Skip to main content

Topic: pozdrav i molim savjet (Read 19350 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pozdrav i molim savjet

Pozdrav svima i nadam se da ce mi se neko smilovati i pomoći mi :)   evo ovakav je moj problem: odlucio sam se s kolegom da napravim brod na daljinski. na brodicu bih trebalo biti dva propelera i svaki da vrti za sebe tako bih i skretao s njim   ? dali je izvedivo ? ili neko bolje rješenje ako ko ima.treba mi na njemu 4serva  brod je dužine ok  60 cm i širine 30cm,, brzinu bih srednje brže i  da drži bateriju bar sat dobre vožnje..
tamo di bih ja puštao ima trave pa sam zato mislio pogon preko 2 elise u slučaju petljanja, njih bi ogradio žicom da trava ne ulazi. 
od djelova znači treba mi sve.    jel bih mi mogli dati spisak svega šta trebam da kupim pa da počmem tražiti djelove.  jer nemam pojma od čeg da krenem.. ko ima šta za prodati nek se javi !
zanima me koji motorići,stanice ,serva itd itd      pomoć !!!

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #1
znači radiš AIRBOAT....neznam čemu ti treba 4 serva... sat vremena vožnje??....hehe onda ti treba ili benzinski motor ili pa ti trebaju akumulatorske baterije....u jedno i drugom slučaju radiš iz šera i kupiš jedan servo...... ostalo je na tebi da si nađeš na netu specifikacije homemade airbota.....

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #2
znači brodić za ribolov

treba ti stanica, ca 4 kanala

ovisno o tome kako misliš raditi sistem za "istovar" hrane ili čega već toliko će ti serva trebati

ovo sa upravljanjem elisama nisam siguran da ti je najbolja ideja, ali ako inzistiraš, ona uzmi neku stanicu koja može "miksati" kanale, a to ti je od jeftinijeih tu a i na drugim forumima "opjevani" turnigy 9x

google is your friend :)

ako ćeš ići tamo gdje ima dosta trave, bolje probaj ići na varijantu sa propelerima od aviona gore, kako ti je danko sugerirao airboat

slično kao dječji hovercrafti

trup od stiropora, jer pretpostavljam da ti se neće dati šmirglati i lijepiti i farbati 32x nešto da u to natrpaš kuruzu i voziš 20 metara dalje

što se tiće motora, za tu namjenu su ti i brushed dobri, i tako ćeš ih samo povremeno paliti

najbitnije pitanje, koiko si mislio uložiti u tu igračku za ribičiju?

gruba procjena RC dijelova za tu igračku je oko 1000 kn

ako te i dalje privlači kreni u potragu za nacrtima, postaj ih ovdje  pa ćemo ti pomoći dalje


Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #3
hvala na odgovoru.zainteresiran sam i dalje pa cu se baciti na posao vec ovih dana.. može savjet od čega da radim brod.ja sam mislio sa dvokomponentnom smolom i vlaknima za popravak spojlera od auta..dali je to dobar izbor ili da radim od neceg drugog  i čega jer bih volio da to napravim što bolje.nije mi problem šmirglati jer sam se našmirglao auta i auta prije bojanja.trebao bih mi domet broda 200 metara ,a ako može i više super.i još me zanima nešto:kako da voda nepušta na brodovima pored osovine od elise?dali ima neki semering ili je fora u osovini? 
   svaki savjet mi je dobrodošao i svakom odgovoru se zahvaljujem  :)   pozz

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #4
Nema semeringa.Ovisno s čim ideš radit pogon,a mislim da ti je najbolje ići sa krutom osovinom koja je u košuljici ili ti ga cijevi a na početku su pikse od mesinga ili bronce.Do ti dobro brtvi pogotovo dok namastiš,a ako ti slučakno procuri tu možeš razmišljati o nekim brtvama.Kod mene je slučaj pogona kak sam ti napisal i cijeli je ispod razine vode(dok je brod u mirovanju)pa ne curi ništa.
Kaj se tiće dometa cilj je sa antenom ići što više gore,a ne u brodu ili tak nekaj.
Radi se o tome da se signal baš ne odbija od vode ....

Za informacije o brodu za prihranu pitaj člana STORK jer on ima u tome iskustva...kolko sam ja upoznat.
Robert

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #5
gle ako misliš radit brod za prihranjivanje morat češ ubaciti jednu ili drugu varijantu (akumulator ili benzin) jer se tu radi o dodatnoj težini od 1-4 kg ovisno o tome kolko misliš napraviti spremnik mislim da ti se za manje niti ne isplati....
kaj se tiče pogona kao u airbot-a ako je pitanje o visokoj travi dakle iznad vode,propovi će ti lupat po travama i oštetiti se a i nečeš moći blizu grmlja... a ako se radi o algama možeš to složiti samo neznam kolko če ti motori cuclati struje isto velim radi težine....
kaj se tiče podvodnog pogona puno takvih brodića ima kao mrežu (dal plastičnu metalnu ....) oko propelera ili čak sam videl da imaju brodski jet pogon..... a sad....
i da striček Stork se bavi s izradom istih pa se njemu javi za savjet......

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #6
hvala na odgovoru i pozdrav ;D
na akumulator sam odlučio.s benzinskim motorom ne bih radio.o travi drezgi se radi.ona raste samo do površine vode, pa se nadam da propeler sa zaštitnom mrežicom nece zapetljati. vidio sam neku snimku s propelerom i mrežicom pa vjerovatno se to tako i radi odlucio sam se za jednostavniju varijantu pa bih to bilo ovako: pogon preko jednog propelera i po mogucnosti da može vrtit  u nazad. servo kojim cu skretati i servo koji će otvorit posudu. 
znači treba mi: 1. stanica i prijamnik
                        2.  el motor
                        3. osovina
                        4.kardan
                        5.propeler
                        6.baterija-akumulator
                        7.regler
                        8.punjač
                        9. dva serva 
                       
                 našao sam ovu trgovinu:   

   http://www.rcmonstershop.com/index.php?route=product/product&path=41&product_id=150                           

molio bih vaš savjet šta točno da kupim?  :)  ako neko ima za prodati djelova koji su meni potrebni nek se javi.

 mislio sam tu kupovati.neznam dali su cjene prihvatljive i nebih volio kupiti nešto da mi stoji kući skupljajući prašinu te na kraju završi u smeću 


još jednom hvala svima na odgovorima i pozdrav.
  

 
                         

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #7
Majstore ,prvo moraš riješiti el.motor pa po njemu kardan i elisu.Da ne kompliciram ja koristim graupnerov sporohodni motor torque 720(4500okr/min na 12v i voziš cijeli dan)ili od robbe-a ,kardan je fi4-fi5,osovina fi 4 s navojem M4(sve elise su više manje M4)regler za 12 volti,servo motori od 6kg snage na više,i naravno stanica za 4 kanala...Inače tvoje pitanje za pogon s dva motora za  upravljanje trebaš ili dva reglera i stanicu sa mixom,ili regler koji podržava dva motora.
Daj neku sliku bar okvirno da znamo koji oblik čamac ima.Navedi samo još koju vrstu dna imaš,kipanje u sredini ili sa strane...
Imam dosta dijelova pa me možeš kontaktirati na pm.

LP.ivica 

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #8
Ako ti odgovara katamaran, mislim da se mozes javiti i pilotdarko na pp.

On ti moze iz kalupa izraditi korito katamarana...

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #9
nadam se da ce slike biti ovaj tjedan, pa cu ih staviti da vidite točno kako izgleda jer još ni ja neznam sve u detalj.neke stvari nisam riješio. stork stavit cu sliku pa se dogovorimo za djelove.


hvala na pomoći

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #10
nadam se da ce slike biti ovaj tjedan, pa cu ih staviti da vidite točno kako izgleda jer još ni ja neznam sve u detalj.neke stvari nisam riješio. stork stavit cu sliku pa se dogovorimo za djelove.


hvala na pomoći

imam nekih dijelova u radioni,baš za tvoju vrstu čamca, stavil bum ti u vrecicu, platil buš kavu i to je to 8)  0915057900

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #11
može jedna brza pomoć..došao sam do pola posla u gradnji broda za prihranu i zapeo sam na jednom mjestu i neznam kako bih to rješio.. kako da napravim da ga mogu kad god poželim otvoriti  i zatvoriti...radi ugradnje djelova  i kad punim bateriju.. zanima me taj spoj.nadam se da razumijete šta hoću pitati.. hvala

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #12
heh!!!! napravi sa gornje strane veči otvor i poklopac da možeš sa obje ruke dohvatiti sve dijelove.... u 99.99% slučajeva se ne otvara cijeli..... nema smisla.....a niti potrebe.....

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #13
ok.hvala ti

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #14
Prijatelju, daj skicu,nacrt,sliku bilo čega da vidimo otprilike kaj namjeravaš napraviti pa ti onda možemo savjetovati. 8)