Skip to main content

Topic: Ventus 2CX 1:3 (6m) (Read 7184 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ventus 2CX 1:3 (6m)

Evo da predstavim svoju novu ptičicu u hagaru....
Radi se o skali 1:3 omjeru, Ventus 2CX koje u orginalu 18m raspona, moj model je 6m raspona, full GFK i CFK verzija, 11,7kg RTF, samo aerozaprega (istina je da sam uvjek ovisan o šleperu, ali to je veći gušt)
Odradio sam do sad 2 leta nakon kojih sam ugodno iznenađen...
Par fotki za sad, dok ne stavio video....

Zvezda

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #1
Kladim se da lipo fućka ;)

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #2
Dobio bi okladu  8)
Baš se fino čuje, bude video danas popodne....

Zvezda

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #3
P.S. Imao sam dojavu ;) 

hešteg: maliJeOvoSvijet

Komentirati ću slijetanje u naprijed. Svaka čast. Ima model kočnice ali svejedno, treba iskustva za onako ga spustiti pod noge.
Meni bi trebala pista od bar 100m :D

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #4
Haha, ptičice pjevaju dakle  :)) :))
Kod sljetanja se zatvorio kotač, ne znam jel si primjetio... Ugl, uzrok je otkriven, pa radim na riješavanju toga...
I čim to riješim, bude opet još snimki....

Zvezda

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #5
Nisam skuzio za kotač. Ali mi je bilo malo cudno kako je 'brzo' stao. Reko mozda ima bremzu i na kotacu.


Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #7
Riže zrak kao nož putar...

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #8
Šta bude tek sa malo većom brzinom   :o :o
Ovo na snimci nije neka zapanjujuća brzina.... a i ne čuje se kao uživo....

Zvezda

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #9
Šta nije bio nekog aviona s motorom?  :D
samo zemlja je granica....


Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #11
riješene i naljepnice  8)

Zvezda


Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #13
Preporučio te R. Petrinčić na svom zadnjem unboxing uratku. Ne znam kako si zamislio svoj youtube kanal. Ti odlično letiš, vjerojatno bolje od 99% ekipe što ima poznate kanale. Ali bez nekakve prezentacije modela, i to na eng jeziku teško da buš privukao ekipu. Jer ovo sada ispada kao privatna arhiva snimki letenja. A toga na jutubu ima tone. Tesko da bus se istaknuo samo dobrim letenjem.
Pratim par kanala i koliko vidim ekipu vise privlaci babblig. Ubiti informacije o modelu, postavkama, generalno u rc-u, priča, šale itd, do te mjere da spominju i dogodovštine iz privatnog života. Vjerojatno i sam pratiš neke kanale pa ti je jasno što želim reći. Tak da sretno.

Jesi što uspio jedriti na termiku sa tim modelom? Koliko ga treba min dignuti da moze pokupiti termiku? Ja npr svoj foami Herona moram dići bar 50m. I to mora biti dobar stup jer je model preko kilu. Idealno je 100+ metara. A dalje što više to bolje.

I daj mi komentiraj, a vjerovatno si upoznat sa novom regulativom. Pošto je limit na 120 m, što je za ovaj model smiješno, jeli tražiš odobrenje 7 dana ranije za iznad 120? Na koliko si ga najviše letio?

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #14
Da, baš sam o tome razmišljao ovaj vikend, kako bi mogao malo predstavit svoje modele, prokomentirat setup itd... Hvala puno na svakom prijedlogu u svakom slučaju  ;)

Za Ventus mi je OK početna visina oko 150-200m, i iz toga se već može otić na bilo koju visinu ako je naravno barem malo termički dan....
Jedrio jesam, al još ništa konkretno, par letova od cca 20-40min... Bio sam zajedrio i sa 80m visine, ali još nije došlo toplo vrijeme, pa nije bilo ni prilike za nekih let od barem 2 sata....
A i trenutno radim na trianglu, probavio sve potrebno, sad samo treba sve podesit da sve funkcionira i onda isprobat....

Nažalost ne najavljujem let prije, imamo modelarsku zonu tu na našem aerodromu, pa se na to oslanjam....

Zvezda