Skip to main content

Topic: Bix i dim (Read 5523 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bix i dim

Evo, došao sam na ideu da skuham dimnu bombu od šećera i kalijevog nitrata.
1. Ne pokušavajte me odgovarati od tog, svjestan sam opasnosti i pogldao sam
dosta diy-ova takvih stvari.
2, Idea je da napravim nosać iznad krila za dim za Zedovog bixsa
3. Ono što mi fali je igniter koji će u zraku upaliti bombu preko prekidaća na stanici ili
jednostavno timer ako ko zna.
Nezna kako to izvesti pa pitam forum.
Tom ajde se molimte javi jel znam da si ti već kemijo s tim, siječam se
da si radio nešto za x8 i radio si igniter.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Bix i dim

Reply #1
Mazni starcima bozicne lampice i imas detonator :D imas dosta toga na netu...
Samo pazi sa time i OBAVEZNO radi na otvorenom prostoru, nikad neznas gdje sranje ceka ;)

Odg: Bix i dim

Reply #2
Slučajno sam ti poslao poruku, evo odgovor
Ma znam da nebi slućajno u kući kuho još.
vjerojatno budem ovo i servo.
http://m.youtube.com/watch?v=o1npngwwDx4
Spektrum dx7s i razni modelčeki


Odg: Bix i dim

Reply #4
ostavi se čarobiranja s kalijevim-nitratom u ova suluda vremena.bolje se primi pregače i kuhače Toki ;)

evo ti nekoliko mojih ideja..a i žene će te naprosto obožavati..da to nebi neki tamo mišićavi istetovirani dobričina ;D

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Bix i dim

Reply #5
Hehe, možda jednog dana. Trenutno me niko nemre odgovorit
od kalijevog nitrata.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Bix i dim

Reply #6
Evo, svi sastojci smjese su tu.Sljedi kuhanje koje nekak moram odradit al to ću nekak sredit.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Bix i dim

Reply #7
Mene zanimaju sastojci i postupak izrade djelova na drugoj slici

Sent from my ST26i using Tapatalk

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Bix i dim

Reply #8
Mene zanimaju sastojci i postupak izrade djelova na drugoj slici

dakle ovako:

luk, mrkva se isprži na ulju. dodaš faširano i zapržiš. dodaš šampinjone i još malo kuhaš. savjet je dodavati i vodu kako se nebi previše osušilo meso. no šampinjoni daju dosta vode pa s vodom umjereno.

[attach=1]

po želji, napraviš grah, koji ili složiš da je tečan(čušpajz) ili da je zapečen. osobno slažem nekakvu polu varijantu zapečenog graha da mogu fino dozirati začine i ukus. sve to kuhaš na laganoj vatri.

[attach=2]

dok se sve to lijepo kuha..i dimi ;) ide povrće. koristim zaleđeno, tj. razne mješavine, u ovom slučaju meksička mješavina povrća. kuham ga na maslacu da dobije fini okus.

[attach=3]

kada se sve skuha, i mesni dio(koji je vrlo sličan načinu kuhanja bolonjeza) i povrće pomiješaš i još malo kuhaš. to je stvar prakse da se naučiš sve to toliko kuhati posebno da na kraju kada pomiješaš još malo kuhaš do kraja i prema želji-što duže to je suhije no ima i jači okus. sve ovisno o ukusima. NE PRETJERUJ jer ako presušiš nema spasa ;)

[attach=4]

onda lijepo sve to urolaš u meksičku tortilju. tortilju može prije toga vrlo kratko prepržiti i zagrijati u tavi, a i ne treba jer ako odmah motaš dovoljno je toplo da ugrije i omekša tortilju. tu dolazi do izražaja koliko si suho ili sočno napravio. ako je suho ostat će i tortilja suha. ako je prevodeno, raspast će se. eto, stvar prakse.

[attach=5]

i njam njam..ukusne tortilje su gotove. ukrasiš tanjur po svojem ukusu.

[attach=6]

i to je to..zadimiš cijelo susjedstvo takvim mirisom da mu nikakva kemija nije ravna  ;D

bon apetit



p.s. naravno, imam i upgrade ovog recepta..pa ako ima zainteresiranih...mogu još zadimiti ovaj dimoviti topik  :D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Bix i dim

Reply #9
"lagani" offtopic :D

Odg: Bix i dim

Reply #10
Slažem se,  ako je moguče nastavite u pp.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Bix i dim

Reply #11
toki srećo, naj se ljutiti kaj smo malo "zadimili" tvoj topic sa slasnim delicijama..ipak treba i dobro papati, kaj ne  :D

sam vi nastavite s kemijom i dimom  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Bix i dim

Reply #12
Ma nema problma.
Ovak, jel ima itko stari lonac što manji i plamenik jel neznam u čem to skuhat.
U Zagrebu sam.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Bix i dim

Reply #13
Evo ga, frend i ja skuhali za dvije bombe, on će isprobat svoju pa ak bude ok, moju stavljamo na zedov bix u nedelju. Upaljać preko stanice sam izmislio, radi ok.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Bix i dim

Reply #14
Blago meni sa zapaljenim predmetom na modelu! :D

ak se Bix zapali parkiram ga tvom tati u auto si čuo (može i mami) :P