Skip to main content

Topic: katamaran mali upgrade (Read 7172 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

katamaran mali upgrade

bok ljudi posto sam novi tek poceo malo pitanja naravno,kupio sam katamarana onog od kineske jogurt plastike pa cu ga malo osvjezit kupio sam dva motora preko ebaya http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220807891903,moram jos  motor kormilo i batke uzet pa me zanima dal ta dva motorceka moze terat jedna batka jaca i dal moram imat dva esca posto cu kormilo ugradit ili moze jedan esc jaci ili kako,dali se uopce smije jaci uzet od predvidjenog

Odg: katamaran mali upgrade

Reply #1
svaki brushless motor mora imati svoj esc, a ta dva esc mozes paraleno napojiti sa jednom jacom baterijom.

bolje uzeti jaci esc nego da ima struje naknap, manje bu se grijal.

Odg: katamaran mali upgrade

Reply #2
e fala ti puno,sutra cu uzet batku i dva esca pa onda cekanje dok stigne :'(,a sutra idem malo vozit stock kineza lod motela plitvice uz autoput ak me kisa ne zaje...

Odg: katamaran mali upgrade

Reply #3
trebale bi ti još i one "košuljice" za hlađenje motora, a ni regleru će biti bolje ako je vodom hlađen

na jednom esc-u trebaš maknuti + žicu kad ga uštekavaš u prijemnik (preko y kabela)


Odg: katamaran mali upgrade

Reply #4
daj to malo pojasni i mene zanima!!!!

Odg: katamaran mali upgrade

Reply #5
koji dio?

Odg: katamaran mali upgrade

Reply #6
Kolko sam shvatio moras maknut zicu s jednog esca  koji ide na y kabel da ti escei ne salju struju 2x5v, e moze pitanje odma dal ja mogu stavit jace esce meni pise tamo 20A ja bi stavio jace jel se moze kaj dogodit ,koja bi kombinacija bila najbolja za te motore batke i esci ,narucio sam i kosuljice

Odg: katamaran mali upgrade

Reply #7
Specification

Brushless motor Model: B2435 KV3600 Rotational Speed: 3600Kv (rpm/v) Power (W): 280W Wire Winds: 12 Resistance(mO): 93 Idle Current(A): 0.9 ESC(A): 25 Cells Ni-Cd/Ni-MH6-12 Cells LI-PO:2-4 Motor Dimensions (Diameter xLength): 24mm x37 mm Shaft Dimensions (Diameter xLength): 2mm x 12mm Input Battery Types: NiCd/ Nimh/ Li-po Battery Recommend Model: RC Model Car or Boat   .kaj vi mislite moram dva esca dal bi mogo uzet jace recimo 40A

Odg: katamaran mali upgrade

Reply #8
Kad spajaš 2 ESC-a na jedan kanal trebaš sa jednog konektora koji ide iz ESC-a izvaditi crvenu (+) žicu i izolirati je da se slučajno ne šlusne i spojiti onektor u Y kabel (ne treba ti dvostruko napajanje receivera). Jači ESC slobodno staviš, dapače manje će se grijati (ionako je u utrobi broda i nema cirkulacije zraka da ih hladi), a poželjno bi bilo i nabaviti vodeno hlađenje za ESC-e.

Odg: katamaran mali upgrade

Reply #9
fala majstore, sad samo da stigne ko ce doceka :(t

Odg: katamaran mali upgrade

Reply #10
daj neke slike da vidimo tu kutiju od jogurta!!!  :D

mala šala..... daj neke slike da vidimo o čemu se tu radi.....


Odg: katamaran mali upgrade

Reply #11
You can even power them off one battery instead of two assuming it handles the current.

Note that most controllers use the same regulator ICs and it is not necessary to disconnect the red wire. You can do it just for yucks, but it serves no purpose. Non-technical "armchair engineers" will disagree.


Odg: katamaran mali upgrade

Reply #13