Skip to main content

Topic: Napokon Polaris (Read 2793 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Napokon Polaris

Napokon i ja privedoh kraju svog Polarisa.
Već mi se činilo da ga nikad neću završiti...

Model priređen za probni let... Svi kablovi povezani, servoi provjereni....
provjereno da li je trup vodonepropusan.....
I onda s >:( :-X nje
Pri razrađivanju motora rasuo se zadnji ležaj osovine... I onda muka... trebalo je raskopati nacelu.. da se može do kablova i skinuti motor....
Danas ide drugi gore pa za vikend iskoristiti lijepo vrijeme pa i malo proglisirati.....
Problem je jedino vodeni val koji nas je zadesio ovih dana... sava nabujala 3 metra, a onda i kupu "podupre" a slalom između klada ne dolazi u obzir....

Fotke su netom nakon operacije skidanja motora

Odg: Napokon Polaris

Reply #1
super.. vidim da ti se nije dalo zay. sa kontrolama u repu ;D

model je mrak.. moraš samo paziti da ga ne voziš i spuštaš na vodu po vjetru.. bočni vjetar ga voli prevrnuti naopako.. ;)
sad još čekamo neki maiden video.

Odg: Napokon Polaris

Reply #2
Da prebacio sam kontrole ailerona na gornju stranu krila iz više razloga.... Žice koje idu od motora su malo deblje, pa bi bilo teško strpati sve na krmu trupa... izlazak kontrola sa donje strane je otpadao jer radim u brodogradnji pa znam da voda uvijek nađe prolaz...
Ovako nije baš estetski, ali ako se pokaže dobar... napravit ću drugi pa u njega probati sve po originalnim nacrtima.....

Vjetar izbjegavam ionako jer moje letačke sposobnosti su još uvijek daleko od željenih... :) Ako bude vjetra.. sa druge strane nasipa je livada pa će slijetati na travu.

Odg: Napokon Polaris

Reply #3
I moj gotov danas :)
Sutra probni let , pa bojanje.
I nisam ga pravio za vodu, ljepljen je uglavnom UHUPorom,a ne epoxyem, više će mi to biti model za snijeg i zimu  8)





Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Napokon Polaris

Reply #4
ooooo...pa stvarno si ubacio u petu brzinu... :D....izgleda zanimljivo... ???
Turnigy 9X

Odg: Napokon Polaris

Reply #5
Da li si i ako da, kako ojačao nacelu? Da ne bi motor odletio, a model ostao na mjestu  :D
MAK Zapad

 

Odg: Napokon Polaris

Reply #6
Danas napokon probni let. Prvi dojam... opako reagira na kormilo visine..:).
Proban je s elisom 7x4, idući put probat ću ga s 7x4,5 ili još većim korakom....
Sve u svemu leti super... jedino se još moram poigrati sa trimanjem kormila visine....
luping ide bez problema... a roll..... kao zvrk...  Najjača stvar su high alpha slijetanja.... to će pogotovo dobro doći kad krenem na vodu....
Danas sam ga probao pa je malo nastradala podnica trupa od struganja po livadi.... definitivno ju treba pojačati......

Idući put moram povesti nekog da snima.... Ovako samo dvije slike nakon leta.....
Također moram isprogramirati low voltage cutoff jer sad se samo najednom ugasi....  naravno desilo se dok je model bio na maloj visini pod velikim napadnim kutem... srećom tu je visoka trava pa je rezultat bio čišćenje hlača od bockavih sjemenki raznih trava....

Što se tič pojačanja nacele.. samo sam uljepio dvije trake balze 1.5 mm s unutarnje strane bokova nacele...




Odg: Napokon Polaris

Reply #7
Probaj nabaviti onaj Aluminijski lim kaj koriste u štamparijama. To oni bacaju ili prodaju za pravljenje poklopca Lampiona.
Taj lim zalijepiš ispod Polarisa da se ne grebe po travi a drugo sa tim limom je stabilniji u vodi. Pitaj nekoga ko radi u štampariji
pa ti donese jednu ploču. Velike su kao stranice novina.

Odg: Napokon Polaris

Reply #8
Imam negdje jednu takvu ploču.... hvala na ideji.

Odg: Napokon Polaris

Reply #9
I ja sam napravio već nekoliko letova, model je miran i staložen, jako lijepo leti.
Čudi me "crash" da si stavio toliku veliku elisu, ja sam prvi let radio sa 6x5 elisom, sad sam stavio 6x4 i to mi je sasma dovoljno, unlimited vertikalac s tom elisom, čupa iz ruke a i vrijeme leta je preko 10 minuta.
Doljni dio trupa sam obljepio trakom, tako da sad samo klizi po travi :)




Staložen je u svim režimima sa kormilom i dubine i smjera i rolla, nisam čak ni expo morao podešavat.

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Napokon Polaris

Reply #10
Elisa je veća jer moj motor je gljivica sa 1600 kv pa sa manjom elisom jednostavno nema dosta potiska.

Inače vrijeme leta je dobrano preko 10 minuta...

Super fotke varadero..  moje od jučer nebi bile baš posebne zbog magle, Moram naći nekog "fotografa" koji će samnom na livadu svaki put... :)

Odg: Napokon Polaris

Reply #11
Evo i današnjeg videa, ne obraćajte pažnju na lisicu koju gone vrane s početka filma :D

Polaris
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.


Odg: Napokon Polaris

Reply #13
Kad treba brz i divlji, kad se hoćeš igrati polako i to ide ... jako lijep model za letit.

Polaris 2
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.