Skip to main content

Topic: Moj prvi maketarski avijonchek..Zagi =:D (Read 11361 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moj prvi maketarski avijonchek..Zagi =:D

Eto, zelo me je pa nakon devastirane cessne i svladanog twinstara 2 odlucih sloziti sebi svoj avijoncek..mozgao sam kaj bi no jos dok sam trazio po webu di kaj o rc letenju prvo na kaj sam naisao je bio Zagi na RCWing forumu..onda sam ga vidio i uzivo i ljubav je pala..pa sad kad sam se malo okurazio, svladao i pomalo ovladao letenjem a ponajvise pobijedio onaj ocajni njubarski strah, rekoh da i ja sebi slozim svoj urnebes za zahebanciju  ;D

i eto ga..krenulo je..fala Plavom na predivno iskrojenim krilima  ;) spojio ih, odradio rupe (iako se moglo i posle traka) i malo ojacah trup poprecnom letvicom..ici ce i druga kod motora no to kad stigne motorizacija..ili prije..hmm no ipak za danas dosta  8)

p.s. ne pitajte zakaj su iscrtani eleroni..hebote, umalo odrezah krilo da napravim mjesto za njih  ??? ..al da nebum pravi njub ipak sam prije radikalnih zahvata potrazio savjet i vidi vraga..dobro da sam pitao  :D

kad se male tube bizona sloze, sve se moze sve se moze...[attach=1]

drugi pogled...[attach=2]

iako znam da ce ga biti po svuda...[attach=3]

odlucih ga ipak pojacati...[attach=4]

pojacan i spreman za trakiranje...[attach=5]

Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Moj prvi maketarski avijonchek..Zagi =:D

Reply #1

p.s. ne pitajte zakaj su iscrtani eleroni..hebote, umalo odrezah krilo da napravim mjesto za njih  ??? ..al da nebum pravi njub ipak sam prije radikalnih zahvata potrazio savjet i vidi vraga..dobro da sam pitao  :D



Sreća pa SMS funkcionira  ;) .

Dobro zgleda

Pozz

Odg: Moj prvi maketarski avijonchek..Zagi =:D

Reply #2
Eto, zelo me je pa nakon devastirane cessne i svladanog twinstara 2 odlucih sloziti sebi svoj avijoncek..mozgao sam kaj bi no jos dok sam trazio po webu di kaj o rc letenju prvo na kaj sam naisao je bio Zagi na RCWing forumu..onda sam ga vidio i uzivo i ljubav je pala..pa sad kad sam se malo okurazio, svladao i pomalo ovladao letenjem a ponajvise pobijedio onaj ocajni njubarski strah, rekoh da i ja sebi slozim svoj urnebes za zahebanciju  ;D

i eto ga..krenulo je..fala Plavom na predivno iskrojenim krilima  ;) spojio ih, odradio rupe (iako se moglo i posle traka) i malo ojacah trup poprecnom letvicom..ici ce i druga kod motora no to kad stigne motorizacija..ili prije..hmm no ipak za danas dosta  8)

p.s. ne pitajte zakaj su iscrtani eleroni..hebote, umalo odrezah krilo da napravim mjesto za njih  ??? ..al da nebum pravi njub ipak sam prije radikalnih zahvata potrazio savjet i vidi vraga..dobro da sam pitao  :D

kad se male tube bizona sloze, sve se moze sve se moze...[attach=1]

drugi pogled...[attach=2]

iako znam da ce ga biti po svuda...[attach=3]

odlucih ga ipak pojacati...[attach=4]

pojacan i spreman za trakiranje...[attach=5]

hehe sva sreca pa nisi  :)

mozes krila pojacat ovako kao na slici ,meni se krilo odlomilo di je oznaceno s plavim  tu je najslabije bilo
stavio ovako pojacanja i trebalo bi biti u redu

Odg: Moj prvi maketarski avijonchek..Zagi =:D

Reply #3
fala na savjetu..kako sam novi u ovim vodama ionako ocekujem sve i svakaj s zagijem..od lomova do ko zna kakvog letenja..al ovakvi savjeti su vise nego dobrodosli..nisam htio puno kemicharit s pojacanjima kako ga nebi bespotrebno otezao..al vidim da cu morat nabacit pokoji gram viska  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Moj prvi maketarski avijonchek..Zagi =:D

Reply #4
ma ovisi i o ljepljenju sejlotepa o stiroporu o setup-u
ja mislim da je moj setup bio mozda prejak i da je siropor bio smece pa se zato to desilo

uglavnom sretno  :)

 

Odg: Moj prvi maketarski avijonchek..Zagi =:D

Reply #5
eto ga...spreman za trake i setup koji se provodi negdje po svijetu  :D

jedino neznam jel sam jos uvijek u okvirima tezine no kaj je tu je sada..ovakav sa svime ima 220g..fale trake koje teze hmm vidjet cemo kad ga obljepim i setup koji bude tezak koliko bude..2826 motor sa 2200 nano bat 40A i ostale sitnice...valjda bu ispod kile hehe  :-X

stakleni nos na kakvom ni glumicic nebi zamjerio  ;D [attach=1]

sasija motora [attach=2]

krila [attach=3]

elevoni[attach=4]

hauba  :) [attach=5]

uske [attach=6]

pogled ulijevo [attach=7]

pogled udesno [attach=8]

taa daam  :P[attach=9]

a sad na trake...i vizualni cirkus by njub  8)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Moj prvi maketarski avijonchek..Zagi =:D

Reply #6
eto ga...spreman za trake i setup koji se provodi negdje po svijetu  :D

jedino neznam jel sam jos uvijek u okvirima tezine no kaj je tu je sada..ovakav sa svime ima 220g..fale trake koje teze hmm vidjet cemo kad ga obljepim i setup koji bude tezak koliko bude..2826 motor sa 2200 nano bat 40A i ostale sitnice...valjda bu ispod kile hehe  :-X

stakleni nos na kakvom ni glumicic nebi zamjerio  ;D [attach=1]

sasija motora [attach=2]

krila [attach=3]

elevoni[attach=4]

hauba  :) [attach=5]

uske [attach=6]

pogled ulijevo [attach=7]

pogled udesno [attach=8]

taa daam  :P[attach=9]

a sad na trake...i vizualni cirkus by njub  8)
j***t starac jos malo i eto mene kod tebe po savjete :)
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe

Odg: Moj prvi maketarski avijonchek..Zagi =:D

Reply #7
Trake lijepi tako da se križaju i neće biti problema.
Naravno po čitavoj dužini. Koristi obične bijele ili u boji jer će sve ostalo biti preteško.
Apliciraj 3M77 i pričekaj da se osuši ( 15min ) pa onda navali sa trakama.
Polako i precizno da ne ostanu zračni čepovi ispod traka.
 
LP

Odg: Moj prvi maketarski avijonchek..Zagi =:D

Reply #8
kaj se tice wingleta, nazalost one tvoje su mi male (2cm krace) i ne pokriju mi cijelo krilo pa sam odlucio napraviti ove za probu...bemti godove,ko bi o tome razmisljao..no ucimo, zar ne?
stoga, hoce li ih ucvrstiti ako ih presvucem obicnom trakom i po rubovima ojacam armiranom trakom..sure, pazeci na tezinu  ;)

a lijepiti cu trake prema skicama s winga, plavi, i naravno prema vasim savjetima  ;D

a kak bu zgledalo samo nebo zna..za sad jedino znam boje koje buju bile [attach=1]
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Moj prvi maketarski avijonchek..Zagi =:D

Reply #9
Kaj se tiče 3M-a - škrtari na njemu jer je skup, dovoljno je da ima samo malo njegove "prašine" po krilu i da bude lagano ljepljivo da trake bolje drže :)
MAK Zapad

Odg: Moj prvi maketarski avijonchek..Zagi =:D

Reply #10
j***t starac jos malo i eto mene kod tebe po savjete :)
uvijek dobro dosao..iako vjerujem na pivu jer savjete ipak ja jos uvijek upijam i trazim..al da volim serafit slagat smisljat busit rezat, o da, volim  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Moj prvi maketarski avijonchek..Zagi =:D

Reply #11
nego, kad smo vec u prici, da, slazem si model a ne maketu kak naslov kaze..nebi htio da zagi bude izlozak u vitrini  :D :D no njubu se oprosti na lapsusu..ak zbog niceg drugog onda jer su mi makete vrlo prirasle srcu..pogotovo sada kada su mi se klici zapalili za njih..a bogme i za modele citaj avio modelarstvo..no da potvrdim svoju ljubav prema maketama eto moj zadnji uradak za 100 godisnjicu proslave ljudske genijalnosti i gluposti u isto vrijeme...


...neprikosnovena ljudska umotvorina nastala genijalnoscu ljudskog uma a unistena ljudskom bahatscu i gluposcu...naravno..TITANIC

R.M.S. Titanic (White Star Line) by Gradjanin & Twins Co.  ;D



Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Moj prvi maketarski avijonchek..Zagi =:D

Reply #12
Jako lijepo Žac, super si ga složil. Ja već godinama doma imam Hasegawinu Deltu Integrale koju nikak da složim, nemam volje jer znam da će nakon slaganja samo stajat, neću ju moć vozit pa mi nije baš interesantna  :D
MAK Zapad

Odg: Moj prvi maketarski avijonchek..Zagi =:D

Reply #13
zagi armiran i umalo spreman  :D

ojacanje [attach=1]

pidjama [attach=2]

pidjama [attach=3]

nos [attach=4]

elevons&winglets [attach=5]

sada malo vizualnog izrazavanja trakom u boji i spremni za ugradnju setupa  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Moj prvi maketarski avijonchek..Zagi =:D

Reply #14
Ja sam izludio sa tim Titanicom  :D