Skip to main content

Topic: Turnigy NanoTech Vs. Gens Ace (Read 5148 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Turnigy NanoTech Vs. Gens Ace

Reply #15
Do sada sam uglavnom koristio "plave" lipice. U kompletu sa PA Banditom sam dobio i njihovi Precision Aerobatics bateriju 3S za 45$, za istu lovu kupio 4 Zippy 2200 50C koje uz isto korištenje daju više snage nego ova 4x skuplja PA. Svi su nahvalili Rhino pa hajde da kupim i jednu od takve "fele" 2150 35C daje manje snage nego zipica od 40-50C. Kod baterija se držim toga da ju ne praznim preko 80%, kad god bi potrošio preko toga osjeti se na naponima ćelija (spuste se sa 4.2 na nešto niži napon), punim uglavnom sa 1C mada mislim da nije neki problem ni 2C, ako duže vremena ne letim obavezno držim na 3.85 mada se zna dogoditi da zbog lošeg vremena ostanu pune baterije po nekoliko dana. Što se tiče napuhavanja znalo se dogoditi po vrlo vrućim danima i silovanjima baterija da se lagano napušu ako ih ispraznim skoro do kraja ali splasnu čim se malo ohlade. Najveći problem sa LiPO mi je da pri više punjenja ne mogu više dati potrebnu struju pri opterećenju, redovito provjeravam IR ali ni on nije neko mjerilo jer mi se neke baterija sa relativno visokim IR odlično ponašaju dok se druge vrlo niskim IR nisu nizašta (imam neku ebay crnu koja jedva tjera ledicu i sva napuhana ali IR za odlikaše)
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Turnigy NanoTech Vs. Gens Ace

Reply #16
hyperion imas u lindingeru  ;)

http://www.lindinger.at/de/Home


kaj se tice baterija, nisam spomenuo da sam koristio i dobivene uz modele.

recimo, art-tech 3s 2000mah se pokazala jedno tri puta bolja od rhino..iako neznam ni koja je to firma ni koliko kosta na trzistu.

isto tako baterije e-flite. pokazala se sasvim ok 3s-3300mah i kupio sam si jos tri takve..osjecaj u ruci odlican, i nakon nekoliko punjeja i letova izgled i osjecaj isti. a cijenovno su tu negdje u sredini.

a mozda sam i blazen jer se ne zamaram raznoraznim mjerenjima pa letam baterije kakve god da jesu a kad ona smijesna zuta sprava od koje sam bolje mjerim napon pokaze da je bateriji sada zaista dosta ode u smece i to je to...znam, laik sam i grijesim, no koliko vidim to izaziva samo glavobolju...ovako dok god sam na modelima cca 100-150€ brijem da dodatna glavobolja nije potrebna..no kada odrastem i napapam se zganaca pa zajasem cudo od 2m i vise metra e onda cu se ponovo javiti  :D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.


Odg: Turnigy NanoTech Vs. Gens Ace

Reply #18
dva puta sam pisao post i dva puta mi je puko server od flyfreka, i sad nemam volje pisat kobasu treći put od posta. ukratko imam nanotech manje više. sve su skoro napuhnute. od toga dvije su najebale prepražnjenjem i to na svakoj po jedna ćelija i onda ju izvadiš i dobiš opet novu bateriju. kod 2200mah 3s 40-70c sve su napuhnute vrlo malo ali za sada daju svoju max. kod leta racerata se napuhnu i ugriju jebeno. kad ih napunim vrate se u normalu kakvu su prije bile. koristim batery analiser od HK-a za 12$ i nastojim ih ne  ubijat prepražnjenjem, i od sada se uvijek isključivo pune na balansiranju. ispočetka nisam shvaćao ozbiljno baterije ali sada vidim da treba, imam i dvije hiperionke a to je priča za sebe korisitim ih isključivo za natjecanje u f5j. kako vrijeme odmiče možda se i prebacim na gensice, ima ih u hr a kvaliteta u broju ciklusa se nadam je na njihovoj strani. btw. i treći put mi je pukao server ali sad sam kopirao post :)