Skip to main content

Poll

Podržavate li donošenje zakona o sustavima bespilotnih zrakoplova?

  • Za
    52 (55.3%)
  • Protiv
    42 (44.7%)

Total Members Voted: 89

Voting closed: February 27, 2015, 07:40:44 pm

Topic: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova (Read 252446 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #631
Ovaj jubito gore - klasična priča: imate problem = kupite još jednu kutijicu (elektronike) koji to rješava. I tako u nedogled.

Fault-tolerant sustavi komplicirana su stvar i najčešće samo djelomično uspješni. Čak i sa stock certificiranom opremom trebaju ti mjeseci rada i testiranja da možeš reči " da će ti u kritičnoj situaciji stvar raditi kao neki fault tolerant ".

Ovdje na Friku imali smo donedavna vrhunskog (da vrhunskog !) stručnjaka za fault tolerant sustave, ali su ga otjerale usijane glave, pa se čovjeku više neda pisati po forumu.

Inače,ova kutijica gore je tipičan primjer uvođenja nove nevolje u cijeli sustav: može doči do lažnog okidanja, ne-okidanja ili zapetljavanja padobrana u elise (čak i kada je dron ispravan!) te donosi nekoliko novih moućih događaja u cijeu jednadžbu - ne vidim da se time smanjuju moguće posljedice ?

Zapravo dron i ne može biti fault-tolerant, makar mu svi kritični sustavi bili i utrostručeni jer je moguće djelovanje vanjske sile (udarac izvana) kada je moguće očekivati da mu redundancia ne znači ništa. Jedini način je da imaš drugi dron, dislociran , ali to nije - to !

Usput, tko je prije par većeri snimao fantačem djecu na klizalištu u ZGB leteći im iznad glava? Da, presreo me sinoć susjed i potužio mi se da mu netko ugrožava klince na klizanju. Napomena za onog tko je to radio - ako je na Friku: susjed je veći i znatno jači od mene.... ;)

Ja sam i dalje skeptičan oko ovog Pravilnika i čini mi se da ćemo svi naj**** zbog šačice redikula...

Damir

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #632
Product Description

Mayday is a super smart device that uses basic machine learning to determine if your quadcopter, tricopter, octocopter, or hexacopter is crashing. If it detects a crash it can deploy a wide range of servo based countermeasures.  You can program the Mayday to do a wide range of servo release motions to protect against a crash. This allows it to be used with almost any recovery system on the market.  The Mayday can be used all by itself without any connections to a flight controller. Connect the parachute release servo to the Mayday board then connect a small battery, and you’re ready to go! Connecting the Mayday to your flight controller adds an extra level of control when flying. For example: You are about to do something totally unexpected and new, like a flip, and you want to make sure Mayday doesn’t fire on accident. Simply adjust your RC servo input to the lower PWM range to tell Mayday not to fire and to try learning this new motion. Or adjust your RC servo input to the upper PWM range to override Mayday and to fire a recovery system.


Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #633
Opet postavljam pitanje da li sam pizda ako prijavim tipa koji leti i snima di ne smije sa opremom koja ne zadovoljava pravilnik

Poslano sa mog SM-T211 koristeći Tapatalk

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #634

Opet postavljam pitanje da li sam pizda ako prijavim tipa koji leti i snima di ne smije sa opremom koja ne zadovoljava pravilnik

Poslano sa mog SM-T211 koristeći Tapatalk


Jel prijavljujes nekog jer vozi iznad 50 ili se nije vezao? Ako mislis da lik ugrozava nekoga tipa ovo iznad klizalista na Šalati, samo daj ali inace fakat mislim da je trulex prijavljivat naokolo.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #635
Ko izda pizda! Tako je bilo uvijek i bit ce!
Dobro ti je pitanje Dag postavio...
Takvim nastupom mozes samo dobiti po lampi, zar nije pametnije upozoriti nekoga tko ugrozava sigurnost drugih i nauciti ga nesto?

Naravno da je, al lakse je bit pizda.

 

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #636
ne neprijavljuemo ekipu koja vozi preko 50 zato nam i je tako kako je, ekipa placa dozvole kupuje opremu koja zadovoljava pravilnik itd a posao uzimaju pojedinci koji ne poštuju propise, sad ja vas pitam da li idete kod skolovanog zubara ili kod tipa iz podruma
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #637
Ne da mi se ulazit u diskusiju sa ekipom koja dijeli ovakvo razmisljanje...
To bi trebalo potaknut PROFESIONALCE da budu upravo to, profesionalci.
Budi bolji od ostalih pa ce tebe zvati na snimanje!

Bio sam fotograf 5 godina i ista ovakva rasprava se vodila i samo na kraju poboljsala kvalitetu materijala koja izlazi van....s tim da sam u pocetku ja bio tak koji pusi jer nisam radio na crno kao ostali.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #638
Kod takvih koji ce te po lampi ces isto dobit ako ga upozoris jer "pametujes". ;D
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #639
Sve ovisi o pristupu ali eto, izbor je na vama :)

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #640
Evanđelje po Ivanu, 8. poglavlje, 7. redak

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #641
E tu buš mi moral pomoć ;)

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #642
ne neprijavljuemo ekipu koja vozi preko 50 zato nam i je tako kako je, ekipa placa dozvole kupuje opremu koja zadovoljava pravilnik itd a posao uzimaju pojedinci koji ne poštuju propise, sad ja vas pitam da li idete kod skolovanog zubara ili kod tipa iz podruma

Nije poanta da ljudi ne prijavljuju vec da od tvoje prijave nitko nece nista napraviti, nadlezne sluzbe se jednostavno ogluse.
Prijavi par puta da si vidio nekoga da vozi prebrzo, na kraju ce tebe staviti na ignore listu i niti jednu prijavu ti vise nece ozbiljno shvatiti.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #643
Ne da mi se ulazit u diskusiju sa ekipom koja dijeli ovakvo razmisljanje...
To bi trebalo potaknut PROFESIONALCE da budu upravo to, profesionalci.
Budi bolji od ostalih pa ce tebe zvati na snimanje!

Bio sam fotograf 5 godina i ista ovakva rasprava se vodila i samo na kraju poboljsala kvalitetu materijala koja izlazi van....s tim da sam u pocetku ja bio tak koji pusi jer nisam radio na crno kao ostali.
Svaka cast, ja isto kazem kad glumis profica uzmi profi opremu i svi ce te htjeti ali ne kod nas ide to da neko za 10min snimke sa dslr uzme 2000€ i on je naravno otplatio drona iz dva puta i onda se jos tuzi jer mu neko s phantomom oduzima posao... Neoduzima on nista tebi onaj posa sto ce on napraviti za 1000kn je pristupacniji obicnim ljudima a firme ce i dalje placati 2000€ jer ce dobiti profesionalnu snimku a na kraju krajeva i namjestenu reklamu, e pa sad ti budi covijek pa ga pusti da on uzme koju paru jer ono sto ti zaradis on nece nikad. To je isto kao sto ce auto prijevoznik s kombijem imati vise posla nego onaj s kamionom, ali kad ovaj s kamionom opali koju rutu moze siditi kuci cilo lito i uzivati..

Ljudi su nezasitni i sebicni ;)

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk