Skip to main content

Topic: aplikacije (Read 4030 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

aplikacije

vjerujem da dosta nas na forumu ima neki pametni mobitelcic
pa me zanima koje aplikacije koristite vezane uz nas voljeni hobi i da ih podjelimo sa ostatkom drustva

iPhone
* Flight Source ( meni najdrazi )
     1. NEWS
     2. REVIEWS
     3. TOOLS >
-.battery calculators : amps/watts calculator, battery charg time, lipo charge rate, battery run time
-.power plant calculators: gear ratio, motor sizing, esc sizing, propeller pitch speed,motor kv to rpm, propeller tip speed, prop max rpm
-.construction calculators: wing loading, constant chord, tapered chord, delta tip chord of 0"
-.conversion tables:
-.wire gauges
-.formulas

4. WORKSHOPS
5. FIELD LOCATOR
6. PARTS LOCATOR


* rcFlightbook
      pilot, models,batteries, flights
* rcPilot
      postavke modela, LiPo menagment, manuals za t rex, graupner, henseleit mikado, spektrum itd, flight timer, flightplaces
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak


Odg: aplikacije

Reply #2
Koristim Flight Source (doduše rijetko), dok nisam imao stanicu niti model sam koristio Absolute RC Sim, a sada koristim iSeismometer za balans motora :)

http://www.iseismometer.com/

aplikacije

Reply #3
Hey Zed, ajde objasni balansiranje uz ovu aplikaciju. Neki dan sam svinuo osovinu na motoru zbog lose balansiranog propa pa bi se htio educirat malo po tom pitanju. Ulovio mi je neku rezonancu i poludio!

Odg: aplikacije

Reply #4
Hey Zed, ajde objasni balansiranje uz ovu aplikaciju. Neki dan sam svinuo osovinu na motoru zbog lose balansiranog propa pa bi se htio educirat malo po tom pitanju. Ulovio mi je neku rezonancu i poludio!

Prop je možda bolje izbalansirat normalno na balanseru pa onda stavit sve na motor i ponovit...ja nemam trenutno slozen balanser, iako imam sve dijelove za njega pa balansiram ovako:

Prvo motor bez propa i spinnera (smontiran na modelu) - mobitel sa aplikacijom zaljepim za model. Upalim aplikaciju, stavim throttle na prvu podjelu na stanici (nekih 10% cca). Provjerim koliko vibrira na grafovima koje aplikacija izbacuje. Zatim zaustavim gas sa throttle cutom, uzmem komadić izolirke i zaljepim na rotor motora (outrunner).
Ponovim, vidim da li je bolje/gore. Skidam izolirku i mijenjam joj lokacije dok ne pogodim točno gdje treba.
Kada vidim da izolirka na tom dijelu smanjuje vibracije, povećam količinu iste. Ako se pokvari balans, znači treba skinuti (previše je), itd.
Zatim vraćam gore spinner i prop, pa onda sa njima lagano (oprez) ista stvar. Znači balansiram motor sa spinnerom i propom gore, jer kontam da su spinneri grozne kvalitete i gotovo nikad nisu u balansu.

Nadam se da je moj opis bar iole shvatljiv :)

aplikacije

Reply #5
Fala, probam malo sutra...