Skip to main content

Topic: ma ja nisam pocetnik... (Read 3766 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ma ja nisam pocetnik...

već sam uber pocetnik  :D

uglavnom, nabavio sam cessnu 182 i za sada treniram na pc simulatoru FMS2alpha85 (win7 64bit-sredio da radi uz EFLY b4 kontroler) dok ne steknem hrabrosti da isprobam novog ljubimca u prirodi.
rado pomognem ako tko ima problema oko simulatora i windowsa, a isto tako rado se upoznam s ekipom da naucim a i podijelim iskustva. u zapadnom dijelu grada sam (vrbani) pa se biljezim sa stovanjem za neko druzenje.

cy@ in the air  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: ma ja nisam pocetnik...

Reply #1
dobro nam dosao.

skini trap sa cessne. ja sam poceo na cessni i nisam je vratio doma citavu dokle god nisam to napravio. prednji kotac bi se uvijek negdje uglavio u pistu i model bi se prebacio preko nosa sa redovitom stetom na kaputazu i nosacu motora.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: ma ja nisam pocetnik...

Reply #2
točno!

kotači dole i baci iz ruke ravno,
slijetanje bez motora,
viskokokrilac pa se sam u biti izravna,
prebaci kontrole na krilima na najdalju rupicu od krila, da ti ne bude divlji ako nemaš expo i to...

u početku leti s pola gasa i manje,
kasnije kako ti to dosadi a savladaš vještinu, dodavaj više i više gasa.

model je super i može leti i inverted i normalno bez greške  :)
malo prerada i video: http://www.flyfreak.net/elektro-modeli/novi-letac-%29/



evo video kako ga prvi puta leti kolega koji je prije imao svega koji let na easy staru.

Dominik leti cessnu

dođi na livadu kada je meet, pa ti uvijek netko može pomoći savjetom ili lansiranjem modela.
sada kako je zatoplilo, mogla bi se ekipa opet okupljati... prati tu npr.:
http://rcwings.webs.com/apps/calendar/showMonth?calID=3920362&year=2012&month=0

Odg: ma ja nisam pocetnik...

Reply #3
fala  ;)

definitivno vam se pridruzim kad se okupljate pa cu iz prve ruke prikupit savjete kako nebi radio (iako budem  :D) greske koje su drugi vec odradili..za sada derem simulator no vuce me van..drzte me..drzte  ;D

super je ovaj savjet za kotace jer ovako je gledajuci kad sam otvorio kutiju, i vidio na kaj lice kotaci i kakve su kvalitete (morao sam ih namjestiti u lezista da se uopce vrte) i meni je pala slicna ideja na pamet no odgledah puno videa s tim avionom (redcat racing crew) pa mi se nekako cini ako dobro svladam letenje da kotaci nece biti problem no kako rekoh, na prvi pogled kotaca nekako mi se vas savjet cini vrlo razumnim..

kako god,vidimo se..a ja se idem pretplatit u tvornicu ljepila  :D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: ma ja nisam pocetnik...

Reply #4
Svima ta pro....eta Cessna leti ko na tračnicama, jedino moje smeće ne leti dobro....

Odg: ma ja nisam pocetnik...

Reply #5
pitanjce..na jednom videu tip savjetuje da se avion uz ono ljepilo koje se dobije sve jos zalijepi i s vrucim ljepilom (valjda misli na onaj pistolj s plasticnim patronama). kaj mislite o tome? imam iskustva s tim ljepilom i pistoljem no ipak radije pitam...
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: ma ja nisam pocetnik...

Reply #6
ja sam zalijepio sa originalnim (to je kao neki drvofiks), ali nisam imao art techovu cessnu vec skyartecovu pa je mozda ljepilo drugacije i drzalo bi jos dan danas da nisam radio novi vertikalni i horizontalni stabilizator pa sam stare izrezao.

vruce ljepilo je to ljepilo na stapice u pistolju, a ima veliku manu da je tesko iako se i na njemu da stedjeti pa ispadne lakse.
struja zakon, nitro USTAV


Odg: ma ja nisam pocetnik...

Reply #8
Letjela je na 3 minute, uz 82 crasha prije toga. Sletanje doslovno kak da ciglu baciš.... Konstantno se rola, nebre letjeti ravno.... Al još nisam odustal.... Ne mogu nigdje pronaći podatak o točnom CG-u....

Odg: ma ja nisam pocetnik...

Reply #9
da se pohvalim da je danas cessna prvi puta poletjela i sletjela..cak dva puta...no da, nisam je ja vozio vec hmmm kako su vam imena (uglavnom tri prekaljena lisca s foruma i ja), i stvarno ju je bilo lijepo vidjeti kako prede u zraku..malo podesavanja, pa kamen oko vrat ups propelera, malo trimanja i drugi let je bio odlican sa super sletanjem (originalni trap citaj pakleni sund kotaci  :D ).

dobio sam savjete (na cemu sam vrlo vrlo zahvalan), dobio sam i onaj potrebni poticaj hrabrosti tijekom razgovora te uglavnom hvala im,super je ekipa...sada se ceka subota pa da vidim kako cu to uspjeti odraditi.

kaj se tice konfiga cessne bilo je malih problema. pretezak rep koji se sredio kamenom..a morat cu i elerone malo podesiti jer nekako zivcano lovi no upravljiva je i super leti.

doma sam se pozabavio (prema dobivenim savjetima),pa sam lijepo polijepio zadnji kraj vrucim ljepilom (cetiri tanke crte pa nece biti tesko), te najvaznije, otezao sam nos sa 70g (kamen je tezak 45g no vele da bi trebalo jos) pa cu vidjeti jel ce to sada biti ok. ravnoteza je sada lagano prema nosu i brijem da ce to biti super.

neznam kaj tebe muci no ja je jucer sastavio, danas je isprobana i leti bez ikakve muke ili nekakvih problema ( u rukama iskusnog pilota). nadam se da ce biti i bolja nakon dodatnog podesavanja.

eto, thx ekipi, a sad idem drilat simulator jer subota je jakoooo blizu  8)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: ma ja nisam pocetnik...

Reply #10
I ja sam to kupio,no moram priznat ja još nisam upogonio svoj simulator :'(, a sad vidim da još moram poraditna na cesni.No valjda ću je upogonit... :D 
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: ma ja nisam pocetnik...

Reply #11
ako imas problema sa simulatorom na win7 reci pa cu ti poslat fajlove kako da to rijesis..pm mi svoj mail
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: ma ja nisam pocetnik...

Reply #12
Ma neeeee,nemam vremena upogonit ga ali ako mi nešto zapne pitat ću...
Spektrum dx7s i razni modelčeki

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.