Skip to main content

Topic: Racing quad - Team Hrvatska (Read 1028070 times) previous topic - next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1275
Da, ali moze ih rasporedit!

S jednog reglera uzme napajanje za reciver, s drugog za kontroler i s jednog za video opremu, i ako bi bilo najbolje za video opremu da se napaja s baterije,a ne s reglera!

To sve kada potegne struju, sve se zblesira s tim jednim becom od 1A!

Preko jednog bi sve vjerojatno i radilo bez video opreme!

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1276
Mislim da bi trebalo samo iz recivera skup s signalom povuc masu!

Sta ne dijele vec masu svi zajedno preko baterije!

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1277
Ok hvala na razmišljanjima. Idem probat bez video opreme.
Nisam 100% siguran nit sada imam alata da pogledam, no mislim da se video napaja iz zasebnog reglera.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1278
Evo, maknuo kameru i Video TX. Simptomi isti.

Čini mi se da na dijagonali lijevo naprijed, desno nazad quad trza (motori 1 i 4). Koji puta u jednu stranu, koji puta u drugu.
Sad sam se sjetio da znam vidjeti  da se na toj dijagonali prilikom pokretanja motori znaju malo scimati. Odnosno kao da prvo zatitraju na mjestu prije negoli se počnu vrtiti u pravu stranu.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1279
Znam da nema veze sa tvojim problemom ali kaj ti nije 200mw vtx slab?

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1280
Video TX koji koristima na talonu, po službenim specifikacijama ima 25mW. Neki vele da je to u stvari 250mW. Kako god, idem 1-1,5km daleko.
Ako ću s ovime moči 200m, ja sretan.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1281
Ludo, ja sam probao jedan 200 na 1,2 i totalna banana...

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1282
Moj savjet. Nikako ne spajati BECove u paralelku na  blueseries reglerima. Prvo nema potrebe, jer onaj koji ti je spojen na motor 1 output je dovoljan za FC i prijemnik. E sad vidio sam da si spojio mobius na neko napajanje , ako si na esc to makni jer ti ona vjerovatno povuce struju. U ostalom netrebas napajat mobius jer njezina baterija traje ni sam neznam koliko, meni se nikad nije ispraznila, a ako mislis vozit fpv na nju tu verziju zaboravi. Kamera ima delay, i to cak nije neki problem nego kad uletis iz svijetla u mrak garantiran ti je crash. za 30$ kupis super fpv kameru, recimo ova runcam 600, danas sam vozio od Stefana quad i kamera je super. Jos sta ti moze biti da ti je neki motor u banani pa zato ili neki los lemni spoj.


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1284
Kako ce znati tocan polozaj u kojem leti?

Mozda je dobro jedino za snimanje, ali ne i za letit!

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1285
Dobro ti kaze Coljo, mogao bi se vrlo lako zbunit. Ja sam recimo svoju fpv kamericu lagano nakosio prema gore, ali cisto malo

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1286
Moj savjet. Nikako ne spajati BECove u paralelku na  blueseries reglerima. Prvo nema potrebe, jer onaj koji ti je spojen na motor 1 output je dovoljan za FC i prijemnik. E sad vidio sam da si spojio mobius na neko napajanje , ako si na esc to makni jer ti ona vjerovatno povuce struju. U ostalom netrebas napajat mobius jer njezina baterija traje ni sam neznam koliko, meni se nikad nije ispraznila, a ako mislis vozit fpv na nju tu verziju zaboravi. Kamera ima delay, i to cak nije neki problem nego kad uletis iz svijetla u mrak garantiran ti je crash. za 30$ kupis super fpv kameru, recimo ova runcam 600, danas sam vozio od Stefana quad i kamera je super. Jos sta ti moze biti da ti je neki motor u banani pa zato ili neki los lemni spoj.

Naze se napaja iz ESC (tj. njegovog BEC) koji je spojen na motor br4. Prijemnik dobiva napajanje preko naze (PPM). Mogao bi napajat prijemnik s drugog BEC a odspojit + izmedju naze i prijemnika.
Iskljucio sam i Video TX i Mobius sa napajanja pa su simptomi isti. Dakle nije do Mobiusa ili VideoTX.

FPV kameru cu nabaviti s vremenom.

Probat cu prvo ispremjestati motore, pa ESC.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1287
Naze se napaja iz prvog motora, to je zadnji desno.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1288
Naze se napaja iz prvog motora, to je zadnji desno.


Na Naze32 sam radio slim konektor na Hrastovom miniju pa su 1,2,3 i 4 motori samo signal, a plus i minus dolaze na 5 i 6
. Dakle cetvrti motor je full konektor sa ESCa.
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

 

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1289
E neznam dali je to ok, znam da u svim manualima od naze navode spajanje na 1 kanal. Mislim tak je i sa cc3d i kk2, ista shema. Izmjeri sa unimerom dali su svi plusevi spojeni zajedno. Ako jesu onda nema veze, ali cemu po meni kemijati kad preko 1 kanala sigurno radi