

da, kak Zac1970 veli,

 preponosni smo da prihvatimo neke uvijete koje nam nameću, ali zato bez problema najveći trgovački lanci kupuju "otpadno" meso i ostale prehrambene proizvode, koji u EU po zakonu mogu stajati smrznuti max. 6 mjeseci....
dok naš HR zakon dozvoljava 12 mjeseci.....

pa tako kad "kupujemo hrvatsko" u "dragim" nam dučanima, sjetimo se da je ta krava, konj ili kokoš....  u preko 90% slučajeva 6 mjeseci čučala u EU u nekoj hladnjači, pa lijepo kao njihov otpad dovezena u našu predivnu zemlju, dobila posred čmara "legalnu" štambiljčinu HRVATSKI PROIZVOD, i cilj joj je da nahrani
jadan i napačen narod, po cijeni EXTRA povoljnoj, naravno skupljoj nego u EU.....


u životu pokušavam biti objektivan do maximuma, ocijeniti situaciju iz nekog nepristranog kuta gledišta da bi dobio pravu sliku i stav....

a ono.... budimo realni..... iz kojeg god kuta gledano...

nismo ni mi Hrvati baš previše bistri, a sav taj silni ponos lupanje o prsa....
stvari pred kojima ne želimo popustiti ne vrijedi puno, naprotiv ispada smiješno
kad se sagleda situacija.....
a to je, da smo sposobni jesti tuđe smeće... uzdignute glave  ;D

ovo kaj govorite o teškoj situaciji u zemjli i ljudima koji kopaju po smeču, realno gledano, u očima EU, mi kopamo po njihovom smeču, mi smo njima bokci, to je realnost koje je cijela EU svijesna, ali nažalost ne i Hrvatska

dok se neki bogate, i zarađuju masne pare na gore opisanoj situaciji, javnosti se predočavaju razni "bitni" razlozi, uvijeti, ponos, dignitet, granica, vino, rakija, kolinje.....
ti razlozi su umetnuti u HR mozak od ljudikojima situacija paše i koji svima nama upravljaju i govore nam šutite i poslušno jedite govna dok se mi bogatimo!!!


sam napomenul da situaciju volim sagledat objektivno??? :D


Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #38
zac zbilja si naivani i neiskvaren.zar zaista mislis da ulazak u EU ovisi o nasim politicarima  :D
za neke zapadne zemlje juga nije mrtva,mozda samo tako smrdi.  :'(
mislis da su bugarska ili rumunjska imali postenije politicare,bolje pravosudje ili manje korupcije. :D :D :D

a ,usli su u EU.
daj mi malo to pojasni. ;D

pa dok npr. dr. Ivo nije mogel niš dogovoriti sa našim susjedima oko pristupnih pegovora Jadranga je nekim čudom to poprilično i neočekivano brzo uspjela. Ne mogu da se ne zapitam zašto.
 
Sad si zamisli da nam je Jadranka bila umjesto Ive od početka.
 
Eto da odmah odgovorim da imam povjerenja u Jadranku samo nemojte se iznenaditi kad vidite da je to žena željezne ruke.
 
dr. Ivo je glumio velikog Hrvata pa nam pozatvarao generale što je za mene neoprostivo, za razliku od Račana koji je proglašen komunjarom a nije to napravio.
 
dr.Ivo sad se može reći ima prste i u pekmezu i lovi u mutnom vozi se u benkasu od 4 milje pa taj živi u raju i ne jebe ga puno u kako je ostalima a takvih je pun sabor. Sječaš se kad se jedan rasplakao kad su im smanjili plače sa ne znam sad 20tkn na 16tkn, kaj misliš jel se rasplakao kad se netko smrzava zato jer nemre kupiti drva.
Govorim ti samo o kojem se tipu ljudi tu radi, takvi su sretni kad imaju obilje ali nije ni to dovoljno za njihovu sreću nego još je sretniji kad nekog može tlačiti, ubijati male životinjce, ovi su prešli na veće ali kaj kad je takva većina ljudi u ovoj državi pa sve to prolazi. Dok većina ljudi razmišlja glavno da je meni bolje nego mom susjedu nema napredka.
Sjeban nam je mentalitet.
Kao građaninu ove države dužnost mi je kritizirati sve poteze koje smatram lošima.
 
 

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #39
Koje rješenje predlažeš?
 
Jebiga ti si moj budući ratni ministar i od tebe očekujem konkretne odgovore i rješenja.
 
A kaj se djelatnica tiče dok su naši političari gurali ruke u pekmez kaj si ti kolega gurao  8)
Čuje nemoj se sad izvlačiti, da si ga izvukao na vrijeme sad nebi bil u problemima.

za pocetak gradjanski neposluh.
svi da pocnemo neplacat komunalnu naknadu,slivne vode i parkiranje.tu ti nista ne mogu iskljucit,a sa time nas opasno reketare.

Ministre vjerujem u tvoju taktiku, samo što dalje? Cilj nam je borbom do većih plaća, veće sigurnosti zaposlenih, zdravstvene skrbi, razvoj gospodarstva, sveopćem napretku.

 
Samo da znaš situaciju sa djelatnicom pomno pratim i nemoj da slučajno nestane sa radnog mjesta  8)
Kolega šalu na stranu odgovoran si da se nešto nađe na stolu kod ljudi koji rade kod tebe tak da ti hraniš več nekog a da nije tvoja uža obitelj. Ovi kaj kopaju po kontejnerima nisu tvoja briga.
 
A dnk analizaom budemo utvrdili ima li u tim obiteljima članova koji jesu i tvoja uža obitelj  ;D :D ;D

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #40
Dex je jednu EU prevaru (nazovimo je tako) lijepo rasčlanio tak da vidimo da ni oni ne brigaju kaj mi jedemo i naše zdravlje, njima su važniji njihovi doma od nas. Prevarili su nas zajedno sa našima izabranicima i omogućili da im ne propadne uložena lova a naši demokratski izabrani se bogate preko firmi koje uvoze to trulo meso.
 
Znači trebalo bi nam biti važnije da se sami pobrinemo o sebi. I drago mi je da je Dex to rasčlanio tak da nije teško zaključiti kome pogoduju zakoni okolo svinjokolje doma i naš kolega sokacky_sailor je opravdano zabrinut.
 
Kako će netko uzgojiti doma zdravo živinče i prodati konkurentno. To je ogledni primjer kako naši izabranici jačaju našu državu potiću samozapošljavanje, poljoprivrednike, otvaraju radna mjesta.
 
Da sad ne objašnjavam ako čovjek digne kredit da bi uzgajao pajceke padne u dugove jer ne može prodati po isplativoj cijeni i na kraju taj EU investitor koji je prodao pokvareno meso ima u vlasništvu banke u HR koje daju kredite dođe u posjed njegove imovine.
 
Savršeno odrađena pljačka koja zatvara cijeli krug a naj više koristi ima tko?
 

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #41
o tome svemu sve je vec rekao karl marks. ;D

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #42
o tome svemu sve je vec rekao karl marks. ;D

tak je, a zadnjeg kapitalista kojeg bumo obijesili bit ce trgovac koji nam je prodao uze za vjesanje. imamo li nekog na forumu da prodaje uzad?  ;D
 
jebes busanje u prsa, dajte nam pravo na dostojanstven zivot, pravdu i malo vise slobodnog vremena. povijest ce ionako ispisati pravu istinu o svemu, a dokaz za to su komunisticki zlocini nakon drugog svjetskog rata o kojima se sutjelo donedavno, ali su ipak na kraju isplivali na vidjelo.
 
EU je nuzno zlo i izmedju balkanskih asocijacija i europe nemamo bas nekog izbora nego ici za zapadom jer ne mozemo biti otok.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #43
Saraga još nisi ni postao ministar a narod te hoće vješati  ???
 
Kolega ostavi se komi uzora, propagande i parola došle te budu glave ili daj dučane narodu  :D
 
Treba uć u EU ali na konju ili bar uzdignute glave a ne zadnji i sa kuglom oko noge. Cilj bi nam trebao biti da smo ravnopravni sa jednim Njemcom ili bar Slovencom a ne sa Bugarinom ili Rumunjom.

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #44
Ewan kaj misliš da je sve kaj piše i govori povjesna istina? Koliko je vremena trebalo da se uopće smije spomenuti o zločinima nakon drugog svjetskog rata.
Na kraju pitanje je hoće li istina ikada i u kojem obliku i mjeri biti otkrivena.
Isto koliko je neistina postalo istina o žrtvama drugog svjetskog rata. Manipulacije brojkama, preoblačenje uniformi, ubijanje iz određenog oružja da bi se prikrila istina.
To samo kaj se tiče drugog svjetskog rata. Istinu pišu pobjednici.
 
Sama Biblija kakvu znamo nije izvorno pismo nego je editirana i tak sve ostalo.
 
Danas čovjek nemre ni sam sebi vjerovati  ;D
 
Tak da o istini bi trebalo otvoriti novu temu.
 
Istina je česti iskrivljena i nepotpuna
 
Par izreka
 
"Istina koja nije izrečena u pravo vrijeme gora je od laži."
 
"Vlast, a ne istina, čini zakon"
 
"Tko traži istinu mora je znati podnijeti."