Skip to main content

Topic: Racing quad - Team Hrvatska (Read 1020605 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1575
Zalemi tu zicicu ako mozes, ako dobro vidim, otkinula se sa donje nogice, imam ti ja immersion sa predatora, budem ti pripremio za sutra ;)

Pardon, boscam sa predatora :D

Da se ta žičica otkinula nebi imao napon s  integriranog BEC-a te mu ledica nebi svjetlila, Krešo ako ti je intezitet svijetljenja ledice manji nego prije, onda ti je isto kao i meni IC izlaznog pojačala u šlusu (simptom svijetli ali slabije te se dosta grije a ništa ni najmanje ne emitira). A ako imaš ispravnih +5V (može se izmjeriti i na konektoru to je inaće napajanje kamere isto i ide na zadnji pin) a ništa se ne grije onda je nešto u pobudi otišlo.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1576
Ma gledam preko moba pa malo slabije vidim :)

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1577
Nisam sad doma, budem kasnije izmjerio. Ali cini mi se da ledica jednako svijetli. 

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1578
Ja sam isto jedan immersion isao popravit ali bezuspješno.
Isto ledica samo tinja  tek toliko napon je na 2.8v na izlazu gdje bi trebalo biti 5 i regulator od 5v se grije ja naručio novi i prelemio i ništa.
Kao da je bio neispravan regulator, ima jedan  viška novi regulator pa ako nekom treba poklonim mu ga ako mu što pomaže.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1579
E sada kod mene možda je isto bio još jedan problem, a to je da je radio prilikom jednog pada 20min sa otkinutom antenom odnosno bez nje pa je moguće i tu krepao.
U svakom slučaju novoga sam na kraju kupio.
ali mi je fascinantno kako je krepao samo od jednom sada dali je prilikom padova otišao u papar ili nešto drugo ne znam.
Ali sve mi se čini za to padanje i razbijanje je bolje imati jeftiniji 5,8ghz jer 70$ nije malo a vrlo lako krepa ako se vozi u šumi gdje je skoro svaki drugi let pad ili stablo.




Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1580
Ja sam isto jedna immersion isao popravit ali bezuspješno.
Isto ledica samo tinja  tek toliko napon je na 2.8v na izlazu gdje bi trebalo biti 5 i regulator od 5v se grije ja naručio novi i prelemio i ništa.
Kao da je bio neispravan regulator, ima jedan  viška novi regulator pa ako nekom treba poklonim mu ga ako mu što pomaže.


Meni je danas krepao jedan prilikom paljenja na mjestu gdje je več neko vrijeme ugrađen i u funkciji, ali daljnjim pregledom ustanovio sam da nije regulator nego je izlazno pojačalo krepalo na taj način da vuče toliko struje da ruši napon BEC-u na 2,7V, ledica lagano svijetli, nema ga u eteru, izlemio sam van IC pojačala i upalio, sada imam 5V normalno, ima ga u eteru ali jako slab signal, mjerim IC pojačala s + na masu pinovi i kaže 15Ohm, dakle otišao je u šlus ali ne potpuno, bilo kako bilo na putu je novi čip:
http://www.ebay.com/itm/HMC406MS8G-GaAs-InGaP-HBT-MMIC-POWER-AMPLIFIER-IC-/281201887703?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4178f049d7

i na putu je još jedan immersion:
http://www.getfpv.com/5-8ghz-600mw-video-tx.html?___SID=U

Nikad mi prije ni jedan nije vrisnuo, ali sad budem imao barem jedan u rezervi.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1581
E sada kod mene možda je isto bio još jedan problem, a to je da je radio prilikom jednog pada 20min sa otkinutom antenom odnosno bez nje pa je moguće i tu krepao.
U svakom slučaju novoga sam na kraju kupio.
ali mi je fascinantno kako je krepao samo od jednom sada dali je prilikom padova otišao u papar ili nešto drugo ne znam.
Ali sve mi se čini za to padanje i razbijanje je bolje imati jeftiniji 5,8ghz jer 70$ nije malo a vrlo lako krepa ako se vozi u šumi gdje je skoro svaki drugi let pad ili stablo.






Moj niti je padao niti je radio bez antene, uvijek je radio sa dobro tjuniranom antenom, pa kad sam danas upalio Blacky samo je predeknuo.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

 

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1582
Kod mene je prilikom pada taj regulator bio okrhnut pa sam ga išao promijeniti jer sam mislio da je to razlog grijanju.
Tako da dalje nisam niti pregledavao.
Nadam se da ćeš popraviti svoj baš me zanima.
Ali malo mi je isto čudno bez padova i udaraca pa je krepao.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1583
A to ti je tako. Frend zaronio sa quadom na 30m u more i bio dolje sat i pol. Kad ga izvadio van posusio i nevjerovatno frsky prijemnik radi bez greske. Bas me zanima franky ako slozis, onda ti posaljem svojeg pa probaj ga oziviti

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1584
Kod mene je prilikom pada taj regulator bio okrhnut pa sam ga išao promijeniti jer sam mislio da je to razlog grijanju.
Tako da dalje nisam niti pregledavao.
Nadam se da ćeš popraviti svoj baš me zanima.
Ali malo mi je isto čudno bez padova i udaraca pa je krepao.

Na drugom kopteru imam isto immersion koji je barem godinu dana stariji i radi sa istom takvom antenom i nikad nikakvih problema, a ovaj što je par mj isto nikad nikakvih problema sve do danas, u radu se nije grijao iznad 55-60, čip smije do 85, jednostavno je odlučio pokvarit se, čuj kvari se elektronika kadkad, nekad postepeno nekad odjednom, neznam kako ih u tvornici leme ali uglavnom taj čip ne smije preko 230 stupnjeva prilikom lemljenja.
Budem javio kada stigne čip dali je to to ili nije.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1585
Zasad je priređeno za stavljanje novog IC-a  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1586
Svaka cast, ja ga jedva vidim golim okom a kamoli da lemim po njemu

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1587
Evo bas sam izmjerio, bas kako kazes, tamo gdje treba dati 5V on ima samo 2.17V i onaj mali cipac i ona zavojnica se griju ful. Gdje si mjerio onaj otpor gdje kazes da baca u kraki spoj

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1588
Otpor možeš mjeriti između mase i +5v, to je tih 5v što ide i na taj čip i na kameru preko konektora i na sve ostalo, a inače ti je to na čipu između 1 i 4 nožice, ali ima on 2 plusa (spojenih paralelno) i više masa, ali moram napomenuti da taj otpor šlusa čipa ok bude on mali i u Ohmima (reda veličine) ali zapravo ne predstavlja realan otpor jer nagoreni kristal čipa drugačije reagira kada dođe pod napon/struju, večinom ako je struja dovoljno velika jezgra će se rastalit i napravit potpuni šlus (0 ohm) tada ni ledica nebi nimalo svjetlila i bilo bi približno 0V, dok recimo kod nazovimo to tako visoko strujnih izvora taj šlus od 0 ohm bi predstavljao kratki spoj i visoka struja bi potekla te ako nema osigurača digla bi ta IC ili npr. MOSFET u paru pa zapravo nebi bilo šlusa tj. bio bi beskonačan ili jako velik otpor preko kojeg struja više ne može poteći.  Eto otprilike ti to tako bude kad pregara neka aktivna komponenta.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1589
Šta sve Frankycro napisa. Ovakvi likovi me oduševljavaju. Za mene struja izgleda ovako: "svi elektronski uređaji rade na sivi dim. Kad sivi dim izađe,oni više ne rade".
Nisko,niže,...šetnja...