Skip to main content

Topic: Racing quad - Team Hrvatska (Read 1027620 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1440
Kad pogledas motori su samo 5 dolara skuplji od ovih svih jeftinijih, ali su daleko bolji od svih u klasi 10 dolara. Lokacija je predobra, jel ti puca slika kad udjes unutra, koju fpv kombinaciju koristis

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1441
Zavisi kako kada...
Samo sam jednom ostao skroz bez slike, ali istini za volju, baš sam bio pretjerao...
Između vTx-a i vRx-a je bilo nekih 6-7 zidova...  :D :D :D

Koristim Boscam 400mW Transmitter TS353 i Receiver RC305 sa clover i skew antenama od 6$  ::) :)

 

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1442
A ja ne znam zašto nas troje ne možemo letjeti  od jednom, stalno neko nekom uskače u sliku ili stvar smetnje. :(

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1443
Tako je danas bilo i kod nas. Još smo se rasporedili na 5665 i 5885 hz. Ali čim jedan sa modelom  prođe kraj risivera onog drugog na 6-7m,( a da je model onog prvog na 50-ak m) odmah prebaci na njegovu sliku. Može li se to kako izbjeći? Kvalitetnijim antenama ili nekim filterima????
Nisko,niže,...šetnja...


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1445
Dečki moji svaka čast ali meni to sve nekako sporo izgleda...kao da nema pravih luđaka na livadi :D


Čuvajte se kad Coljo složi quad hahahahah :D :D :D

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1446
Dodji na Jarun pa cu te profurat, cist onak da vidis kak je sporo  :D , prvi put vidim svoj mini na drugoj snimci, ful mi je cudno

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1447
Hej Majk, u 0:47 pojavila se ''aleja smrti''....muzika predobra...hvala... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1448
A ja ne znam zašto nas troje ne možemo letjeti  od jednom, stalno neko nekom uskače u sliku ili stvar smetnje. :(



Tako je danas bilo i kod nas. Još smo se rasporedili na 5665 i 5885 hz. Ali čim jedan sa modelom  prođe kraj risivera onog drugog na 6-7m,( a da je model onog prvog na 50-ak m) odmah prebaci na njegovu sliku. Može li se to kako izbjeći? Kvalitetnijim antenama ili nekim filterima? ???


Mislim da se problem može izbjeći sa "desnim" RHCP i "lijevim" LHCP antenama...

Ako trojica lete, jedan na početak banda, jedan na kraj, a onaj u sredini koristi recimo lijeve antene, i dobro... :)


Dodatno se i antene trebaju napraviti na pravu frekvenciju i sreći nikad' kraja... 

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1449
Moja snimka danasnjeg testiranja novog RC5 firmware-a za CC3D


CC3D RC5 cruising

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1450
I? I? I? I? I? I? Da čujemo mišljenje iskusnog pilota? Pošto moje nije relevantno.  Naze 32 ACRO ili novi CC3D?
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1451
Hebemu, daj neko lakse pitanje  :D . Neznam nisam ni sam pametan. Sto se tice letenih perfomansi u SELF LEVEL modu mi je CC3D bolji, a u manaul mi je Naze32. ALI mislim da nisam podesio CC3D kako treba,sve je drukcije nego u prijasnjim firmwarima i tek sam par letova napravio, nema se vremena. NA naze mi je super fora ta telemetrija sa frsky i buzzer, a ovdje tu nema mada mi je tip iz openpilota rekao da ce i to biti.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1452
Fino,fino,obećava onda. Jbg,ja sam letio,meni skroz dobar. Ali jbg,moji prohtjevi su relativno niski. Tako da bi meni onda ipak CC3D bio bolji,jer nikad ne letim u manuali. A trenutno nemam ni prohtjeve prema telemetriji,jer nemam svu potrebnu opremu. Mada sam danas skontao da je to stvarno ekstra bitno. Jer danas letimo nas trojica,četvorica. Svi imamo iste lipo alarme,nas dvojica pored lipo,imamo i lost model alarme. Kad to sve počne da pišti,niti znaš šta pišti,niti sa čijeg modela. Užas!  :(
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1453
Šokre koliko ja vidim iz videa najbolje reagira između 0.57 i 1.03.... :) :)


Perfektna fluidnost u okretu... :) :)

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1454
Zato mi je ta telemetrija zakon, ok kad dodjes sam pa kuzis buzzer, ali brate kad nas se skupi neznas kome je odzvonilo u zraku. Ma to je sad veliki napredak sto su ovi napravili sa CC3D-om, ali jednom kad pocnes vozikat manualca onda nevjerujes kako quad jednostavno klizi , kao da si u vakumu, a ti samo ubrzavas i adrenalin ti skace. E to je za mene voznja