Skip to main content

Topic: DeX Black Widow Quad (Read 43544 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #105
Opa, izgleda mrak :)
Samo pazi da te Spektrum ne tuži za ovo DeX8  :P
MAK Zapad

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #106
Hahaha nabaci video okte kad ju završiš.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #107
Super, čekamo prve letove s novim tehnologijama.  ;)

lp
Toni

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #108
Opa, izgleda mrak :)
Samo pazi da te Spektrum ne tuži za ovo DeX8  :P

tnx, ne zato da me ne tuži jer ime nije isto.... 
nego izgovara se skoro isto, a nečem da ime modela zvuči slično ko neka trećerazredna stanica  ;)




nadam se da spektrumaši na forumu imaju smisla za humor  ;D


još me čeka dugi put prije leta, zabrijal sam da model mora biti 100% karbon i 100% ručni rad
sad se gnjavm sa stajnim trapom i dovršavam karbonske kopče za poklopac(požalil sam kaj sam se upustil u avanturu sa kopčama, ali 100% je 100%  :) )

DeX Pro8

Reply #109
odbrojavanje krenulo...

2 dana do objave okte, tak sam nabrijan da sam moral nekaj napisati ;D ;D ;D

konačno sam saznal kolko točno treba vremena za 1 model  :(
ak ne računam vrijeme izrade kalupa... vrijeme izrade jednog modela(osnovna verzija) je otprilike 250 sati.... sat više, sat manje....




Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #110
Uh, Dex! Pa to je 31,25 dan ako je radiš svaki dan po osam sati! Al vjerujem da se svaki trud na kraju isplati. Čekamo je čekamo.  ;)
 
lp
Toni
 

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #111
wooohoooooo :)

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #112
Uh, Dex! Pa to je 31,25 dan ako je radiš svaki dan po osam sati! Al vjerujem da se svaki trud na kraju isplati. Čekamo je čekamo.  ;)
 
lp
Toni
 

u pravu si... preko 30 radnih dana

to bi se sve skupa dalo utrostručiti ili čak četverostručiti kad bi vakumiral model, ali nema šanse, ni pod rubrikom razno u oglasima  ;)

kvaliteta(spoja) na prvom mjestu, kvantiteta je nebitna  :)


nemam pojima kakva bu reakcija ljudi na model jer do sad niko nema ni približno pojima kak model izgleda... tu i tam je neko videl sliku jednog dijela, ali cijeli model nitko, pa sam nestrpljiv :)

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #113
Uh, Dex! Pa to je 31,25 dan ako je radiš svaki dan po osam sati! Al vjerujem da se svaki trud na kraju isplati. Čekamo je čekamo.  ;)
 
lp
Toni

nema šanse toni to se tak ne računa
ajde dex iskreno 12 ili 13 dana  :D :D

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #114
Uh, Dex! Pa to je 31,25 dan ako je radiš svaki dan po osam sati! Al vjerujem da se svaki trud na kraju isplati. Čekamo je čekamo.  ;)
 
lp
Toni

nema šanse toni to se tak ne računa
ajde dex iskreno 12 ili 13 dana  :D :D


da, može se u 15 dana, ali 2 osobe ako rade po Tonijevoj računici  :)

ali kak Pongra veli, ko još radi 8 sati dnevno  ;)

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #115
Svaka cast Dex bitna je kvaliteta a lako za kolicine
Ak si napravio pogodak ide i treca sihta uz ove dve
Drzim fige
Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #116
Svaka cast Dex bitna je kvaliteta a lako za kolicine
Ak si napravio pogodak ide i treca sihta uz ove dve
Drzim fige
Lp

Tnx na željama  :)

ovaj model je potpuno drugačiji od prijašnjih, tak da bumo vidli .....

kolko sam skužil u zadnje vrijeme svi idu logikom da modele čim više pojednostavne tak da ih mogu raditi čim više i da su cijene modela čim pristupačnije....
ja sam otišel kontra te logike i zakompliciral sam sve maksimalno kolko je išlo, špica klasa ili ništa  ;)
 tak da zanima me gadno kakve budu reakcije ljudi  :)

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #117
jedva čekamo :)

daj neke specifikacije barem kao teaser...

cijenu (okvirno)
raspon i masu praznog framea,
ima li gimbal ili je to samo frame?

mislim da ono što veliš, da većina štanca jeftine i jednostavne modele, nije tako loše, već ima i prednost,
pa koliko je samo jazavac tu na forumu prodao malih quad frameova po 50-100kn, cnc je radio punom parom  ???
em su lagani, jednostavni za složiti, rezervnih dijelova ima na svakom koraku(alu krak iz bauhausa za 2kn)
jer to vodi ka povećanju populacije multirotoraša,

što je ok za sve nas hobbyste na globalnoj razini jer onda padaju cijene komponenti, kontrolera itd...
danas se za 60$ kupi kontroler s 10 osnim senzorima,
a prije godinu dana je toliko(a i 40$više) koštala obična KK pločica bez levela, baro i mag...

ti vjerojatno s ovime pucaš na high end klasu, od koje u ovom slučaju mi ostali nećemo imati previše koristi  :(
jer ne bumo mogli to kupiti ($$.$$$ pretpostavljam) a i bit će opremljena kontrolerom koji baš nije za hobbyste,
pa mu neće ni cijena pasti ako se i proda 10.000 takvih modela(karikiram), kao što se dogodilo s ostalim kontrolerima npr.  ;)
no bar ćemo moći reći da je to made in Croatia, respect  8)
i nadam se da bu se prodavali kako si zamislio, pa da skupiš sredstva za neke nove projekte, do sada su ti svi bili super  :)

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #118
kad sam rekel da u zadnje vrijeme svi idu logikom brže, jednostavnije, više... mislil sam na frejmove iz kalupa

jasno da Jazavac sa svojim cnc-om može štancati ... i da je takvo štanjcanje sa padom cijene elektronike jako podiglo populaciju multirotoraša na svijetu...

mislil sam na masovnu proizvodnju iz kalupa, mene celo vreme "sile" da napravim više modela i skoro sam prije koji mjesec otišel u tom smjeru, već sam počel raditi drugu vrstu kalupa (za vakumiranje) tak da mogu broj modela množit sa 4 a vrijeme izrade isto kao do sada.... ali s tim se gubi kvaliteta jako i masa modela dosta raste u odnosu na ovaj način kak radim pa sam rađe ostal na svojoj metodi...

ovu oktu sam zabrijal totalno "kontra logike" nema masovne proizvodnje niti je nikad nebu bilo, svaki model je 100% od karbonskih vlakna, ručno polagan karbon i sve je spajano mokro na mokro tak da je spoj savršen
takav način uzima jako puno vremena, pogotovo kad se ručno polaže do 6 slojeva karbona sa raznim umetcima između(ja to zovem kosturi)... ali takav način daje kvalitetu koja nema konkurenciju....

da skratim, na okti sam namjerno zakompliciral stvari da istaknem način izrade koji je meni postal rutina, a drugima zadaje glavobolju

osnovna verzija okte ima 86 dijelova izvađenih iz kalupa
promjer okte je od 1200 mm na više (recimo zaustavil bi se na 1500mm ko neki max. samo tolko da neko ne zabrije da oče 2m model jer nema smisla  :) )
stajni trap je isto podesiv po visini, do 55cm čistine do prihvata za gimbal(stajni trap ima 18 dijelova, izgleda jednostavno, ali je jako kompliciran za napraviti jer neki dijelovi prkose "zakonima kalupa" (teško za objasniti, primjer na priloženim slikama, dio koji ja zovem T zglob, spaja skiju sa nogama, odljev iz nutra, odljev iz vana .... možda nije bilo potrebe za nutarnjim odljevom, jer tak niko nebu gledal kaj je nutra dok se noge stave... ali htel sam komplicirati  :) )

karbonske kopče za model(poklopac), ručno rađene, totalno nepotrebno... imam kupljene metalne ukrasne, jako dobre, ali htel sam biti dosljedan u kompliciranju  ;)


u pravu si, model ima nastavak, pokretni stajni trap( nastavak koji dolazi na postojeći stajni trap i služi kao pan os) i naravno gimbal, sve iz karbona,
da bi stvari bile "po planu" elektronika za gimbal je isto made in Cro, a pošto je gimbal brushless direct drive(doslovno)  :) , i motori budu made in CRO
kad smo već dizajnirali brushlese za gimbal, onda je odluka pala da budu univerzalni tak da se mogu koristiti (uz drugačiji KV) i za pogon modela
a to sve bez vlastite karbonske elise nema smisla  ;)

uglavnom, stvar je postala jako složena, a trenutna stvar je samo sredstvo do cilja, kaj je bespilotni hibrid koji nam se mota već duže vremena po glavi, a o tome ne pričamo  :)


cijena je jako "promjeniva", ovisi o setupu i tome ko pita, tak da o cijeni nikad nebum tipkal javno


Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #119
Sad nas već ložiš na pojačanoj vatri..ha ha..vidim da ima slikica....pukni još koju  :(

lp
Toni