Skip to main content

Topic: pozdrav i molim savjet (Read 19349 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #30
700 dužina 240 širina kako je u nacrtu, http://www.flyfreak.net/brodovi/nacrti-za-rc-brodove/   za jurnjavu bih ga pravio.da pravim onda od 4 mm balze rebra??? od svega bih pravio jer nemogu s šperpločom... kojim lakom da lakiram rebra?  sutra bih to kupio pa bih radio. znači šta da uzmem..   hvala hvala


Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #31
Baš pogledah nacrt koji si odlučio graditi...
građevna rebra bi trebala bili od šperploče... Ako ih misliš raditi od nekog drugog materijala (balse) onda nemoj rezati otvore u njima jer ćeš previše oslabiti balzu. Poslije ćeš se više pomučiti sa postavljanjem setupa i provlačenjem kablova....
Sa šperom bi ti bilo puno jednostavnije u konačnici...

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #32
ja koristim "terasil lak za camce"

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #33
od balze sam ga napravio.4mm rebra i obložio sam ga sa 2 mm. lakirao sam ga sa lakom za čamce 2 sloja za sada i još mislim dva sloja, a možda i više.nakon toga lagano pošmirglati,preći šprickitom,auto bojom i auto bezbojnim lakom.. dali ce moci tako jer nikad nisam bojao preko laka za čamce? ili se to drugačije radi.. ja stvarno nemam pojma? 

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #34
nebi niš smelo biti.... osim ako si koristio uljni lak za camce..... auto boja je na nitro bazi..... nitro bude rasturio uljni...

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #35
daj slike!!!!

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #36
evo slike. dali ce ga trebati negdje pojačati s tim da je cjeli od balze..   od elektronike sto ide u njega nisam ništa kupovao,pa ako imaš neki savjet sta da stavim unutra dobro bih mi došao. jedan ili 2 motora,osovina elisa itd.. samo sam kupio stanicu i prijamnik..  

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #37
od balze sam ga napravio.4mm rebra i obložio sam ga sa 2 mm. lakirao sam ga sa lakom za čamce 2 sloja za sada i još mislim dva sloja, a možda i više.nakon toga lagano pošmirglati,preći šprickitom,auto bojom i auto bezbojnim lakom.. dali ce moci tako jer nikad nisam bojao preko laka za čamce? ili se to drugačije radi.. ja stvarno nemam pojma?

 kada naneses sve te nabrojane Slojeve Laka,bit ce ti tezi lak nego Ladja,
pozz. Iv

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #38
evo slike. dali ce ga trebati negdje pojačati s tim da je cjeli od balze..   od elektronike sto ide u njega nisam ništa kupovao,pa ako imaš neki savjet sta da stavim unutra dobro bih mi došao. jedan ili 2 motora,osovina elisa itd.. samo sam kupio stanicu i prijamnik..

 ma pa to je TENK !
nema tu sta da pojacavas, to je Supertvrdjava !

Iv

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #39
evo slike. dali ce ga trebati negdje pojačati s tim da je cjeli od balze..   od elektronike sto ide u njega nisam ništa kupovao,pa ako imaš neki savjet sta da stavim unutra dobro bih mi došao. jedan ili 2 motora,osovina elisa itd.. samo sam kupio stanicu i prijamnik..

 ako bi ja bio na tvome mjestu,

Nitro Lakom preci Balzu,
lagano sa sitnim Papirom presmirglati ali lagano,

Japan Papir staviti i preko njega rijetkim Nitro Lakom a poslije jos dva puta sa guscim,

Papirom zatvoris Pore na Balzi i super Lagano,
ako budes nanosio Staklenu Tkaninu pa Epoxi, uh al ce to da se nabije tezine !

Iv

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #40
nebi niš smelo biti.... osim ako si koristio uljni lak za camce..... auto boja je na nitro bazi..... nitro bude rasturio uljni...


 POZOR !!

Nitro Lak ide SAMO na Nitro lak

dok na Nitro Lak ide svaki drugi bez bojazni

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #41

Dali mi neko može napraviti popis šta da kupim od djelova.?
Dali jedan ili 2 motora da stavim?
Ali samo sa stranic hobby king. jel bih tamo sve kupio jel necu ja narucivat.
ako može link svakog djela.
Punjač,bateriju motor,osovina kardan,servo esc ,propeler, hlađenje za motor  i ako još nešto treba.  
brzina nek bude koju vi preporucite ali da ne bude spor samo.meni je u cilju da bude sto brzi ali oped da s ne prevrce. tezinu još neznam točno, jer ga moram bojati ali po mom mišljenju bit će max 700g.
dali cu prijamnik moci spojiti na bateriju koja pogoni motore ili cu morat spajati na ovo?     http://www.rcmonstershop.com/index.php?route=product/product&path=38&product_id=207

Pozdrav i hvala

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #42
nitko :(

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #43
 :'(

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #44
Gle.. da ti netko slaze setup opet imas malo ulaznih podataka... neznas cak ni masu camca....
Najboje odi na HK.. imaš odjel boats i u njemu parts and hardware... Tamo odaberi dijelove koje smatraš da bi ti mogli pasati. Malo procitas karakteristike dijelova pa procijenis da li ti odgovaraju po svojstvima i cijenovno.
Za esc biras marine verziju, ili boat jer te opcije imaju rikverc.  Servoe odaberes standard velicinu.
Sto se tice baterija, imas dvije mogucnosti... ako uzmes esc sa BEC-om, onda ti ne treba dodatno napajanje za prijemnik... druga je mogucnost da koristis onaj nosač baterija iz svog linka ili da uzmeš bec pa opet koristis bateriju od motora ili uzmes neku drugu lipo.

Ako nisi bas siguran koji setup odabrati... prosvrljaj malo po forumima... modelarji.si ili rcgroups.com... Tamo ima sličnih čamaca pa odaberi sličan setup.....

Sto se pak performansi tice, sto je camac tezi to se teze prevrce, ali treba jaci motor da bi isao brzo..., takodjer je vazno da sve komponente stavis cim nize u trupu. Stavi bateriju visoko i prevrtat ce ti se kako god gas vozio... I kad sve slozis... samo vozi..... mozda prvi setup nece davati bas svemirske brzine, ali za pocetnika i bolje.... a lako se nadograđuju komponente kako bude raslo tvoje znanje i sigurnost u upravljanju.