Skip to main content

Topic: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu (Read 33801 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #30
Super :) Iako mogli  su to nekak riješti mailom da bude brže il telefonom  >:(   Iako je to malo teže izvedivo.
 
Znači ima da pripremim novčanik, i još ko zavraga mi stigla 2 paketa u isto vrijeme u Zg  :D   Kad te posere, posere te kak treba.


Dal ima tko tracking od paketa koji mu je prošao bez carine? Da vidim koji status znači da je prošlo bez carine :D


Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #32
Stigla oba paketa bez carine. 

Jedan sa HK kina, 35€, 13 dana je trebalo pošti, a njima je trebalo 7 dana da isporuče paket u poštu, sveukupno 20 dana.  I jedan sa surveilzone,  70$, 14 dana je trebalo pošti i 3 dana njima, 17 sveukupno.

Izgleda da je još uvijek kakve si sreće i da manji paketi lakše prolaze bez carine bez obzira što bilo unutra.

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #33
dali netko zna do kojeg iznosa  se carina neplaća, a od koliko a kad se plaća koliki je postotak carine ?


Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #35
evo ja sam narucio 31.12.2014 i trenutno je stanje ovako

16.1.2015. 15:55:56     CROATIA     ZAGREB 10003     Receive item at office of exchange (Inb)        
16.1.2015. 18:42:51     CROATIA     ZAGREB 10003     Send items to customs1 (Inb)        
19.1.2015. 8:39:38     CROATIA     10805 Zagreb CUV     Send item to customs (Inb)        
19.1.2015. 8:39:38     CROATIA     10805 Zagreb CUV     Receive item at location        
22.1.2015. 9:48:02     CROATIA     10805 Zagreb CUV     Record item customs information     Retention reason : Invoice missing

u ponedjeljav sam dobio pismo i isti dan im poslao mail i sad ko zna koliko ce to jos da traje :'(

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #36
Meni  su carinili u 1. mjesecu 12 dana, još su nakon što su dobili paypal račun/izvadak tek nakon sedam dana zatražili slike prizvoda kojeg sam kupio i originalni račun od internet trgovine gdje sam kupio, dotad mi je uvijek bio dovoljan paypal račun a sada su neke nove metode uveli. Znači ukupno je trebalo od dana dolaska u HR pa do mene 17 dana, previše.

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #37
Evo pomaka, e sad se nadam da ce do srijede stici :-\

30.1.2015. 14:43:54     CROATIA     10805 Zagreb CUV     Send item to domestic location (Inb)        
30.1.2015. 14:43:54     CROATIA     10805 Zagreb CUV     Return item from customs (Inb)

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #38
Meni  su carinili u 1. mjesecu 12 dana, još su nakon što su dobili paypal račun/izvadak tek nakon sedam dana zatražili slike prizvoda kojeg sam kupio i originalni račun od internet trgovine gdje sam kupio, dotad mi je uvijek bio dovoljan paypal račun a sada su neke nove metode uveli. Znači ukupno je trebalo od dana dolaska u HR pa do mene 17 dana, previše.

Uvijek salji screen od shopa i paypal izvadak, meni par puta izvadak odbili.

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #39
sve je proslo OK vjerovatno ce u ponedjeljak biti kod mene u NG

31.1.2015. 3:13:08     CROATIA     35200 Slavonski Brod     Receive item at location        
31.1.2015. 5:27:51     CROATIA     35200 Slavonski Brod     Send item to domestic location

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #40

Uvijek salji screen od shopa i paypal izvadak, meni par puta izvadak odbili.


Ovo je prvi put da mi nije bio dovoljan račun od paypala, mislim da malo treniraju strogoću, >:(

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #41
Neki dan dosao paket na carinu Invoice Missing, docekao kovertu,
jucer poslao mail a danas pise ide SHANGAI!?



Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #42
Da nisi narucio nesto nedozvoljeno ili im se potkrala greska ili netko nesto hoce maznut

Problem je sto su ukinuli sve ostale carine u hrv i istao je samo zagreb a ulaskom u eu hrpa carinika je zavrsila na posti, i nedaju da se dodje u zagreb da se sve odmah rijesi. Inace im treba 7 dana za obradu paketa. A i nedavno im je bio uskok i 2 radnika su zavrsila u cuzi.

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #43
Obican kit model 1.3m stiroporac bez elektronike.
Zvat cu sutra da vidim, ali dovoljno da me iznervira.

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #44
Ma nesto su sprckali sigurno. Javi tu u temi kad cujes od njih sta se dogadja, bas me zanima