Skip to main content

Topic: Racing quad - Team Hrvatska (Read 1028033 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #915
A i nije ti neki problem ni letjeti, naravno treba prakse, ali  kad slozis dobar setup , tj kad pogodis dobar omjer motora , propelera i baterija onda ti sami flight controler radi bolje, a s time i ti lakse letis. Sto se tice tih setiupova cemu da je istrazujem sto i kako kad ljudi vani vec znaju provjerenu formulu. Ali ljudi moji nema veceg gusta nego kad ti makina ide ko n tracnicama, kako ju usmjeris tako ostane, samo ubrzava, kao u igrici. Tih 10min leta ispuni ti dan

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #916
Ma drug,samo leti. Evo i ja sam otvorio post: kontrolna ploča za miniquad,i ista pitanja postavljao,mislio odustati,neće,pa neće. Ali malo po malo,samo letenje.... za početak negdje na čistinu,po mogućnost trava ispod,pa vježbaj malo okrete,pa nisko,... I eto nakon desetak baterija već sam u parkić ušao. Daleko sam od ostalih ljudi koji lete,ali eto trudim se i ja. Tako i ti,samo letenje i letenje,polako uđe samo u prste. A zadovoljstvo je neopisivo. Kad već nešto išem,da upitam i ovo. Jel koristio neko i kako vam se čini ovo???

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=12175&pb=1
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #917
Gdje ima u Zg 10/10 alu cijevi, da napravim nove za svog minija, izbušene radi olakšanja? Pevec, Bauhaus?


BTW, stigli mi danas cc3d, jucer HQ 5040 (nadam se da budu 10A ESC-ovi živjeli uz 5040 i ZMR motore), još se čeka kutni RP-SMA adapter...

 

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #918
imas u bauhausu cijevi, 17 kn komad, metar duzni, ja kupio nedavno  ;D

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #919
Ja letim na sličnoj konfiguraciji. Sa ZMR motorima,HQ5040 propovima,ali kod mene su AFRO 12A ESC-ovi. Mogu ti reći da je to jedina komponenta koja se grije. Mada ti motori na oko 150g potiska ne vuku više od 2,5A. Testirao sam pa znam. Ali eto,ipak se kod mene ESC-ovi griju. Doduše,moja konfiguraija je malo drugaačija,ja sam ESC-ove uvukao između dve donje ploče,pa nemaju baš mnogo opstrujavanja i hlađenja od struje propova. A motore sam stavio direktno na aluminijske ruke koje sam čak malo izbušio da smanjim masu,i oni su potpuno hladni poslije leta. Uskoro počinjem da pravim novog. Planiram donju ploču da zamjenim aluminijskom,i onda na nju također da direktno vežem ESC-ove zbog poboljšanog hlađenja. Pregledaj malo motore prije montaže,meni je u istoj narudžbi stiglo šest motora(dva sam uzeo za rezerve). I od tih šest,jedan je bio sa lošim namotajima,pa je u testu na vazi,na maksimanim obrtajima trzao,jedan je bio sa drugačijim magnetima. Vidljivo drugačije boje magneti. Jedni su sjajni,a taj jedan je imao onako mat sive. I kad sve povežeš,mnogo se lakše obrće od ostalih,tj,samo kočenje magneta je lošije u obrtanju rukom. Dali bi imalo veze u letu,ne znam,ali sam za svaki slučaj zamjenio kućište sa onog što je imao loše namotaje. A treći je imao problem sa odljepljenim magnetima. To je riješilla kap super ljepila,ali,eto,bilo je dosta posla na njima. Inače,kao najveći problem tih motora sam našao baš to ljepljenje magneta,tj. kao da se poslije pada,i udara odljepe. Međutim,osim tog što je došao sa odljepljenim magnetima,ni poslije desetak padova i dobrih udaraca,nije im ništa bilo. Da ne ureknem samo. Inače postaviću sutra snimak,gdje sam danas zaglavio svog minija,hahahahha
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #920
Ma leti moj vec neko vrijeme, samo sad idem raditi prvu rekonstrukciju :D , imaju negdje u temi slike kako sam ga sastavio. Meni su isto ESC-ovi izmedu dvije donje ploce.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #921
Ja sam na svom prvom isto tako napravio, ljepse izgleda,ali sam skuzio da je bolje kad su regleri na rukama. Prvo manje se griju, jer ih propeleri hlade, a drugo puno ih je lakse zamijeniti. Najvise se grije onaj koji napaja FC, ti svi mali regleri imaju uglavnom 1A BEC, a to je ocito na knap.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #922
Pa vidi,koliko jq kontam,svi oni napajaju FCB. Jer su svi + i svi - na istoj šini. Pod uslovom da si uključio sve ESC-ove sa sva tri kablića u FCB. Tako da to ne mjenja nešto. A ako mislite da je to problem,onda treba izbaciti da ESC-ovi napajaju FCB i RX i ubaciti mali buck konverter da radi taj posao. Ne mjenja se ništa. Čak je bolje što se napajanja tiče,jer daje baš konstantan napon. A masa mu je 2-3g.
Nisko,niže,...šetnja...


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #924
Opa jos jedna mini zverka, bravo, samo postaj kako napreduje sklapanje

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #925
Evo još malo letenja od mene. Quad je u jednom trenutku bio i zarobljen.... Ali "proćeraću"  ja njega već pa makar...

http://www.youtube.com/watch?v=aGID90ny0Uc
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #926
Ma legendo, vidim strah prosao, ali kazes nece pa nece unutra, znas tesko je iz hovera to izvest, bolje se lagano zajuri pa ciljaj, ako mislis da ce fulat, samo skrenes. Neka samo rasturaj  8)

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #927
Ma da,znam i ja da bi bilo lakše iz finog progresivnog leta. Ali satra me vjetar na toj "mojoj" lokaciji. A kad nema vjetra,onda ono pocijepano platno visi,pa zatvri prolaz. Ali probio bi to mini,samo da se ne upetljaju propovi,pa da ostane gore,hahaha Pa sam onda probavao malo da samo smirim da vidim koliko je to u odnosu na quad... Maleno stvarno. Taj okvir nije veći od 50 cm po prečniku sigurno. Ali,od prvog mog leta kraj njega,on mi je neki cilj i ideal. Biće,biće,ako bog da.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #928
Od danas sam prizemljen. Nakon jednog pada sa 5 cm sam polomio 3 propelera i nemam više rezervnih.... Srećom naručio sam već ranije,ali valja sad čekati. Nadam se da će drone metters nastaviti tradiciju shipinga od 15-ak dana. Tj,imam onih Gemfana 5030,sumnjam da ću izdržati da ne letim toliko.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #929
imas u bauhausu cijevi, 17 kn komad, metar duzni, ja kupio nedavno  ;D


BTW, malo krivo ;)


U Bauhausu su 9,99 kn metar, a u Pevecu su 17


Uzeo neki dan, izrezao nove, izbusio ih, i sada su 25g, a bez busenja su bile sve 4 43g ;)


EDIT, na Banggoodu trenutno Boscam TS351 VTx je na snizenju , 16,45$ i jos ide dolje 5% sa code BESTBG, ako nekome treba


EDIT 2, danas isao i balasirati HQProp 5x4, balansirao 8 komada, odnosno nisam ih balansirao jer niti jednog nije trebalo ;)