Skip to main content

Topic: Čišćenje EPROMa prije uploada u Multiwii FC (Read 2957 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Čišćenje EPROMa prije uploada u Multiwii FC

Po forumima se piše da ga treba očistiti, ali nije mi jasno zašto je bitno šta je zapisano u dijelu memorije koji se ne koristi.
Ili, ako se i koristi - zašto je bolje da su zapisane samo nule nego da su zapisane i nule i jedinice?


thx

Odg: Čišćenje EPROMa prije uploada u Multiwii FC

Reply #1
Ako se zapisuju samo jedinice, onda troši više struje !  :D
Damir

Odg: Čišćenje EPROMa prije uploada u Multiwii FC

Reply #2
Naprotiv, nule troše više jer kratko spajaju napon da bi bile i ostale nule!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Čišćenje EPROMa prije uploada u Multiwii FC

Reply #3
Imas skicu pod examples u arduinu, koju uploadas (zasvjetli ledica kada je gotovo brisanje)

Bilo je to pred 6 god ali koliko pamtim, radi se o tome da se u eeprom zapisuju parametri koje mijenjas (pidovi, raspon inputa, output raspona za motore, gimbal....)

A kod flesanja novog fw se taj dio ne dira.
I sad je sve ok bilo dok novi fw cita s istog polja podatke za istu stvar. No nerijetko se to mijenjalo pa su se znali pidovi i druge opcije skroz krivo ucitati.... pa bude veselo ako poletis.

No koliko pamtim, nakon nekih pola godine takvog natezanja s eeprom brisanjima(puno novih usera to nije radilo pa je bilo svega) su to ubacili u sami fw s kojim fleshas, da in po prvoj inicijalizaciji to sam odradi i upise def. vrijednosti u sva polja koja treba.

Ali 2016.je, ima boljih kontrolera danas...

Odg: Čišćenje EPROMa prije uploada u Multiwii FC

Reply #4
Imas skicu pod examples u arduinu, koju uploadas (zasvjetli ledica kada je gotovo brisanje)

Bilo je to pred 6 god ali koliko pamtim, radi se o tome da se u eeprom zapisuju parametri koje mijenjas (pidovi, raspon inputa, output raspona za motore, gimbal....)

A kod flesanja novog fw se taj dio ne dira.
I sad je sve ok bilo dok novi fw cita s istog polja podatke za istu stvar. No nerijetko se to mijenjalo pa su se znali pidovi i druge opcije skroz krivo ucitati.... pa bude veselo ako poletis.

No koliko pamtim, nakon nekih pola godine takvog natezanja s eeprom brisanjima(puno novih usera to nije radilo pa je bilo svega) su to ubacili u sami fw s kojim fleshas, da in po prvoj inicijalizaciji to sam odradi i upise def. vrijednosti u sva polja koja treba.

Ali 2016.je, ima boljih kontrolera danas...


Hvala na odgovoru, baš je onakav kakav sam tražio.
Znam da se upisuju iznova defaultni PIDovi kod reflešanja (v2.4), tako sam izgubio stare, dobre, nikad više tako dobro ugođene, nakon drugog flešanja, pa mi je zato i bo.

Hm, ima, samo i koštaju više.
Naza npr.
Koji je po tebi best buy i zašto?




Odg: Čišćenje EPROMa prije uploada u Multiwii FC

Reply #5
nema na čemu, znaš da sam dosta dugo bio na Mwii-u  :)

a ovisi za što ti treba i koliko si racionalan u svojoj odluci.
za zabrijati i ulupati hrpu para u nešto ne treba razuma, ima takvih primjera puno, ne bih sada izvlačio(niti svoje na prvom mjestu  :D a niti tuđe tu s foruma)
ovo je dosta nama samo hobby, i normalno da se tu pare lupaju za bezveze, da bi prstići radili i nešto se lemilo i kemijalo, to je ok.

ali ako pitaš što je za što, i želiš konkretan savjet,
za jurcanje CC3D/Naze32 oko 15-20$, imaš ogromnu temu o cro race miniquad teamu, pa baciš oko
za snimanje samo RTF tipa fant/inspire(ili bilo koaj druga marka koja to nudi, tipa yuneec),
iz mnogo razloga, svi kad tad skuže to pa završe na tome, ove sve DIY fore su samo izgovor za hrpu ulpupanih para u nešto što nikada  neće raditi kao kompletan stroj
( ili nemaš hd link, ili nemaš SVE komande kamere u zraku, ili nemaš autonomiju, ili trebaš kalibrirati malo za vjetar pa malo za mirno kad dođeš na livadu... itd itd... been there done that, too many times )


evo kolega toni iskopao danas novu cijenu inspirea, niti 2 soma € na firmu, di je to moguće složiti s računom i garancijom doma u radinosti,
i da je pouzdano. s kamerom, upravljačima, batkom, punjačem u cijeni jasno.
http://www.aviteh.hr/web-trgovina/sportske-kamere-i-oprema/dronovi-dji/dji-inspire-1-v2-0-detail

pa di si nestao od 2011, sjećaš se kada si navratio u Zg vidjeti kako to leti malo  :)
a i taj logo koji sam ti skemijao dugo nisam vidio na forumu, ara-sova  ;)
 

 

Odg: Čišćenje EPROMa prije uploada u Multiwii FC

Reply #6


nema na čemu, znaš da sam dosta dugo bio na Mwii-u  :)

a ovisi za što ti treba i koliko si racionalan u svojoj odluci.
za zabrijati i ulupati hrpu para u nešto ne treba razuma, ima takvih primjera puno, ne bih sada izvlačio(niti svoje na prvom mjestu  :D a niti tuđe tu s foruma)
ovo je dosta nama samo hobby, i normalno da se tu pare lupaju za bezveze, da bi prstići radili i nešto se lemilo i kemijalo, to je ok.

ali ako pitaš što je za što, i želiš konkretan savjet,
za jurcanje CC3D/Naze32 oko 15-20$, imaš ogromnu temu o cro race miniquad teamu, pa baciš oko
za snimanje samo RTF tipa fant/inspire(ili bilo koaj druga marka koja to nudi, tipa yuneec),
iz mnogo razloga, svi kad tad skuže to pa završe na tome, ove sve DIY fore su samo izgovor za hrpu ulpupanih para u nešto što nikada  neće raditi kao kompletan stroj
( ili nemaš hd link, ili nemaš SVE komande kamere u zraku, ili nemaš autonomiju, ili trebaš kalibrirati malo za vjetar pa malo za mirno kad dođeš na livadu... itd itd... been there done that, too many times )


evo kolega toni iskopao danas novu cijenu inspirea, niti 2 soma € na firmu, di je to moguće složiti s računom i garancijom doma u radinosti,
i da je pouzdano. s kamerom, upravljačima, batkom, punjačem u cijeni jasno.
http://www.aviteh.hr/web-trgovina/sportske-kamere-i-oprema/dronovi-dji/dji-inspire-1-v2-0-detail

pa di si nestao od 2011, sjećaš se kada si navratio u Zg vidjeti kako to leti malo  :)
a i taj logo koji sam ti skemijao dugo nisam vidio na forumu, ara-sova  ;)


[/size]Aaa, to si tiii, Tomislav, ako se ne varam, logodizajner-ornitolog! :)))
[/size]Sjecam se, kako ne, maksimirskog letenja, pa to su mi bili prvi multikopteri koje sam vidio uzivo!
[/size]
Inspajer mi nije opcija, preskupo. Vjerojatniji mi je MegaPirate, kao upgrade s multiwiija. :/
Treba mi prvenstveno za snimanje, jurcanje me ne zanima, osim na biciklu.
Snimanje po zadanoj trasi, konkretno za trazanje gljiva (sunčanica), ribljih plova i mjerenje brzine vjetra na raznim dijelovima regatnog polja (jedrenje).
To su tek daleki ciljevi, za koje cu vjerojatno koristiti letece krilo s FC-om, zbog dometa. Za sad sam jos na razini popravljanja koptera nakon svakog letenja - ili nekontrolirano otklizi u stranu i slupa se u bocnom padu pod 45°, ili se kod naglog zaustavljanja na kraju poniranja jako zaljulja, izgubi uzgon i padne.


Eto, ako dolaziš ljetos na more u moju županiju - javi kada i gdje, pa mozemo dogovoriti kakvo letenje!