Skip to main content

Poll

Podržavate li donošenje zakona o sustavima bespilotnih zrakoplova?

  • Za
    52 (55.3%)
  • Protiv
    42 (44.7%)

Total Members Voted: 89

Voting closed: February 27, 2015, 07:40:44 pm

Topic: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova (Read 252641 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #150
Prije svega prijedlog zakona je napravljen kako je napravljen i treba se svakako još puno toga definirati prije usvajanja, ima puno rupa i tako da kao takav meni na neki nacin odgovara u mome hobiju jer sa zalbom pobijam svaki clan zakona jer ne snimam komercijalno i isto tako svi koji snimaju za svoj i iskljucivo svoj gust taj zakon ih se ne dotice. Jer ako snimas za sebe i ne djelis dalje ko ti sto moze.

Kaj se tice FPV i tu ima puno rupa i neznam zasto se zestite, jer i to je definirano i nije ( kazete 200 mt ) mozete voziti mini quad koji pratim na temi bez FPV, ma molim lijepo da mi pokazete kak ga vidite uopce na 200mt a kamo li ga upravljate, drugo 300 mt FPV da ali to moze biti i 600mt, 900mt sa dva pratitelja, svaki od njih stane 300 mt odnosno 300 od Drugog, nigdje nije definirano gdje pratitelj stoji i koliko ih mozete imati, znaci to je rupa u zakonu po kojoj vas ne mogu kazniti, isto tako kako ce oni izmjeriti udaljenost na kojoj ste bili, koliko citam OSD nije obavezan, znaci jedino mogu mjeriti metrom, sveukupno mislim da se ne treba previše živcirati oko toga.

Na preljevnici ce se isto moci kao hobi letjeti kao i do sada, ne vidim da bi netko to mogao kaznjavati i prije svega  i po kojem clanku predlozenog zakona, tako da se oko toga ne treba uzrujavati, a ove stvari oko plocica s podacima i osiguranja to je po meni pozeljno, jer onda ti fakat na preljevnici nitko ne moze stisnuti bilo kakvu kaznu, naravno prije toga treba postivati pravila letenja i opce odredbe,

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #151
Isto kao i sa oruzjem sranja se nece događati sa prijavljenim oruzjem vec sa neprijavljenim
i opet smo na početku

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #152
Ne vidim ijednu poveznicu koju ima vlasnik Dji phantoma sa modelarstvom i zasto sad njega siliti da placa clanarinu lokalnom modelarskom klubu

Vidi se da se neke stvari ne razumiju, ne vidim niti jedno slovo u prijedlogu da morate biti clan nekog kluba, jednostavno cete sve potrebne stvari moci napraviti i kao individualac, i isto tako ce se primjenjivati pravila ponasanja kao da ste negdje u klubu.

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

 

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #153
Isto kao i sa oruzjem sranja se nece događati sa prijavljenim oruzjem vec sa neprijavljenim
i opet smo na početku

Zasto se na to gleda tako, usporedivati oruzje s modelima, da li si ti polagao vozacki?
Ako jesi zasto si to radio, mogao si i bez sare voziti?
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #154
Antena na krov od auta sma kabel i konektor za stanicu i monitor u auto i ljepo se leti bez previse publiciteta, a agencija nek si nađe druge ovce koje ce šišat


 8)

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #155
Isto kao i sa oruzjem sranja se nece događati sa prijavljenim oruzjem vec sa neprijavljenim
i opet smo na početku

Zasto se na to gleda tako, usporedivati oruzje s modelima, da li si ti polagao vozacki?
Ako jesi zasto si to radio, mogao si i bez sare voziti?


Da stvar bude bolja nedavno sam polagao tecaj za rukovanje motornom pilom, i to pred ljudima koji su je prije dve godine prvi puta vidjeli, a ja rukujem njim preko 30 godina.


sta rec na to koja je to EU debilana i sve to ja kazu radi nase sigurnosti  :D :D :D :D

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #156
Isto je tako i profi vozačima su uletili sa "kod 95"....

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #157
Isto kao i sa oruzjem sranja se nece događati sa prijavljenim oruzjem vec sa neprijavljenim
i opet smo na početku

Zasto se na to gleda tako, usporedivati oruzje s modelima, da li si ti polagao vozacki?
Ako jesi zasto si to radio, mogao si i bez sare voziti?


Da stvar bude bolja nedavno sam polagao tecaj za rukovanje motornom pilom, i to pred ljudima koji su je prije dve godine prvi puta vidjeli, a ja rukujem njim preko 30 godina.


sta rec na to koja je to EU debilana i sve to ja kazu radi nase sigurnosti  :D :D :D :D



Pogledaj si ovaj filmic

http://www.youtube.com/watch?v=g-hz1GpFpXA

Pa na kraju vidi kaj je motorka  ;D
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #159

900mt sa dva pratitelja, svaki od njih stane 300 mt odnosno 300 od Drugog, nigdje nije definirano gdje pratitelj stoji i koliko ih mozete imati, znaci to je rupa u zakonu


nije bas, pise da pilot i pratitelj moraju biti u dometu glasovne komunikacije bez tehnickih pomagala, dakle manje vise jedan pored drugog. ja ne mogu vikat na 300 metara  :D
a dobro, i tih 200-300 metara uzeti sa rezervom....nije svaki model iste velicine i vidljivosti, vise neka okvirna brojka.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #160
Stvarno je bez veze što su u taj pravilnik stavili hexe i octe kome to treba?


Ustvari kad čovjek bolje razmisli i svi ti dvomotorni avioni koji lete (mislim na putničke
Boeingove, Airbuse, Fokkere..) šta će im dva motora kada mogu letjeti i sa jednim. Bedastoća.
Pa čemu kontrola letenja osim da nam brani da letimo kraj aerodroma, i da ubiru takse za prelete,
tak da mi putnici moramo to više plaćati, a i gle koliko je nebo, pa nema šanse da se tu dva aviona sudare,
najbolje je sve ukinuti, jer to 100% nije potrebno  :D :D :D


Ali opet s druge strane ak ja ne razumijem zakaj avion treba dva motora, a može letjeti samo sa jednim,
i čemu kvragu služi ta kontrola letenja, osim da gnjavi pilote, i ne da im da lete gdje, kako i kada oni žele,
ak ja to ne kužim, možda su onda oni koji to kuže, imali neki valjani razlog da sve to naprave :D :D :D

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #161
Jel to na slici ona zgrada u koju se za poplave moralo ulaziti kroz prozore (neki problemi sa strujom bili) :D

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #162
Da se ne miješa s općom raspravom, startao sam novu temu samo s nasim prijedlozima i dopunama. Samo tako možemo nešto pokušati promijeniti, jer komentari tip "pas im mater lopovsku" neće napsolutno nikome pomoći


http://www.flyfreak.net/index.php?topic=17447.0
Pravilnik UAS - naši prijedlozi izmjena i dopuna

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #163
Kakav fpv na 300 metara, pa ja s obicnim bixlerom letim na kilometar udaljenosti bez fpv opreme!

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #164
Ajde ako se prica o sigurnosti i sad je odjednom nekome stalo do sigurnosti pojedinca, zasto bi neki takozvani profic komercijalist ili kako vec smio letit iznad grada iznad skupine ljudi, blizu kuca a hobist ne, di je tu logika???? On je profic pa moze, profesionalna letjelica??? Ne postoji!!!
Leti samo leti :-)