Skip to main content

Topic: 4000 dronova leti nad Zagrebom (Read 6817 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

4000 dronova leti nad Zagrebom

Reklama za Globus u jutarnjem


Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #1
Di nadje brojku
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #2
kaj su to dronovi

Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #3
kupi Globus ... oni su istrazili sta i kako ... sigurno nisu gluposti napisali unutra  :D :D

 

Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #4
ma, mene su zvali iz globusa prije mjesec dana... da bi imali par pitanja jer bude izašlo nekaj o "dronovima"

uglavnom preskočil sam "ponudu" jer sam videl kak se mutavi naslovi izvlače tu u lokalniim medijima.....ništ pametnog i korisnog za modelarstvo, samo pokušaji pumpanja nekog straha od "dronova"

kak zed veli.... kaj su to dronovi i di su spuknuli brojku od 4000 komada nad ZG samo  :D :D :D

Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #5
ako nekog zanima kaj to korisnog piše  :)


Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #6
nastavak

Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #7
Jedan primjer.
Modelari u Danskoj imaju velike probleme sa tim zakonom i dronovima. 50 godina je zastupljeno modelarstvo i nikad nisu imali problema dok se nisu pojavili ovi dronovi. Sad zakon svrstava dronove i koje kakve multie sa modelima aviona i helia u isti kos. I sad bi i mi trebali registrovati nase modele i dobiti neku vrstu tablica ko na autu. Jos su nesto pricali da bi mogli promjenutu i letiti na drugim frekvencijama stanice, znaci hiljade ljudi bi morali baciti stanice 2,4ghz  i koristiti neke njihove frekvencije koje su oni zadali, ali nevjerujem dace ista biti od toga. I jos da mladzi ispod 18 god. nemaju pravo  letiti sa modelima , znaci ne samo sa dronovima nego i sa drugim modelima, a u nasem klubu i ima barem 20 ispod 18 god. sranje.
A sve radio ovi FOTOGRAFA i filmadzija sto dignu dronove u sred grada i sto lete recing sa FPV u parkovima. I onda kad mi kazu svak ima svoje prohtjeve i modele sto lete, i drzi se ti svoji modela.

Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #8
Ala kako me ovaj članak iživcira,da mi je zalipetat dvi odgojne autoru članka
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #9
Kada se dobro nakrkam graha, broj dronova iznad Zagreba naraste i do 5000 !
D.

Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #10
Kada se dobro nakrkam graha, broj dronova iznad Zagreba naraste i do 5000 !
D.

 :D :D :D

Samo mi nemoj mog srušiti sa tim tvojima od graha!!! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian


Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #12
Svidio mi se komentar ovog gospona , a i inače držim da je ovo smeće od dnevnog lista. ::)

Tomislav Kukovačec ·  Top Commenter''Invazija uhljeba koji  nas koštaju godišnje desetke milijardi kuna,e ne par igračkica..pompozni naslov za uvođenje još nekoliko restriktivnih zakona koje služe interesu uhljebljeničke kaste, izmislit problem, nagazit sirotinju, izmislit par novih nameta i sustav funkcionira za nji par ,a ostali nek kmeče''
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #13
Grad Zagreb, ( bez Županije Zagrebačke !) je kocka približne veličine 35*17 km što je približno 600 km2.
Ako dronova ima 4000, to znači da je u prosjeku na svaki km2 po njih 6-7.

E sada, ako autor tvrdi da je u ZB 4000 dronova, kako je točno i egzaktno došao do tog broja? Zar u neko vrijeme svi lete istovremeno pa računa prosjećnu gustoću po km2 ?
Ako je mali Čiro od 15$ dron, onda je ne izrađujem modele nego Space Shuttle  :D !

Ukus i mišljenje čitalačke publike formiraju neznalice.

Damir

Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #14
Tako je Damire.....veoma dobar osvrt...hvala. 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes