Skip to main content

Topic: Balsa kit - s čime krenuti?  (Read 4151 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Balsa kit - s čime krenuti?

Pozdrav,
U zadnje vrijeme češljam web stranice tražeći adekvatan avio balsa kit.
Naime, htio bi izgraditi elektro model jer mi je taj dio hobija praktički jednako zanimljiv kao i sam let, pa mi je nabavka nekog RTF modela pola užitka.
Model koji tražim je nešto što će mi stat u auto (kako bi došao do mjesta gdje ću ga moć pustiti u život :)  ), cijenom do max 100€ (za kit bez elektronike i opreme), i da je "as scale as possible" jer želim da bude i lijep izložak kad je doma...
E sad, uzevši sve to u obzir, imate li preporuku gdje bi ga mogao nabaviti? Najbliže tome što sam našao je Jamara SF-260 (kojeg je praktički nemoguće igdje kupiti), i recimo RV-4 od Dumasa no on mi je ipak malo pre velik...


Slušam vaše sugestije ! (naravno, ako imate neki ne sastavljeni kit kojeg se želite riješiti, možemo i o tome:) )
Hvala!

Odg: Balsa kit - s čime krenuti?

Reply #1
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Balsa kit - s čime krenuti?

Reply #2
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Balsa kit - s čime krenuti?

Reply #3
Imas preko granice kod Romana idealne kit modele za početnike (pogotovo jedrilica sa motorom Telstar): http://www.rckino.com/

Odg: Balsa kit - s čime krenuti?

Reply #4
Uff, dali ste mi materijala za pretraživanje.. Svaka čast, hvala !


Pretražim sve primljeno pa javim ako imam novih pitanja. I naravno, javim outcome!

Odg: Balsa kit - s čime krenuti?

Reply #5
Prvo ako si početnik trebas ocjeniti svoje mogučnosti i znanje letenja.Momci koji predlažete stvarno griješite.Nemojte modelaru sugerirati modela koji nije za njegove sposobnosti.
Predlažete niskokrilce,brze dvokrilce itd TO NIJE ZA POČETNIKA, dečko če baciti novac kroz prozor.Slomit če model u startu.Niskokrilci,brzi sportski dvokrilci, delta krila i Jetovi zapamtite jednom zauvjek to nije za početnika.

Počni sa trenažnim visokokrilcem koji je vodljiv i spor, primjer Beaver,Piper,Pilatus P6 itdinače neče biti dobro vjeruj mi, pilot sam modela 32 godine i sve to sam več prošao.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Balsa kit - s čime krenuti?

Reply #6
Pročitaj ovo možda dobiješ jasniju sliku. (tema modelar pilot početnik)
http://www.flyfreak.net/pocetnici/pilot-pocetnik-!/
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Balsa kit - s čime krenuti?

Reply #7
iMan, hvala na savjetu. Procitao sam tvoj post za pocetnike i to stvarno ima smisla.
Ono sto mene privlaci je izgradnja modela (jer sam do sada uvijek maketario plasticne stacionarne makete) pa bit htio upgradeat hobby na rc modele pa mi je bitno da model bude sto vjerniji.
Sta kazes da krenem s necim poput cessne (visoka krila, relativno sporo)?

Odg: Balsa kit - s čime krenuti?

Reply #8
Ja bih na tvome mestu krenuo sa Beaverom ili Piperom ali i Cessna noje slaba samo su Beaver i Piper jos stabilniji i bolji za početnika jer opraštaju greške neiskusnog pilota.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Balsa kit - s čime krenuti?

Reply #9
Da se razumijemo... Mozes ti sastaviti i bilokojeg samo nemoj uciti na niskokrilcu ili sportskom modelu dok nisi odletio kako kaze ona tabela ako si pogledao.A svi znamo kako je to ako je model sastavljen i spreman sigurno ga necemo gledati nego cemo probati ali ti letovi 95% završe manje od dvije minute.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Balsa kit - s čime krenuti?

Reply #10
Mirko pogledaj ovo jest da nije balza ali za početak IDEALNA STVAR ZA UČITI!!Dogovori se sa pršom on ti ga izsecka na cnc mašini ti ga sastaviš i letiš. Toplo preporučujem za početak ako želiš naučiti.   http://www.flyfreak.net/elektro-modeli/beaver-raspon-krila-163cm/?topicseen
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20