Skip to main content

Topic: Prva stanica (Read 5778 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prva stanica

Reply #15
Ja ti imam Turnigy nano-tech 2.500mah, koristim je barem jednom tjedno 2-3h i punim je kad mi padne napon na stanici ispod 10V, nisam ni jednom čekao da mi se javi alarm da je prazna pa neznam na koliko se javi. U ove skoro dvije godine punio sam je 3-4 puta.
One baterije iz linka su 9.9V, vjerujem da su i one OK ali bi bilo dobro da to netko potvrdi.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Prva stanica

Reply #16
Hvala na odgovoru,prvi koji mi je predocia kako baterija funkcionira..ova koju ja mislin je jos jaca i ima slabiji C tako da ce jos duze trajat...a nakon 2 godine da skroz propadne,nece mi bit zao :)
Narucit cu ovu koju san vec reka
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__38105__ZIPPY_Flightmax_2500mAh_Transmitter_Pack_Futaba_JR_EU_warehouse_.html
a sta se tice konektora,ima u chipoteke izbora koliko ocu,pa cu kiještima stavit koji mi paše,kad se niko od forumaša nije izjasnija sta mi tocno treba
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Prva stanica

Reply #17
Konektor ti je već na bateriji, nečeš ništa morati mjenjati.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Prva stanica

Reply #18
 A ne vidin nigdi na njoj onaj xt 60 konektor pa san pretpostavia da cu morat nesto kidat
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Prva stanica

Reply #19
Ja moju punim preko balans konektora.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Prva stanica

Reply #20
Ahaaa,a koji god you tube tutorial san otvoria,svi spoje i balans i xt60 :D , neznan zašto
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Prva stanica

Reply #21
Dobro si pretpostavia, naponski (umjesto XT60) ti je ovaj crni servo konektor. Pretpostavimo da baterija taman stane u kučište stanice i da nemaš mjesta za staviti XT60 umjesto ovog crnog, onda si fino napraviš adapter:



Znači mušiki XT60 na ženski servo konektor. Da ti pojednostavim stvar - kad već ulaziš u hobi onda si odma uzmi i vrećicu XT60 female/male pair konektora, jednom kad kreneš, brzo nestanu... e sad, da bi dobio ovaj ženski servo konektor tražiš na hobbykingu "Servo Extention Lead" uzmi najjeftiniji di je 10 komada nutra, jednog risikiraš, a opet imaš dovoljno kablovinja za produžetke servo kablova koji će ti opet u nekoj fazi trebati...

druga varijanta je da si uzmeš:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=19435

manje batke (2s npr.) ti imaju ovaj crveni konektor, pa ti ovaj adapter može poslužiti za neke manje baterije koje nemaju XT60 a imaju crveni JST, naravno, ako želiš koristiti sa ovom baterijom od stanice koju si naveo, onda moraš mjenjat crni konektor sa muškim jst konektorom:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9630__JST_Male_2_pin_connector_set_10pcs_set_.html (ako želiš krimpat i lemit)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9682__Male_JST_battery_pigtail_10cm_length_10pcs_bag_.html (za par centi više imaš već pripremljen konektor na žicama, lemiš samo + i -)

lp,
Marko

Odg: Prva stanica

Reply #22
H-V-A-L-A   :) :)
Sve mi je jasno ko more jadransko na Visu


samo ovo imaju na eu skladištu,tako da san upravo narucia
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__46501__60CM_Servo_Lead_Extention_JR_26AWG_10pcs_bag_EU_Warehouse_.html


A xt60 samo kina,pa cu vidit,mozda uspijen koga užicat ovde po forumu da se smiluje i pokloni jedan :D , u protivnon ce doc iz kine za godinu dana,hehe
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Prva stanica

Reply #23
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Prva stanica

Reply #24
Stvari iz eu skladišta taman usle u hrvatsku,sad me bas zanima koliko 'rvatima treba da ih dostave na adresu..5 dana je trebalo da dođe u hr.
Stanica narucena sa international...isto sa tracking number..al stoji samo da je poslana 12-og..valjda ce doc do prolica :D
ima li ko kakva iskustva sa trajanjen dostave sa dalekog istoka?
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Prva stanica

Reply #25
evo da ne pisen drugdje,sve je od narucenog doslo odavno,samo stanica ne..navodno je jucer dosla u ruke carinicima.
 Posto san ima tracking number,ustanovia san da je moja stanica stala u singapuru ravno mjesec dana..nakon toga su je gospoda odlucila poslat,pa je stigla navodno jucer u hrvatsku (sudeci po trackingu)
 da li je itko od vas ima ovake anegdote sa dostavama sa istoka?
 I koje su mi sanse da izbjegnen davanja drzavi? :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Prva stanica

Reply #26
Davanja državi nečeš izbjeći...dobiti ćeš vjerojatno pismo na kućnu adresu....
Lp,
Alex

Odg: Prva stanica

Reply #27
Šanse što se tiče davanja su ti 50 - 50 jer je veća stvar u pitanju. Ja sam dosad imao dosta sreće sa carinom u ovih 3-4 god naručivanja iz kine,, al  uvijek kad naručujem stvari uračunavam tih 25% + pa kad stigne da iznenađenje bude veće.
Što se tiče shippinga bilo je tu svega, od tog da mi paket stoji po mjesec dana u italiji (slano iz kine) pa do tog da stoji po 20-tak dana u singapuru. U zadnje vrijeme moram ih pohvaliti da sve dobivam unutar 3, max. 4 tjedna što je ok po meni, ipak je free shipping!

Odg: Prva stanica

Reply #28
Kada si narucio stanicu, mislim koliko je proslo od dana kad si nju narucio. Ja sam isto takvu narucio prije dva tjedna pa me cisto zanima koliko treba da stigne. Pozz

Odg: Prva stanica

Reply #29
naruciva san iz kine stvari po 500e pa su znale proc,ali nisu bile ove rc stvari u pitanju..sad vrijednost ovog paketa je cca 90$ sa postarinon,tako da to nije velika cifra za dat carinicima ako pitaju..samo me zanimalo
 zlatcom 9.12 obavljena transakcija,12.12 su zaprimili narudzbu u skladistu i 12.01 poslano...navodno je jucer 19.01 stiglo na carinu u hr..ocekujen pismo sutra :)
 da me pitaju da in dan duplo za pdv opet bi in da,ne mogu vise cekat stanicu :D
 
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form