Skip to main content

Topic: Racing quad - Team Hrvatska (Read 1020314 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #270
Stane ti gimbal od jazavca , ona LITE verzija, samo se moeas igrati kako ga pripasati, posto je quad radjen prvenstveno za fpv. Ali sto se tice snage, tu nema greske, nosi ga samo tako. Neznam koju gopro imas, ali i dvojka i trojka ti imaju odmah videoout dok snimaju, ja sam letio milion puta tako. Jedino ti je malo frka letiti pogotovo na trojku, jer se govno zna ugasiti samo od sebe u zraku, a onda si u frci ako nemas cam switch i fpv kamericu. Dvojka mi nikad to nije napravila

Ma nije problem pripasati kad quad vec ima izrezano za nosac ccd kamerice. Samo se tu montira drugi nosac, valjda :)

Samo treba vidjet sa balansom, dal bi baterija pomaknuta skroz na guzicu quada bila dovoljna za balans. Vjerujem da bi. Naravno, u tom slucaju bi bilo dobro odvojit gornji dio frame-a sa nekim gumicama radi vibracija. Al za to quad ima ionako predvidjene rupe.

Al neznam kolko je to isplativo. To je malo i zivcano i neces dobit neku extra stabilnu sliku.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #271
hvala na odgovorima i sori  na oftopic-u :)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #272
Znam da dosta ljudi se muče sa vibracijama i jello efektu na mobius kamerici na kojoj je to vise izrazenije nego na gopro. Ja kad sam je prvi put stavio na quad slika je bila koma, ali totalna koma, kao da sam ju na hilti montirao i lupao po zidu. Pretpostavljao sam da ce tako biti jer motori su uzas . Ubacio kamericu izmedju dvije spuzve i mrak, apsolutno nista, znaci kad bi imao bolje motore jos bi bilo bolje, makar je i ovo predobro. Uspio sam nakratko ujutro testirati ispred kuce i evo kako je ispalo

Mobius jello vibration mount

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #273
O super to izgleda!

Trebas vidjet video s mog quada :) Keychain od prije 5 godina, bez ikakvih antivibracijskih dodataka :) Brutala :)

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #274
Sekile zakaj ne zbalansiras te motore kad te tolko muce? Nije uopce tak tesko!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #275
Nema tu pomoci, ful su rasklimani, dva cak nemaju onaj sieger. Morat cu nove nabaviti, ali ovo rijesenje sa spuzvama je super

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #276
Ma opcenito mislim, vidim da rijetko ko ovdje balansira motore (a iz vlastitog avionskog iskustva znam da su rijetki dobro balansirani) :)

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #277
Da to je dobro napraviti, ali ja sam vecinom uzimao HP seriju motora sa rctimera i oni dodju ok. Samo balansiras propove i vozi

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #278
Sorry ako je offtopic, ali moglo bi biti zanimljivo i drugima... 

Kad se već priča o motorima, vidim da Sekile imaš iskustva s time. Da li bi ovi motori
http://www.rctimer.com/product_811.html s RCTimera bili u rangu ovih http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__48091__Turnigy_Multistar_4225_610Kv_16Pole_Multi_Rotor_Outrunner_EU_Warehouse_.html

Cijena je tu negdje, ali ovi s HK su dostupni u EU skladištu pa nema carine a i brže bi stigli...

Multirotor FTW!

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #279
A iskreno ni jedne od tih motora nisam probao, makar mi po svemu izgledaju jako slicno. Jedino je prednost sto su ovi iz EU store-a pa nemas carine. Oboje djeluju obecavajuce, ali to nikad neznas sto ces dobiti, jer oni na stranici pisu jedno , a kad ga spojis ili se iznenadis ili razocaras. Negdje po stranim forumima citao da ovi multistar hoce zafrkavat na nekim reglerima, e sad koji tocno neznam, moras malo pronjuskat po rcgroupsu i tak, uglavnom i ako uzmes i slozis daj javi kako radi jer ja isto u buducnosti planiram slagati neki quad za snimanje bas sa takvim motorima

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #280
Naknadno sam vidio da ovi s HK su predviđeni za 4S baterije, a ovi s RCTimera za 6S. Stvarno treba čitat do detalja specifikacije jer  je dosta važan faktor kod odabira...
Multirotor FTW!


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #282
 :D

Kad ga je sklopio sličilo mi je na one robotiće koje sam imao kad sam bio mali (80-ih godina). Mazinga Zeta i kompanija!  :D
Multirotor FTW!

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #283
Nakon 50 dana čekanja da dođe paket sa HK konačno imam sve.
HK se izuzetno pokvario što se tiče shippinga.

Evo ja sam spreman.
Dorađen je i anti vib mout kamera spojena i isprobana sve radi.

evo kako izgleda:

Nova verzija QM će imati dorađeni antivib mount za mobius.(to ti je tako kada imaš nedovršen proizvod) :)















 :)

 

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #284
Tko uspije "ukrotiti " MOBISA da ne pliva, svaka čast  :'(
Baš me zanima tvoje riješenje ::)
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(