Skip to main content

Topic: POTAPANJE BRODA VIS (Read 8040 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: POTAPANJE BRODA VIS

Reply #30
Meni nije jasno kako ne možeš potopit brod ako ga puniš vodom? Pa šta bušenje rupa po trupu sa eksplozivom nije isto? samo skoro ubiješ 2 pacijenta na palubi i skoro od šrapnela par promatrača?


PS,
@plavi a to je na slici što?

Odg: POTAPANJE BRODA VIS

Reply #31
Meni nije jasno kako ne možeš potopit brod ako ga puniš vodom? Pa šta bušenje rupa po trupu sa eksplozivom nije isto? samo skoro ubiješ 2 pacijenta na palubi i skoro od šrapnela par promatrača?


PS,
@plavi a to je na slici što?
Da, ni meni nije jasna ta teorija da se brod ne može potopiti tako što ga napuniš vodom.??? pa makar on bio i vojni.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: POTAPANJE BRODA VIS

Reply #32
Ali onda ga nece moci prodati turistima pod "potopljen torpedom"! :)

 

Odg: POTAPANJE BRODA VIS

Reply #33
1. Bio tamo sluzbeno
2. Kaos
3. Izgubio pola dana da objasnim ljudima da ne mogu biti blizu broda sa barkama hvala bogu pa sam bio na većem brodu od svih ostalih
4. Ona dvojica u crvenom su detonirali
5. Dronova bilo nekoliko
6. itd

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: POTAPANJE BRODA VIS

Reply #34
brod sa punjenjem vode nije moguće potopit zato što je trup dvostruki pa bi na svakoj komori trebalo bušiti ( rezati )najmanje 2 rupe sa gornje strane kao odušak, i jednu sa donje strane svake komore, a pristup nije jednostavan ( iziskuje puno posla). Sa takvim načinom pumpe nemogu puniti ravnomjerno pa bi došlo do naginjanja broda što bi najčešče onemogučilo daljnji rad pumpi ( i nastavio bi plutati), a eksplozivu sve to ne smeta. Još i ovo, brod je konstruiran tako da je količina istisnute vode veća od količine koja može ući u njega ( dok je trup ispravan, a pumpe ga nebi oštetile), zato brod vodonosac i plovi.