Skip to main content

Topic: Pokisla baterija (Read 1832 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pokisla baterija

Izgubio sam jucer popodne quad copter u travi, uspio sam ga nac tek danas.
U medjuvremenu je pokisnuo.


Bateriji obje celije kazu 0V, mogu je bacit?


Ima nesto na sto bi trebao pripazit prije nego probam opet spojit novu bateriju na quad?
Popucalo mi je nekoliko zicica, jedna skroz a drugima se vidi bakar unutra.
Smijem ove kojima se vidi bakar ostavit tako za prvu ruku?
Mozda je propeler lupkao po njima dok se nisam sjetio disarmat.
Kad sam jednom disarmao vise se nije htio armat, pa ga nisam uspio po zvuku nac sinoc.


Proletio je dvaput danas iznad mene avioncic vjerojatno od stiropora sa V repom.
Pilota nigdje na vidiku, vjerojatno FPV?
Ja sam bio u Micevcu, to je preko puta gdje se leti na domovinskom mostu i jos zapadnije koji kilometar.
Mozda budem na snimci kako krčim žbunje :)


Koristite li nekakvo pipikalo na letjelici za ovakve slucajeve?

Odg: Pokisla baterija

Reply #1
Ta batka je za eko koš, osim ako ne misliš vaditi ćelije pa ispitivati jednu po jednu  ::) ćeliju i iskoristiti za nešto puno manje zahtjevno od modela.

Prije spajanja nove batke pripazi da je elektronika suha i budi brz na odspajanju batke ( ako možeš koristi neke druge za probu, NiCd NiMh )

Odg: Pokisla baterija

Reply #2
Ovaj opis aviončića me podsjeća na talona...
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pokisla baterija

Reply #3
Spojio sam bateriju na zemlji bez propelera.
Radio je ok ali je pocelo ubrzo smrduckat i jedan regler se jako grijao.
Kasnije sam vidio na njemu crnu tocku, neki mali chip je izgorio.


Taj sam zamjenio i sad je ok, odradio jedan let.


 

Odg: Pokisla baterija

Reply #4
Kao prvo kolega ako su baterije pokisle , pokisao je i qvad, nisi ga trebao spajat dok se ne prosusi skroz iako je mozda nesto otislo dok je i pokisao, jer ako su baterije bile spojene imao je napajanje i po kisi. Kablove te zamjeni ostecene,rastavi elektroniko i testiraj posebno motore i reglere, mozes ih testirat i servo testerom jednostavno je, uglavnom nemoj letit sa njime dok sve ne provjeris, baterije bi se mogle probat mozda pobuditda se malo spoje na punjac na program nikal-kadium ali vjerovatno su mrtve i nebi ti to preporucijo
letim, al nikako da poletim