Skip to main content

Topic: Futaba 2DR (Read 2310 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Futaba 2DR

OK, znaci imam Futabu 2DR Atack, dvokanalni komplet za aute i brodove, 27 Mhz
Do nedavno je domet bil cca 70 metara, kaj je bilo dosta za b rod/jedrilicusad je opal na 10 ?!
Provjeril sam sve kontakle, polemio neke stvari da ne bu hladan spoj, ali nikaj
Pitanje broj jedan: ima tko pojma u cemu je stvar?
Pitanje broj dva - Ima tko shemu toga
Pitanje broj tri - ima tko ideju kak povecati domet na cca 800 metri?? ili 500, bitno da da mogu stavit u jedrilicu( letecu)

Molim samo odgovore, one fore ''kupi si novu stanicu'', ''27 mhz ti nije frekva koju trebas'' i u tom stilu mi ne trebaju
Imam znanje iz elektronike nekakvo, imam razloge zakaj pitam, pa Vas molim bez suvisnih komentara koje nisam trazil :-)

Hvala svima unaprijed
bez potpisa

Odg: Futaba 2DR

Reply #1
Moze biti i do kvarčeva. Ako imas drugi set Tx i Rx kvarčeva isprobaj njih. Probaj sa drugim prijemnikom. Provjeri elektrolite u RF dijelu i tx-a i rx-a i zamijeni ih. To je stara stanica vec sigurno su se ili napuhnuli ili osušili. U kakvom je stanju sama antena i spojevi na tx i tx. Ako imas pristup digitalnom osciloskopu do 1GHz vrlo brzo i lako se moze otkriti di je problem. Ovako možemo razglabati do preksutra. Nema univezalnog kvara (jednog) moze biti kombinacija svega. Treba mjeriti i isprobavati. Ta stanica i nema bas neki domet i ne isplati se raditi neka pojacala signala.

 

Odg: Futaba 2DR

Reply #2
ajd konacno netko ko se kuzi :)
imam osciloskop za TV popravke, moram vidit raspon
fala na savjetima
di bi covjek nasel shemu za to?? ovak sam malo hendikepiran :)
konduse nije problem promijenit, to bum probal i kad nabavim kristale mijenjam i njih
ovo s drugim prijemnikom je trenutno neizvedivo, nemam pojma dal jos netko to ima obzirom na godiste
mislil sam puknut unutra neko pojacalo na izlazni dio da povecam domet...ideje? shema?

kaj se pada dometa tice, cital sam na jednom forumu da se futabi to zna dogodit malo cesce, tim starim istemima, al nitko nije dal neko rjesenje
pozz
m
bez potpisa