Skip to main content

Topic: Bixler za fpv (Read 13035 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Bixler za fpv

Reply #30
Danas su bixleri išli na livadicu :), koju batku imaš gore vidim sa si je super pocuclao?

Koju postavku trebam riktat kada mi model ide u S na RTH, tj nekad ide tako u S nekad ide savršeno ravno, visina na 100m ful gas i ravno doma..

Odg: Bixler za fpv

Reply #31
OSD treba tunirati malo, ima faktor od -100 , preko 0, do +100% za podesiti očitanje mAh.
vidjet će se kada napuni batku,  2450mAh 3S Zippy compact
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=25514

ne očitava baš precizno inače te vrijednosti oko 10-15A, pošto je ampermetar do 100A pa onda pati rezolucija,
ima analogni izlaz od 0-3.3V mislim.
pa bi bil  bolje da ima i od 25A za uzet, onda bi mnogo preciznije očitavao te manje brojke...
ali bitno da radi :)

Odg: Bixler za fpv

Reply #32
Koliko ti je vremenski trebalo da se popenješ na ovu visinu ?
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Bixler za fpv

Reply #33
Kad smo kod mjerenja struje još na početku sam to testirao, rezultati su koje si i sam reko, malo fula...

[attach=1]

Odg: Bixler za fpv

Reply #34
0:30 polijetanje
8:38 kraj uspona
17:10 jel kamera na balonu?
22:45 odustajanje od jedrenja
24:30 slijetanje

bolje se vidi u HD fullscreenu, jer su brojke mutne inače
http://www.youtube.com/watch?v=MOdPx9o6mxw

2 laser:
piše na OSDu, 8 minuta kada se odbije vrijeme provedno na podu dok se laptop zbutao i krenuo snimati,

 filmić od polijetanja do slijetanja,
sve je prošlo kontrolirano bez iznenađenja,
ipak je to dobro provjerena oprema...
troje nas je pratilo model cijelo vrijeme s tla, letito iznad velike šume.
jaka ledica koja treperi u avio shemi, vidi se s preko 3 kilometra

Odg: Bixler za fpv

Reply #35
vjetar je puhao sa I - JI
pa se moralo poletit, letit i sletit s ove strane, da u slučaju otkaza svega, vjetar ne može baciti model na prometnicu.
inače mi se druga strana čini zanimljivijom, ravnija pa mogu dalje leti na više strana a da mi brdo ne prekine LOS, a ima i neka crkvica itd...

snimljeno usput dok sam išao po ženu i malu na more, tamo je pak puhala bura pa nisam model ni vadio van  :'(
Bosiljevo

ovaj puta nisam maknuo zaštitu za krila od servo linkova, kada je sve u kutiji da se ne utisne u drugo krilo...
na 0:40 se vidi jedan kako veselo leti umjesto da je u kutiji :)


Odg: Bixler za fpv

Reply #37
ola bixleroljupci :)

Koji setup koristite na bixleru ? al u detalje :)
Ja sam na milijardu muka,
Slozio Bixlera 2, zaljepio krila, servaci nazad u horizontalac i vertikalac, ispraznio ga maksimalno, izezao otvor ispod krila u trupu da mi budu dostupnije komponente unutra...
i probavam SAMO sa 3s batkom, hand made nosacem za gopro (jako je lagan), prijemnikom i gopro3 u kucistu gore al to je pretesko... stravicno je trom u zraku.
imam motor mount na cnc-u izrezan (ima ih na ebayu) pa sam probao i s rctimerovim 2826/6- 2200 kv motorom i 7x6 propom i sa NTM Prop Drive Series 35-30A 1400kv / 560w motorom s 9x6 propom i obrnuto... ESC je 50A gore.
dobijem oko 10 minuta leta SAMO S TIM..
moguce da je gopro u kucistu pretezak pa bih mogao eventualno kabinu od bixlera (originalnu) preradit i skinut "staklo" i zmontirat solo gopro bez kucista...
ne znam kaj bi drugo moglo bit tak tesko... ok ajde, imam na dnu armiranu traku, i pod krilima isto no to je fakat par grama..

dajte neke hintove kak ste svoje preradili... 
vidim da je Tom sa svojim odletio jako lijepu dionicu pa me zivo interesira, svi koji su ga slagali za FPV kazu da su potrosili tone vremena da ga upogone..

tnx za svaki savjet ;)

Odg: Bixler za fpv

Reply #38
pa moj zaključak je da je manje više to sve isto,
što se tiče visine, dometa i vremena leta, ako letiš u istom režimu rada motora (minimalni gas za let)
samo si s nekim setupom napraviš 'rezervu' snage, ako zatreba za izvuć se naglo u vis.


prvo sam letio na stock, popeo se jednako visoko s batkom kao i kasnije s dva druga setupa  ???
jedino ga nisi smio navuć previše u vis(preko +2m/s npr) jer stalira i zapikira nosom dole pa se oporavi nakon 10-20m.
 
onda sam stavio 2830 2200 KV i tu sam mogao pocuclati i 40A ako dam gas do kraja (regler imam 45-55A tako da nema frke)
ali nisam primjetio neku razliku u onom režimu u kojem model koristim 99% vremena.
a ako se omakne prst na palici gasa par mm više kod lansiranja pocuclam 150mAh u par sekundi.. a za što, uzalud  :'(

a ovaj zadnji let nad medvednicom sam odletio s 2826 NTM 1350 KV i 8x6 propom
potiska ima oko 800 grama  model ima 1000-1050g.
tu je peak oko 20A što mi više odgovara, nema snage za vertikalu, ali mi to nije ni bitno, letim na oko 7A,
vidi se na onoj snimci kod domovinskoga od jučer.

i to mi je dosta za neki pošten FPV let, oko pola sata u zraku zapiljen u ekran i onda sletim malo proletim reverba ili pivicu neku,
i onda ako ima vremena opet, a ak se nema, pakiraj i doma.

model je vrlo praktičan jer se spakira u original kutiju, krila su na čičak,
a leti na male 3S batke iz kojih cucla 1.5-3C (ovisno jel letim s jednom ili dvije)
tako da mogu biti i neke jeftine.

stavio sam prije slike kako sam smontirao serva u rep da bi se lakše dobio CG kada se stavi kamera u nos. keychain HD,
može i gopro, ali nema potrebe, skupa je to kamera za riskirat bez kućišta. a s kućištem se opet dosta mase dobiva i onda je to več skoro kilu i pol teško...
pa treba jači motor koji prije popije batku, pa veću batku i tako u krug... onda to više ne leti kako je zamišljeno već kao hotliner  ;D

keep it light je moj najbolji savjet, jer kako se vidi, to leti lijepo i u vis i u daljinu s praktički bilo kojim motorom, ekonomično kako je model i zamišljen,
ako se pretjera onda je to nešto drugo.  :)
nikako ne bih preporučio neke mrcine tipa 3530  ???

Odg: Bixler za fpv

Reply #39
proba covjek svasta... na forumima je rulja stavljala i vece mrcine...
bit ce da sam velki potrosac  ;D frljim ga prejako...
morat cu naucit stedljivije letjet
tnx za savjete

Odg: Bixler za fpv

Reply #40
pred 3 god sam još probao takve mrcine na laganim modelima...
http://www.flyfreak.net/zagi/sto-je-zagisti/msg24472/#msg24472

puno snage, struje i potiska a za niš. ionak ti to postigne neku brzinu i onda ne ide preko nje s 1400KV,
ako i staviš veći KV 3-4 tisuće što vidim da neki rade.. onda je iskoristivost mnogo mnogo manja
a gurat neki airframe izvan zamišljenog raspona nije mudro,
postoje pylon raceri pa se njih siluje preko 300 km/h
bixler i zagi su za oko 50-100km/h područje.

jedino di mi pada na pamet lupat toliku snagu i potisak je za vertikalno propinjanje i onda ugasiš motor i kliziš dole,
ali to bi radio možda jednom i tko zna kada.. uvijek je zanimljivije vrludat okolo s manje A nego ravno u vis i gledat nebo.
možda netko proba pa usproedi efikasnost, koliko visoko se popne tako i koliko dugo leti, a koliko s slabijim motorom i postepeno uspinjanje, ali i duže jedrenje dole radi manje mase...
Tak rade neke takmicarske jedralke. Al opet, fpv nakrcan bix nije takmicarska jedralka pa bi trebalo probat u praksi...

Odg: Bixler za fpv

Reply #41
od današnjeg meeta na 40°C :)

http://www.youtube.com/watch?v=XjZ-zComFv4

Bixler za fpv

Reply #42
Fora let!

Odg: Bixler za fpv

Reply #43
Svaka Vam čast , trebalo je na 40 stvarno izdržati.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Bixler za fpv

Reply #44
na nasipu nema hlada pa je to bila prava priprema za skore morske avanture s vruće obale  :)

nismo testirali jel pluta, no nadam se da neće ni biti potrebe  :D