Skip to main content

Topic: Racing quad - Team Hrvatska (Read 1025539 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #390
@George , čini mi se da će ovi mini quadovi postati kategorija za sebe(ako već nisu).....nešto kao ''mountain bike'' u biciklističkom sportu. :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #391
Pogledao sam sva. videa od tih ludih australaca, nisu normalni kako voze, dopisivam se s njima I kaze lik da vjezba cak po par sati takvu voznju. A znas onda koliko je tu slomljenih propelera I svega. Sad im je fora zabit se granje I izvesti neki manevar. Ma ne frke polovit cemo mi to, nije frka

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #392
George quad ti leti super, odlicno si to sklopio

 

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #393
George quad ti leti super, odlicno si to sklopio

Thanks :)

Namucio sam se ko svinja da uklopim reglere i kablove u taj mali frame :)
Vidjet ces kak cu ga sklopit u beton za vikend :D Salim se, naravno


Je, australci razvaljuju na ovim blackout minijima. Ako vjezba par sati, nije ni cudo. Ja za to mogu izdvojit par sati, ali GODISNJE :)
Nije mi bas jasno da se quad tolko izvrti kad zvekne u pod, a ovaj ga kao digne, ispuhne travu s njega, i juri dalje. Sumnjam da bas takav pad ne rezultira barem popucanim propovima.


Evo, posto nisam remont dosad objavio, par fotkica, cisto da se vidi kolko je komplicirano u mali frame smjestiti sve sto inace ide u veci bez problema.

Jedan bitan detalj vezan uz smjestaj reglera; na slici se vidi da regler ima kondenzator, a te kondice sam morao rezati i produziti ih na zicama, jer su sa njima regleri bili predugi i nisu mogli biti strpani u frame.

Sad su kondenzatori na produznim zicama, i smjesteni su u alu krakove :D

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #394

Dakle, i ja sam složio malca, kojeg je Sekile imao prilike vidjet, no kako mi se nije dopadalo da su
regleri vani (iako je Sekile sugerirao da ostanu zbog boljeg hlađenja) rastavljen je i presložen tako da su sada
regleri nutra.

Kao regleri su korišteni neki naručeni sa Ebaya jer su regleri sa RC timera bili neispavni u okruglom iznosu od
50% (u prijašnjoj naruđbi još i gora sizuacija = NE NARUČIVATI REGLERE SA RC TIMERA).

a tu se vide i još trokraki propovi Gemfan (još neisprobani)


Nakon što je mališa presložen isprobali smo ga i nije da se hvalim ali...pa neka Sekile kaže.... 8)

To je bilo prekjučer, jučer navečer hoću malo, čisto za dušu navečer u vrtu odletiti, i prokleta sprava ne radi  ??? ??? ???

Treći motor se zavrti i radi kontinuirano samo na malom gasu, čim se pojača gas prestane raditi i čuje se zvuk sa reglera :'(

Dijagnoza - probila faza, jutarnje konzultacije, ali ne postoji puno izbora, ipak idem ga spojiti direktno na regler samo sa propom i
prokletinja radi ???

Zamijenio sam receiver (nema puno logike, ali bilo je ono sranje od V8FR i stavil digitalni) i stvar radi normalno, vidjet ćemo što će biti
dalje, sutra testovi na preljevnici



Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #395

Evo još par slika, i sad leti kao da ništa nije bilo, sve normalno.


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #396

Inače za prokletinju je naručen CC3D kontroler na kojeg već dugo slinim (a pogotovo kada sam imao prilike
vidjeti kako to radi na Sekilevom), i očekuje se da dođe svaki dan...

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #397
George quad ti leti super, odlicno si to sklopio

Thanks :)

Namucio sam se ko svinja da uklopim reglere i kablove u taj mali frame :)
Vidjet ces kak cu ga sklopit u beton za vikend :D Salim se, naravno


Je, australci razvaljuju na ovim blackout minijima. Ako vjezba par sati, nije ni cudo. Ja za to mogu izdvojit par sati, ali GODISNJE :)
Nije mi bas jasno da se quad tolko izvrti kad zvekne u pod, a ovaj ga kao digne, ispuhne travu s njega, i juri dalje. Sumnjam da bas takav pad ne rezultira barem popucanim propovima.


Evo, posto nisam remont dosad objavio, par fotkica, cisto da se vidi kolko je komplicirano u mali frame smjestiti sve sto inace ide u veci bez problema.

Jedan bitan detalj vezan uz smjestaj reglera; na slici se vidi da regler ima kondenzator, a te kondice sam morao rezati i produziti ih na zicama, jer su sa njima regleri bili predugi i nisu mogli biti strpani u frame.

Sad su kondenzatori na produznim zicama, i smjesteni su u alu krakove :D

Samo to ti sad više nisu Low ESR kondenzatori, mislim nisu vjerovatno bili ni ovako dok su bili gore na ESC-ima ali sad nisu pogotovo  :)
Uglavnom, za očekivati je više EMI smetnji u ovoj varijanti, u ovom slučaju najviše će to osjetit sami MOSFET-i na ESC-ima, a možda i ostala elektronika, to naravno sve ovisi o količini tog takozvanog "ripple noise", ali ako je sve u tolerancijama radit će ok isto kao i što ljudi žive sa šumom na srcu  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #398
George quad ti leti super, odlicno si to sklopio

Thanks :)

Namucio sam se ko svinja da uklopim reglere i kablove u taj mali frame :)
Vidjet ces kak cu ga sklopit u beton za vikend :D Salim se, naravno


Je, australci razvaljuju na ovim blackout minijima. Ako vjezba par sati, nije ni cudo. Ja za to mogu izdvojit par sati, ali GODISNJE :)
Nije mi bas jasno da se quad tolko izvrti kad zvekne u pod, a ovaj ga kao digne, ispuhne travu s njega, i juri dalje. Sumnjam da bas takav pad ne rezultira barem popucanim propovima.


Evo, posto nisam remont dosad objavio, par fotkica, cisto da se vidi kolko je komplicirano u mali frame smjestiti sve sto inace ide u veci bez problema.

Jedan bitan detalj vezan uz smjestaj reglera; na slici se vidi da regler ima kondenzator, a te kondice sam morao rezati i produziti ih na zicama, jer su sa njima regleri bili predugi i nisu mogli biti strpani u frame.

Sad su kondenzatori na produznim zicama, i smjesteni su u alu krakove :D

Samo to ti sad više nisu Low ESR kondenzatori, mislim nisu vjerovatno bili ni ovako dok su bili gore na ESC-ima ali sad nisu pogotovo  :)
Uglavnom, za očekivati je više EMI smetnji u ovoj varijanti, u ovom slučaju najviše će to osjetit sami MOSFET-i na ESC-ima, a možda i ostala elektronika, to naravno sve ovisi o količini tog takozvanog "ripple noise", ali ako je sve u tolerancijama radit će ok isto kao i što ljudi žive sa šumom na srcu  :)

Franky, thanks na postu. Nisam o tome razmisljao.  A zasad vidim da radi ok, ne buni se. To mi je ionako model za ucit letit, nije nesto extra.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #399
Je odlican malac od X-a. malo sam ga testirao na svoj nacin i nije se predao G silama unatoc tezini baterije od 2200 koja ga je htjela prizemljiti. Ajde drago mi je da ti sve radi ok, bas cudno kako je stekao. ja sklapam drugi masinu, sa boljim komponentama, posto sam utvrdio da je ovo definitivno najbolji fpv multi koji sam letio. Ova verzija ce biti crna kao orginal, ima karbonske ruke i probat cu foru za odvojenim doljnim dijelom od gornjeg sa gumicama. Motori idu Luminer FX2206-13 2000kv, afro 12A ESC i naravno CC3D.


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #400
Molim lijepo Krešo , da ovaj novi (crni) nazoveš :''LETHAL WEAPON''  i da ga više ne zoveš malac....Please  LP
fm Dalmacija.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #401
Primljeno na znanje, novo ime ide odmah u knjizicu vozila  ;D ;D


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #403
A Tvoja će se George zvati: ''Lethal Weapon-2''.. :D....ako dozvoljavaš...naravno... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #404
A Tvoja će se George zvati: ''Lethal Weapon-2''.. :D....ako dozvoljavaš...naravno... ;)

Moj quad u mojim rukama nije nista drugo nego oružje kojeg se i sam bojim  :D

Danas se malo letilo. Snimke nažalost nemam pošto mi je novi mobius zakazao, zblokirao se. Kasnije sam ga resetirao i proradio je, al ja sam vec bio sa praznim baterijama.