Skip to main content

Topic: q: bait boat homemade (Read 4460 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

q: bait boat homemade


Dali je netko pravio brod za prihranu ribe, te ako je imali planove za isti.


najveci mi je problem kalup htjeo bi nesta da moze nosic 2x po 2kg cca
nabavio sam neki kalup ali je klasicni kao camac (kolega je bio nesta pravio), pa sam mislio uzeti i od tog kalupa presvuci tj napraviti stakloplastikom. ujedno ako netko ima kalup dimenzije planove ili cak prodaje prazan bez elektronike ponude na pm.

Problem je elektronika posto nemam iskustva sto se brodova tice. stanicu imam baterija lipo isto 3s 4s razni servora i motorica.


gledam malo po hobby kingu reglere i motore ali nemam pojma koji uzeti to sve nesta mi puna kv.
uglavnom ako moze preporuka tj linkovi na hobby king sta uzeti od motora reglere rudera osovina ili sta vec znaci elektroniku za pogon.
jer tamo ima svakakvi motora i reglera te razni elisa pa neznam sta da uzmem jer htjeo bi da to ide kad se da gasa da ima potiska, a opet da moze i polako.


Molim preporuku tj linkove na elektroniku za pogon na hobby king. Te dali je bolje ici na dva motora ili 1 jaci?
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: q: bait boat homemade

Reply #1
ja neznam zašto se svi mučite izraditi svoj.
pa kolega stork sa foruma ih ima za prodat!!!

Odg: q: bait boat homemade

Reply #2
Zato sto sam modelar i sto to nema cijene cak je jeftinije kupit gotovo nego pravit ali kad nest slozis e to je gust.
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: q: bait boat homemade

Reply #3
a dobro onda.. 

gle probaj ga pitat on se bavi sa tim pa će ti dat pokoji savjet!

Odg: q: bait boat homemade

Reply #4
Nego moze preporuka za pogon neznam koji motori regler propeler osovina i sta vec treba za pogon
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: q: bait boat homemade

Reply #5
znam samo da idu motori s manjim brojem okretaja a veće snage da možeš staviti veći prop... mislim da je on koristio MEGA motore

Odg: q: bait boat homemade

Reply #6
Ako koze link na hobby king za pogon
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: q: bait boat homemade

Reply #7
naj isplativiji ti je brush 770 do 3000rpm.
sa hobykinga http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22036__NTM_Prop_Drive_50_60_270KV_2400W.html


2500 okretaja sa 2-krakom elisom od 78mm ide oko 1 metar u sekundi a to je odlica brzina, potrosnja bi trebala biti oko 4A na 12v.


a naj jeftinija opcija ti je naci neki 40+ mm 12n14p outrunner koji je izgorio i premotat ga u Y na 200kv. naj bolja ucinkovitos, isprobano.  ;D