Skip to main content

Topic: 3. Svjetsko prvenstvo F3K Ludbreg, Hrvatska (Read 24638 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

3. Svjetsko prvenstvo F3K Ludbreg, Hrvatska

Pozdrav!


Siguran da dosta Vas već zna da će se Svjetsko prvenstvo u F3K 2015. održati kod nas u Ludbregu. Pripreme su u punom gasu i iako se čini da ima dosta vremena do toga (termin održavanja 19. - 26.7.2015.) to će brzo proletit, a također i mi želimo biti spremni na sve "izvanredne situacije". Više o samom eventu možete naći na sljedećim linkovima:

https://www.facebook.com/pages/2015-FAI-World-Championship-for-Hand-Launched-Gliders - facebook gurpa eventa
https://twitter.com/F3K2015WCh - twitter
web stranica - u izradi


Zamolio bih Vas sve koji imaju volje / želje da nam na bilo koji način pomognu da se jave meni na PM ili mail: nikola.francic@gmail.com

Također, trebat ćemo dosta sudaca za vrijeme trajanja tekme pa ako je neko zainteresiran neka se također javi, ali takve informacije ćemo objavljivat naknadno.


LP, Nikola Francic
Life is simple; eat, sleep, FLY!

Odg: 3. Svjetsko prvenstvo F3K Ludbreg, Hrvatska

Reply #1
Pozdrav,


Ako među vama ima zainteresiranih za "volontiranje" na svjetskom na web stranici možete pronaći što nudimo: http://f3k2015.com/helpers.php


Ako se odlučite za tako nešto, potrebno je ispuniti formular u prilogu i poslati ga na mail.


LP, Nixa
Life is simple; eat, sleep, FLY!


Odg: 3. Svjetsko prvenstvo F3K Ludbreg, Hrvatska

Reply #3
Danas je pocelo prednatjecanje 13. Fizir Cup i prema dosad obradjenim rezultatima uspjeli su odraditi 5 rundi u zaista paklenim uvijetima. Broj natjecatelja je impozantan, cak 120  ???

Evo i rezultata:

http://www.f3k2015.com/resultDetail.php?class=fizirCup#Totals

S obzirom da nam ovakva krema ne dolazi bas cesto u goste  planiram sutra sa klincem otici do Ludbrega i pogledati tekmu pa koliko izdrzimo na ovoj vrucini.


LP,
      Sasa

Odg: 3. Svjetsko prvenstvo F3K Ludbreg, Hrvatska

Reply #4
Ja idem čim stignem u Zg, nadam se krajem sljedećeg tjedna.

Odg: 3. Svjetsko prvenstvo F3K Ludbreg, Hrvatska

Reply #5
Upravo se vratih iz Ludbrega pa evo nekoliko fotki da vam docaram atmosferu. Decki su obecali iscrpniji izvjestaj pa da im ne kvarim posao  ;)

Rezultati nakon 9-tog turnusa:

http://www.f3k2015.com/resultDetail.php?class=fizirCup#Totals


[attachimg=1]

[attachimg=17]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

[attachimg=5]

[attachimg=6]

[attachimg=18]

[attachimg=8]

[attachimg=19]

[attachimg=10]

[attachimg=11]

[attachimg=16]

[attachimg=13]

[attachimg=14]

[attachimg=15]

Odg: 3. Svjetsko prvenstvo F3K Ludbreg, Hrvatska

Reply #6
još jedna ekipna sa Fizira, koji je bio sa 122 takmičara največi F3K Contest održan ikad dosad na svijetu  8) [attachimg=1]

Odg: 3. Svjetsko prvenstvo F3K Ludbreg, Hrvatska

Reply #7
Lijepe fotke , vidim da ima  natjecatelja i gledatelja 8) .Super :) .

Odg: 3. Svjetsko prvenstvo F3K Ludbreg, Hrvatska

Reply #8
Upravo tako... takav "RC Event" u HR vjerojatno se vise nece ponoviti  8) Svaka cast deckima i njihovim familijama iz Ludbrega koji su dane, mjesece i godine zrtvovali i podredili da bude sve tipi top.. evo jos nekoliko fotki
















































Odg: 3. Svjetsko prvenstvo F3K Ludbreg, Hrvatska

Reply #9
@Beli , hvala na fantastičnim fotkama.... :o :o :o
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: 3. Svjetsko prvenstvo F3K Ludbreg, Hrvatska

Reply #10
Zanimljivo je vidjeti te hrpe modela, no mene zanima i druga strana cjelog natjecanja, sama organizacija vjerujem da i tu ima zanimlivosti a nigdje se ne pise o tome.


Gdje su natjecatelji bili smjesteni, druzenja poslije/prije natjecanja ili slobodan dan, dali su bili na izletima jer  cini mi se idealna prilika za upoznati zemlju ili barem okolicu u kojoj se odrzava natjecanje.


Ipak osim modelarstva turizam mi je zanimanje, ako netko ima volje da ukratko kaze par rijeci o tome.

Odg: 3. Svjetsko prvenstvo F3K Ludbreg, Hrvatska

Reply #11
Znam da decki u Ludbregu nemaju vremena tipkati po forumima, stoga cu ja napisati ono sto znam...
Organizator je osigurao kamp za natjecatelje nekoliko 100m uddaljen od samog letjelista prakticki u samom centru grada sa svom potrebnom infrastrukturom (voda, struja, tusevi, wc...) pa je dobar dio ekipa smjesten tamo u satorima te kamperima. Neki stanuju u hotelima u Ludbregu, novozelandcani su nastanjeni u hotelu u Prelogu dok je dobar dio u privatnom smjestaju. Posto je ludbreski okolis bogat vinogradima i vikendicama pa su domacini to znali skoristiti te su iznajmili svoje kuce odnosno vikendice...
Nedjelja je bila jedini slobodan dan (bila je jedino registracija modela i svecano otvaranje) pa su gostima organizirali izlet po gradu sa turistickim vodicima, a jucer tj. u srijedu u centru veliku tombolu sa bogatim nagradama... bogatim znaci doista vrijednim jer su za nagradu sretnici dobili nekoliko ponajboljih takmicarskih F3K modela, servaca...

Radni dan pak na terenu izgleda ovako:
Ujutro je u obliznjem hotelu osiguran dorucak, zatim u 9 pocinje natjecanje, nakon 12 rucak u hotelu i nakon toga samo natjecanje traje do 18h. Od 19 sati vecera, jedni jos lete, treniraju, drugi popravljaju modele a treci iskoriste za izlazak u grad, gdje se nalazi i "sluzbeni bar" prvenstva u kojem se odrzavaju brifinzi, brainstorminzi, partyi...  ;D heh bas je zabavno vidjeti kako se kinezi rasplesu na zivu muziku  :D

Ovim putem treba zbilja cestitati deckima i curama (Mimi, Geci, Ruda, Danca, Nixa... te ostaloj ekipi da nekoga ne izostavim, naravno tu su i suci ciji posao je po ovoj paklenoj vrucini doslovce paklen...) da su uspjeli svojim zalaganjem i pozrtvovnoscu organizirati takav događaj....naime broj ljudi potreban za organizaciju je doista impresivan i sve to treba smjestiti, nahraniti... opet neki nazalost zbog posla, obiteljskih obaveza (pomladka) nemozemo pomoci onoliko koliko bi trebalo ali sto je tu je, preko toga nazalost ne mozemo  :(
Da ne zaboravim na terenu je prva pomoc, tehnicka podrska jer svi rezultati idu on-line u realnom vremenu tako i ostali mozemo pratiti tok natjecanja...

Mozda nakon natjecanja netko bude voljan napisati jos konacni rezime prvenstva...lp
 


Odg: 3. Svjetsko prvenstvo F3K Ludbreg, Hrvatska

Reply #13
Fascinantno, izgleda veliki posao oko toga, i nije to samo nekakav dogadaj vjerojatno sve ima pravila  i standarde ispod kojih se ne ide (sluzbeni dio) i organizacija svega prije i poslije natjecanja da im ipag bude i ugodno ;)


Kako se to sve financira sponzori ili ??


Naravno kako si napisao tu je puno volontera ali opcenito kako se financiraju takva i slicna natjecanja, jer to nosi lijepu kolicinu novaca sama hitna i sva potrebna tehnika kosta.


EDIT :


da nadopunim jos jednim pitanjem, sami natjecatelji bilo HR ili AU kako oni financiraju svoja putovanja i sama natjecanja, dali tu drzava uskace preko zrakoplovnog saveza vjerojatno i sponzori sto se tice opreme, kako to funkcionira ??


Lp Zoran




Odg: 3. Svjetsko prvenstvo F3K Ludbreg, Hrvatska

Reply #14
strong, light and cheap - choose two