Skip to main content

Topic: molio bi pomoć (Read 10069 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: molio bi pomoć

Reply #16
2-kg ima prazan??? bez ićega???

Odg: molio bi pomoć

Reply #17
A ovek nekaj mi nebi islo gore pa makar i drugi prop.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__13988__BL3650_1500kv_Brushless_Inrunner_Boat_.html

islo bi ,ali sa drugim propelerom...na 4s sa max 35mm propelerom...tesko je to napamet reci...jedino probom mozes doci do optimalne vrijednosti.

primjer.ja imam motor sa 3900kv na 2s, sto daje oko 30k rpm-a te na propeleru 29mm (D29 P34) vuce 50A, na 32mm 66A.

isprobavas koliku ti struju motor vuce, na testiranom propeleru- dok ne dodjes do zeljene struje . u tvom slucaju 60A plus dodas kojih 10-20A.

stim motorom bi mogao ici relativno dobro, ali nemozes racunati na brzinu kakvu je imao prije sa nitrom.

na hk_u imas jeftinih plasticnih propelera super za testiranja, a kad dodjes do optimalne vrijedosti nabavis metalni.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__255__254__Boats_Parts-Props.html

Odg: molio bi pomoć

Reply #18
1.4A trosi neopterecen.60A je max struja koju moze izdrzati bez hladjenja par min.

Odg: molio bi pomoć

Reply #19
Zakaj misliš da bi bil sporiji na elektro pogon?? >:(
Ja mislim da bi ipak mogel biti brži,naravno ako pogodi kombinaciju.
Robert

Odg: molio bi pomoć

Reply #20
zato sto je navedeni el.motor 2 put slabiji od nitra,al moguce da bu to islo sasvim pristojno

Odg: molio bi pomoć

Reply #21
A nitro mi je isel prek zupcanika, nije bil direkno sad neznam jer mu je stim smanjil brzinu, a dobil snagu ili obrnuto.

Odg: molio bi pomoć

Reply #22
ak je na motoru manji zupcanik a na osovini veci onda mu je smanjio broj okretaja i povecao snagu...

vjerojatno su odnosi 1:3 tako da na kraju ispadne oko 10k rpm na propeleru.

nis onaj motor kaj si predlozio i propeler 35...mislim da bu to ok

osovina je 6mm?

Odg: molio bi pomoć

Reply #23
Tocno na motoru je manji zupcanik na osovini veci koji prop da onda stavim gore uz onaj motor.

Odg: molio bi pomoć

Reply #24
neznam koju bateriju imas.tj na kolko S_a mislis voziti.

na 4s tj 16V
Ja bi prvo probal 35mm prop uz mjerenje struje, ako bi struja bila manja od 60A onda bi probal sa 38mm te ga po potrebi smanjil da limitiram struju na max 80A.


Odg: molio bi pomoć

Reply #25
nije mi problem ni 3s a ni 4s probam prvo na tri pa budem videl kak to ide.

Re: molio bi pomoć

Reply #26
A zasto ne ostavis nitro motor u njemu? To je trkaci camac. Nznm tocno koja klasa. I ako ne budes vozio nitro. Sastavi ga i sve stavi u njega i vidi di mu je CG jer su izuzetno osetljivi na isto
Te kad odredis isti stavi sve sfo blize istom. Taj camac bi ti bio izuzetno zabavan s nitro motoricem. I mnogo manje problema s pregrijavanjem.
Vidim da ti nedkstaje kormilo i pickup za vodu. Sto mkzes napraviti kroz osovinu kormila ak je dovoljno cvrsto oslonjena jer pickup dosta vuce. Te ak nemas kormilo neg ga mislis sam raditi osovina ti treba bjti na 2/5 do 2/3 gkedajuci od prednjeg brida inace ce ti previse opferecivat servo
Milos @ Galaxy S3

Re: molio bi pomoć

Reply #27
Da dodam taj camac je sretanni s moyorom od 6hp pri 25000okretaja i propeli od 60mm :D (moj motor je izvadjen iz takvog)

Milos @ Galaxy S3