Skip to main content

Poll

Podržavate li donošenje zakona o sustavima bespilotnih zrakoplova?

  • Za
    52 (55.3%)
  • Protiv
    42 (44.7%)

Total Members Voted: 89

Voting closed: February 27, 2015, 07:40:44 pm

Topic: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova (Read 252481 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #330
Pa to piloti su na forumu .....

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #331
 Sto se tice same organizacije imali su sva odobrenja.
Imali su komunikaciju da agencijom i naputak kako bi to trebalo odraditi.
Posto zakon nije na snazi nitko iz agencije nije mogao zabraniti event ali ostali su upitni sigurnosni uvjeti.
Posto vjerovatno nisu imali mogucnost postaviti sigurnosnu mrezu,imali su samo stupice koji vizualno ograđuju ljude od djela gdje se leti.
Naravno da to nije nikakva zastita ali ajde bar su nesto stavili.
Zakazali su definitivno jer nisu imali "redare"koji vode racuna o ljudima koji se presetavaju ili stoje preblizu letjelici pri polijetanju i slijetanju.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #332
ko je bez grijeha neka baci kamen prvi...  ::)


 ne svidja mi se da se stalno nekome traze greske .... mislim da su se potrudili i pokazali da nije sve tako crno , i kad smo kod toga za barem jednog od tih pilota znam da je u igri od samih pocetaka dok nam je doma zalemljena plocica sa hk ziroskopima bila dostignuce ...


siguran sam da nebi ni pomislili nesto bez da su prije dogovorili kaj i gdje je trebalo , a to da uvijek ima prostora za osiguravanje vise sigurnosti, da naravno, svakim trenom sve vise ...


 i da , ekipa koja se obicno gura sto blize da vidi kaj to leti i ko upravlja je obicno nekulturna i neodgovorna , jer i nakon kaj im se i 10 puta rece da nek se odmaknu , ne smetaju pilota i tome slicnon , njih se to  ne prima...


 
dx9-xd8-gobac630

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #333
kolko sam ja skužil ideja ovog "drondan" eventa od HT-a je bila da ljudi stoje(snimaju i slikaju se) ispod "drona"  :)

još se i hvale da je pozamašan broj ljudi prošao ispod "drona"... tak da ak već gospoda iz HT-a nisu bili svjesni opasnosti
mogli su im te opasnosti objasniti profići koji su odradili posao

tak da badava sva odobrenja svijeta, sve i svi vezani za ovaj event imaju više sreće nego pameti..... kaj je sve dobro završilo....





Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #338
Ja imam samo jedno pitanje, zasto uvijek ovakve debilane rade ljudi sa fantomima. Da se razumijemo nemam nista protiv fantoma, dapace smatram da snima super, ali mislim je problem sto ga svatko moze kupiti gdje hoce i eto rade ovakve stvari. Svaka cast ljudima koji ga koriste za posao i vozikanje po livadama, ali ovo nema smisla

 

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #339
Pristupačan je i to je to dovoljno ti govori podatak o ljudima koji njih lete da si ga ne znaju podesit ili napravit upgrade ako žele iOSD pa ih dosta završi kod mene na ugradnji takvih stvari transmitera iOSD itd. jednostavno je jeftin i fora a radi besprijekorno za ono što im treba. A odgovornost i znanje letenja istih je drugi problem. Ima još jedna snimka


http://bcove.me/w6goyglj

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #340
http://www.vecernji.hr/gospodarstvo/uskoro-dostava-na-kucni-prag-dronovima-helikopterima-996244

Administracija za zrakoplovstvo je pod pritiskom zato što puno kompanija želi koristiti dronove u poslovanju
 
Američka Federalna administracija za zrakoplovstvo Amazonu je napokon izdala dozvolu da započne pokusne letove dronova koji će služiti za dostavu naručene robe na kućni prag. U pokusnom periodu flota Amazonovih dronova-helikoptera ne smije letjeti na visini višoj od 122 metra i može letjeti samo po danu.


Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #342
Koji bolesnici ja nemogu virovat,na punon stadionu ce ga naganjat i rusit,van pameti i skoro neizvedivo po mom skromnon misljenju.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #343
http://bcove.me/w6goyglj

Čisti primjer ljudske gluposti i jeben dokaz vladajućih da moraju napraviti nešto po tom pitanju. Pitam se dali je uopće imao kontrolu nad quadom 95% vremena koliko traje snimak, možda tek kad ga je uzeo u ruke..
Vidi se kad je sletio da je pokazivao znakove olakšanja, ali džabe mu, ovaj će poslužiti kao primjer kao i onaj tip koji je laserom osljepljivao pilote pri slijetanju.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #344
a ste citali ovo ....
http://www.vecernji.hr/techno/srbija-radi-na-defenzivnom-dronu-koji-ce-moci-unistiti-druge-letjelice-981115


nemogu vjerovati koje ideje imaju o kontroli  nepozeljnih letjelica , kao da su 10000 BC ..... jos malo pa buju i pracku otkrili ...


ne kuzim zasto mu nebi upali u vezu i preuzeli kontrolu , tako barem nebi imali opasnost od dvije padajuce cigle ....

Navijam za ovo, možda i počnem pratiti nogomet  :)
Bit će zanimljivo vidjeti to u praksi,, jer neće svaki rotor stajati na mjestu, neki će se i uzmicati pa to može potrajati ...  :D :D :D