Skip to main content

Topic: Racing quad - Team Hrvatska (Read 1027076 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #225
Ovo moram nauciti, samo ja imam problem je prakticki vidim samo na jedno oko, srugo su mi na operaciji shebali pa nemam osjecaj dubine, ali na blizinu nebi trebao biti problem. Ali snimka na gopro nije ni priblizno kako je uzivo  ;D ;D

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #226
Ma nije to ništa, malo letuckanja a onu pravu zezanciju kasnije nismo niti snimili kada smo povećali otklone da se brže vrti.

Još je i ddg bio u  igri i snimao skoro 15 min ali od snimke ništa, jer jeb...na gopro u zraku prestala snimati i video se ne da otvoriti.
Tako ta videa sa ddg nema.

Jedva čekam fpv sa tim malim quadom.

Ovo je bio tek drugi let, još ćemo ga malo podesiti i leti će super.


 

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #228
Decki mnogo su komplikovani ovi modovi...jel letite vi šta? :D

Sorry, morao sam. :)

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #229
Nije dobro radit autotune ako quad nije u balansu. Koliko vidim napred nema kamere, a baterija je dosta daleko nazad.

Armanje se radi palicom ruddera udesno u trajanju od oko 1 sekunde, ali on se arma tek negdje za 5s nakon toga tako da samo treba pricekat.
Autotune se radi bez nosača kamere jer svaki dio koji se imalo pomiče ga narušava,ravnoteža je naravno potrebna što savršenija
Na APM forumu ima niz ljudi kojima nije uspio baš zbog toga..osim toga multi se namjesti u autotuneu na krajnje našpanane postavke(dobre za Acro mod ali prenervozne za snimanje videa) pa mu taman dođe kad ga poslije još malo opteretiš da se smiri...neki preporučaju spuštanje svih autotune postavki za 20-25%
Osim toga ne razumijem kako mislite da su se autotune postavke same spremile samo zato jer si isključio I uključio batku???!!to tak nebu išlo,treba bit spojen ili preko telemetrijskog radija pa sejvaš postavke ODMA NAKON AUTOTUNEA BEZ pomicanja sklopke za autotune,NA KOMPU U MISSION PLANERU...ako se nema taj radio spojiš ga usbom na komp pa učiniš isto..

7. When the tune completes the copter will change back to the original PID gains.
 8. Put the ch7/ch8 switch into the LOW position then back to the HIGH position to test the tuned PID gains.
 9. Put the ch7/ch8 switch into the LOW position to fly using the original PID gains.
 10. If you are happy with the autotuned PID gains, leave the ch7/ch8 switch in the HIGH position, land and disarm to save the PIDs permanently.
 If you DO NOT like the new PIDS, switch ch7/ch8 LOW to return to the original PIDs. The gains will not be saved when you disarm

Još jedna stvar,ako držiš palicu u armanju(dole desno) duže od 4-5 sek koliko je potrebno I produžiš to do 20te sekunde APM uđe u jedan drugi mod u kojem se preko trimera na stanici namješta da stoji savršeno na mjestu jer zna multi uvijek pomalo klizit na jednu stranu,kad to namjestiš sletiš,sejvaš I VRATIŠ TRIMOVE NA NULU jer ako nisu na nuli APM neće u autotune jer mu izgleda koda ga pomičeš..
Što se tiče samog pomicanja za vrijeme autotunea,treba ga nastojati smiriti što vise a ne da puno drifta u nekom smjeru..
Osim toga,koja verzija softwera je gore?jer ako je najnovija nije mi jasno kako se propeleri na okreću (na 10%snage)kad ga armaš...to se doduše da isključiti ali ako niste to učinili u mission planeru sam to neće učiniti...
http://copter.ardupilot.com/wiki/autotune/
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #230
Decki mnogo su komplikovani ovi modovi...jel letite vi šta? :D

Sorry, morao sam. :)
a jbga nismo svi takvi vrhunski piloti ko Majk(čovijek stvarno leti samo tako) pa si moramo nekad I pomoć tehnologijom...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #231
Ma duboko se ispričavam, ali nikad ne mogu držati jezik za zubima.

Samo mi se čini da previše vremena gubite na lojtere, att holdove i ostala sranja a ne vježbate vlastiti mozak (koji u 99% situacija JEDINI može spasiti poludjelu letjelicu) :D
Još jednom, sorry što se petljam. :P

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #232
Vjeruj mi,kad popizdi nekad ni mozak ne stigne...sreća 5.30 ujutro nije bilo ljudi uokolo previse....a let 10min.prije sve je savršeno letilo..od tada letim I isprobavam na skroz pustim mjestima...
y6 black hawk down 1
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #233
Ja sam iskreno oduševljen APM i vjerujem da ću si prilikom kupovine naze uzeti i apm i to ovaj pix howk ili kako se zove, jer stvarno lijepo radi i ima opcija jako puno a cijenom je izuzetno prihvatljiv.

Ono što vidim na YouTube je stvarno odlično, i sada ako je još pouzdano kako KK2 to je to.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #234
a čuj,pouzdano je kad sve namjestiš kak treba,a da bi to znao treba pun kua I 800 čitanja od kojeg me ponekad zaboli glava....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #235
Vjerujem da se treba dobro načitat da bi shvatio i mogao sve podesiti kako treba. :)
Uzeti ču si jednoga pa ću ga montirati na testni model pa ču se igrati sa postavkama i opcijama nema druge.
Ovaj pixhowk ima 32 bit ARM Cortex® M4 Processor  koji niti jedan drugi kontroler nema.
A upravo on je zaslužan za siguran i pouzdan rad.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #236
Vidis cudno mi je ovo sto kazes za save autotuna, jer sam se spojio sa usb-om na njega prije autotuna i nakon sto sam sletio i disarmao , i nakon ponovnog gasenja i paljenja postavke su bile totalno izmjenjene sto znaci da je spremio. Ali nebitno, ionako je to quad za frenda, radi super, i nema greske. To je ionako preskup sport za mene, KK2 je zasad ok  8)

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #237
A viš onda ide tako isto,čovijek uči dok je živ..
A što se tiće ARM procesora ima točno 1000% vise procesorske snage(16MHz-168MHz)I brdo RAMa više od stare APM2.x pločice sa arduinom gdje su ga sve funkcije počele zagušivat....sad može simultano obrađivat brdo senzora odjednom pa se otvaraju putevi prema raznim vrstama redundancije.a I zapisivat u logfile sve moguće parametra leta za kasniju analizu..
Znam da nekad zvučim ko prodavač te firme al oduševljen sam što stvarno ima sve što poželiš a I podrška je odlična.....naravno ima uspona I padova ali bogme napreduje jer kad puno ljudi tamo na forumu I blogu udruži mozgove svašta dobro ispadne a za sve se nađe rješenje
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #238
Važno je napomenuti da sve ove funkcije uredno rade I na arduino APM 2, 2.5 I 2.6 pločici koje su puno jeftinije ali će daljnim razvojem prestart dijelit softver sa pixhawkom...zasad sve radi skoro pa isto,bar mogu tvrdit za APM2 jer Pixhawk još nisam probao...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #239
A pošto kak je rekao jedan kolega,sa Arducopterom svaki dan naučimo nešto novo evo današnje obavijesti

AC-3.1.2-rc2 has been released to the mission planner.  No changes for the APM2 but there are two very small changes for the Pixhawk (these will be released for the APM as part of AC3.2):

1) GPS Glitch detection disabled when connected via USB
2) RC_FEEL_RP param added for adjusting responsiveness to pilot roll/pitch input in Stabilize, Drift, AltHold modes

ovaj RC_FEEL_RP param omogućava da ko ono kad si letio u drift modu namjestiš koliko brzo I jako če reagirat tj koliko naglo zaokretat...
ja sam sa tim driftom razjebo se o pod zadnji put,ponjelo me vrtit se u  osmice dok se nisam previse zavrtio preblizu zemlji I zakačio je....

tu ima kako se softwer razvijao od verzije 2.8
https://github.com/diydrones/ardupilot/blob/ArduCopter-3.1/ArduCopter/ReleaseNotes.txt
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.