Skip to main content

Topic: Phantom se ne vrača na strartnu lokaciju  (Read 3080 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Phantom se ne vrača na strartnu lokaciju

Mali veliki problem
Moj Phantom 2 za sada izvrsno leti ,sluša sve komande samo ne radi najbitnije ,ne vrača se na početnu poziciju nego kad baterije dođu kraju verikalno se spusta !
Problem je u čemu  >:(  i kao ga riješti (novom instalacijom softvera ili ???
Pozdrav iz Pule

Odg: Phantom se ne vrača na strartnu lokaciju

Reply #1
Mozda kalibracija ... Ili procitat upute kojim slucajom?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Phantom se ne vrača na strartnu lokaciju

Reply #2
Nemam phantom, tako da ne znam kako bi se trebao ponašati u tom slučaju ali;
Mislim da se pri praznim baterijama najlogičnije (definitivno) spustiti se na najbližu točku tj. vertikalno dolje. A ne tražiti Home točku koja može biti  i par stotina metara dalje.

Odg: Phantom se ne vrača na strartnu lokaciju

Reply #3
Evo sta kazu u Dji-u a ti vijerovatno piše i u manualu  ;)
  • Home lock flying requires that 6 or more GPS satellites are found and the aircraft is further than 10m away from the home point.
  • Before you do the home lock flight, you have to fly the aircraft out of the 10m range around home point, and then flip the switch S2 to Home Lock position to fly in home lock when all the requirements are met. If you have already toggled the switch S2 to Home Lock position when the aircraft is still in 10m range around home point, and this is the first time you are going to fly in home lock during the current flight, then if all the requirements are met, MC will change into home lock automatically when quad-rotor flies out the 10m range around home point.
  • When you are flying in home lock mode, if the aircraft is back into the 10m range around home point, or you switch into ATTI. Mode, or the GPS signal becomes weak, MC will fly in course lock by the current forward direction automatically. But this forward direction is NOT the recorded forward direction. If you open the course lock now, MC will fly in course lock still by the earlier recorded forward direction.
  • When quad-rotor is flying by home lock far away from you and the home point, please do not toggle the IOC switch many times quickly so as to avoid the change of home point without your attention.
“Ako činjenice ne odgovaraju teoriji, promijenite činjenice.”

Odg: Phantom se ne vrača na strartnu lokaciju

Reply #4
Ali nedaj boze procitat manual...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Phantom se ne vrača na strartnu lokaciju

Reply #5
I jos ako ga zadesi flyaway, a vidim da korisnike Fantoma sve češće  to mući. Obavezna je kalibracija sa svakim polaskom. Ako vozis na GPSu, da li si vidiio za oluju ovih dana?

Odg: Phantom se ne vrača na strartnu lokaciju

Reply #6
problem je vjerojatno u nicemu.
Nisam 100% za v1 i v2 ali naza lite nema tu funkcionalnost, wookong ima.


inace pilot/modelar uglavnom sam prati stanje baterije u svojoj letjelici

Edit:
aaaa ne radi return to home uopce.. ahaaaa ne skuzih ozbiljnost problema, sorry.. (manual)
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti

Odg: Phantom se ne vrača na strartnu lokaciju

Reply #7
Vi se tu bacili u raspravu čovjeku koji se nije udostojio ni predstavit u za to predviđenu temu na forumu nego samo bane sa svojim problemom u nadi da mu se ponudi riješenje a nije ni pročitao manual. RTFM!!!!

Odg: Phantom se ne vrača na strartnu lokaciju

Reply #8
Dobar dan
Hvala što su se neki potrudili mi ukazat na riješenje problema ,eto prvi sam se puta javio  na forum ( nisam bio upoznat da moram prestaviti sebe ,visinom ,širinom ,bojom,obrazovanjem )  i od  nekoga  ko je vijerovatno zaboravio kako je u zivotu  sve jednostavno i lako ako si "natprirodno" nadaren(pametan) ili si ponovio radnju sto puta  kao gospodin koji se prestavlja mini -fly_moriss .Baš vam je simpatičan komentar,ja sma banuo ,nisam se udostojio !!!!pa ko ste vi gospodine ??? vlasnik foruma,probni pilot,bogataš ili samo  nekulturni pojedinac
Pozdravljam sve forumaše dobre volje i zahvaljujem na pažnji
Cici


Odg: Phantom se ne vrača na strartnu lokaciju

Reply #9
Dobar dan
Hvala što su se neki potrudili mi ukazat na riješenje problema ,eto prvi sam se puta javio  na forum ( nisam bio upoznat da moram prestaviti sebe ,visinom ,širinom ,bojom,obrazovanjem )  i od  nekoga  ko je vijerovatno zaboravio kako je u zivotu  sve jednostavno i lako ako si "natprirodno" nadaren(pametan) ili si ponovio radnju sto puta  kao gospodin koji se prestavlja mini -fly_moriss .Baš vam je simpatičan komentar,ja sma banuo ,nisam se udostojio !!!!pa ko ste vi gospodine ??? vlasnik foruma,probni pilot,bogataš ili samo  nekulturni pojedinac
Pozdravljam sve forumaše dobre volje i zahvaljujem na pažnji
Cici






Nisam ja bahat, niti sam bogataš, niti sam admin, pravila postoje koja treba poštivat! Napominjem da sam nastup 1. post i odmah tražit pomoć kolega je malo bahato, u svakom normalnom društvu se ljudi predstave pa tako i ovdje. Možda sam malo pregrup po pitanju čitanja manuala i za to izvini ali svi se predstave u za to predviđenoj temi http://www.flyfreak.net/general-discussion/predstavite-se/870/ . Puno previše ljudi tu dođe traži pomoć i ode sa foruma nakon ukazane pomoći, to se ne može promjenit. Ima nas jako puno koji se bavimo ovim hobijem a nisu aktivni na forumu već samo čitaju forum jer se samim time da dosta naučit. nemoj se ljutit i nadam se da kužiš poantu :)


Lijepi pozdrav,


edit:


Evo udostojio sam se instalirat soft za phantoma i malo pogledat, trebaš stavit kvačicu na go home, i moraš imat min 6 satelita prije nego poljećeš, da ti spremi home postion.


[attachimg=1]

 

Odg: Phantom se ne vrača na strartnu lokaciju

Reply #10
Dobro veče
Nema ljutnje ,samo mala reakcija !Eto ja i nisam baš vičan komunikacijama preko Weba ,nisam se baš previše opterečivao sa takvim načinom komunikacije u životu pa stoga i moja pogreška u ne pretavljanju .
Hvala ti na poslanim upustvima ,moja pogreška je što nisam sa Weba skinuo uputstva nego sam ko mali klinac kad dobije igračku krenuo u osvajanja neba!!
Usput samo da vas obavijestim da sam imao prvo vatreno krštenje s Phantomom koji se zabio u stijene jednog starog kamenoloma odskočio i pao u drač,grmlje visoko preko dva metra .Nakon sat vremena sijecenja grana i grančica s bodljama stigao sam do svog Phantoma koji je na moje veliko zadovoljstvo ostao netaknut od susreta s stijenom .Nemam kontrolni ekran nego letim na oko i to se pokazalo pogubno :D :D .Sutra idem Slovenju po sav ostatak tehnologije koji mi treba kod gospodina Matijaža Krančeviča
Kako kažu bog čuva pijance i početnike u letenju,HA! :P :P
Kako se nisam pretavio kad sam trebao koristim prliliku da nešto napišem o sebi.Letenje me nije nikada inntersiralo iako su me avioni a naročito helikopteri uvijek fascinirali.
Strastveni sam zaljubljenik u željeznicu ,posjedujem preko 150 lokomotiva legendarne tvornice Marklin ,o ostalim komponentama da ne govorim.Profesijonalni sam fotograf
radio sam 33 godine  za Večernji list sada radim za foto agenciju Pixsell .
Fotografija je ta koja me ponukala da odem u zračne svere ,ne zbog zarade nego zbog mogučnosti stavaranja nečeg što se razlikuje od dosadašnjih vizura u mom životu.
Eto za sada toliko kad umontiram ostatak tehnologije ,poletim i vratim se sreto na polazište javim se
Veselim se daljnoj  komunikaciji i razmjeni sretnih ali nesretnih  trenutaka
Pozdrav svima i sretoo letenje
Cici

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.