Skip to main content

Topic: Nine Eagles Sky Climber (Read 7734 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #15
kaj se tice pluramax garancije, za to ima tema sa trgovinama, gdje bi bilo super da ljudi cesce postaju svoja iskustva

Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #16
Kako god, izgleda da neki ovdje imaju neke kombinacije s dečkima iz Pluramaksa i to je OK, ja samo tvrdim i stojim iza toga da je Easy Glider Pro bolji model (barem u smislu kvalitete materijala) a i ovaj setup kojeg sam linkao da je sigurno bolji od ovog NE :)
MAK Zapad

Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #17
Imam sky climbera a uz njega i jedan sitan problem. Spiner se na osovinu motora pričvrsti sa dva imbus vijka i stalno mi se događa da nakon leta sve skupa klizne prema četiri vijka koji drže motor To što se naslone na vijke proizvodi zvuk od trenja a i motor slabije vuče. ????Imate li neko rješenje.

Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #18
a bas ga drobis robi, naj se uvredit  ::)
znaci,tupani su reli vozaci jer si sami ne slazu setup auta vec im to odradi tim mehanicara. i bolje da se nisu primili volana jer neznaju svaki dio napamet. i neznaju kak radi klip i cilindar pa nek ni ne voze. ajme robi,izgleda da cemo na vocni sokic a ne pivu  :D

isto kazes, ulozio si lovu u multipleksa, i stavio si super setup..ali se eto, zaboravio staviti servace..a koje..hebote, najgore od gorih. kontradiktoran si. a cak i ja kao njub sam naucio da je hxt najgori servo..ili barem natjecanju za prvaka u kategoriji najogoreg.

onda i spomenes odlazak u slo..pa drhtanje na grani jel ce il nece nahraniti gladnu drzavu pa ti naplatiti tvoje znaje slaganja modela.

a i spomenes u svemu tome garanciju..ne vjerujem u tebe dragi robi. pa zar mozes uopce spomenuti mogucnost reklamacije u pluramaksu naspram mogucnosti reklamiranja necega kaj si kupio na drugom kraju zemaljske kugle? kaj ista iz HK ili kine ima garanciju? daj se urazumi..

niko ne veli da nije gust sam sebi uzeti kit, pa si sloziti setup, pa sve to serafiti isprobavati namjestati..no nekome se to neda, neko nema prostora za to, neko je pocetnik, a neko eto koristi priliku kaj ima pod nosom ducan za svoj omiljeni hobi..i nemora ici u trst ili bec ili u dezelu za prop adapter tri serafa i dve baterije. il nemora cekati tri cetiri pet sto tjedana da mu to stigne ako ikad i stigne...i to u ko zna kakvom stanju..pa cak i ono kaj nisi narucio (osobno iskustvo).

to kaj je drzava gladna pa mora biti i trgovac, to je vec druga prica..za birtiju recimo..pa su srazmjerno tome i cijene takve. nije da ih opravdavam, i nikako ih ne hvalim zbog toga, no opet, da oni malo popuste s cijenom, a mi se odviknemo od čajneza, mozda bi bilo i vise modelara..

a sky climber super izgleda. koliko god da kostao ili gdje se kupio..

p.s. i nemoj se tak napuhavat da si dozvoljavas reci da ak je netko za nekaj nesposoban...nek se tog ostavi..ima i recimo bolesnih ljudi koji bi to htjeli a nemogu..ima onih koji ne razumiju a htjeli bi..koji nemaju garazu i radionu da slazu u miru..ima nas svakakvih..tak da budes obazriv s takvim izjavama..jer ako izjavis u jednoj temi da volis sve ljude bez obzira, onda nemres izjaviti da je netko retard ako nezna ili nece sloziti model  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #19
Imam sky climbera a uz njega i jedan sitan problem. Spiner se na osovinu motora pričvrsti sa dva imbus vijka i stalno mi se događa da nakon leta sve skupa klizne prema četiri vijka koji drže motor To što se naslone na vijke proizvodi zvuk od trenja a i motor slabije vuče. ????Imate li neko rješenje.
kako rekoh, pripremio sam ti teflon traku pa mozemo to probat. drugo je rjesenje da malo zarezes osovinu i time napravis granicnik do kuda spiner moze propasti na osovini. sada sam slagao motor (prvi puta od kad se bavim ovim hobijem) od twinstara, pa sam ujedno i raskopao izgorjeli iz phoenixa..i proucio sam sve detalje, pa tako i osovine. pa kako osovina ima utor za imbus sa straznje strane motora, tako isto mozes napraviti i odnapred na mjestu spinera.
al velim ti, probajmo s trakom..rijesit cemo problem na taj nacin  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #20
ali zar ne bi bilo dobro, da se sa stanicom može otići ko sa televizorom, "dobar dan, ne radi, daj mi novo"

Eh o tome bih ja mogao pričati, stigla nova Spektrum DX8 od Švagija, platio i PDV 25% i neke troškove, ukupno oko 3000 kn, i stanica ne valja, ima domet od jedva 20 metara...sa bilo kojim prijemnikom i mojim starima i novima koji su došli uz stanicu.
Eto , sad se danima dopisujem sa Švagijem, izgleda da oni svaka 2-3 dana pročitaju mail (preporučili su mi da pogledam da nije kabel od antene odspojen s modula, a to sam prvo provjerio, i nije).
Da je bar bilo u Pluramaksu, kupio bih kod njih pa makar bilo i 300 kn skuplje, al bi im odmah vratio i tražio drugu.


I da, Spektrum DX8 je made in China. Je*o sam im mater u Horizon Hobby-u mailom, napisao da ako sam htio kinesku stanicu da bi kupio Turnigy 9x, koja za razliku od njihove radi i na dalje od 30m i košta 50$ a ne 450$.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #21
Kako god, izgleda da neki ovdje imaju neke kombinacije s dečkima iz Pluramaksa i to je OK

kaj da se pozovem na tebe kad jednom (prvi put) dođem u dućan

kao ono: "dečki, znate, robikenobi mi je rekao za onu našu kombinaciju, pa evo, vi valjda znate što treba..."

fakat briješ...

denis (nisde) dečku izreglira model, pokaže mu neke stvari, poduči ga nešto, isprogramira mu stanicu
ja to snimim da kolege modelari dobiju neku info o tome što su drugi kupili, i postam na forum

a ti u tome vidiš "kombinaciju"...

sad bi valjda ja trebao nešto zajedljivo reći, tipa:  "svatko se češe gdje ga svrbi" ili tako nešto sve u svrhu OT rasprave i daljnjeg flejma...




Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #22
Ne, ne, ne želim flejmat, napisal sam Žacu (gradjaninu) jedan odgovor ali sam ga odlučio izbrisat čisto zato da se ne flejmamo i ne trkeljamo. Ukratko, vjerujem da je jedralkica super, kome se ne da zezat s MPXom OK, svi sretni i svi zadovoljni, mene više iskreno tak boli k***c i za početnike i za pokušaje kakvih takvih konstruktivnih rasprava na ovom forumu :) Uživajte mi ljudi :)
MAK Zapad

Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #23
Nisam uložio lovu u ništa, ja osobno ne posjedujem nijedan multiplexov model.

U deželi je Easy Glider ispod 1000 kn. Znači nema poreza. Nema drhtanja na granici.


jer ako izjavis u jednoj temi da volis sve ljude bez obzira, onda nemres izjaviti da je netko retard ako nezna ili nece sloziti model  ;)

Nisam rekao da volim sve ljude bez obzira, rekao sam da volim ljude ako nisu govna, bez obzira na boju kože, vjeru ili naciju. I nisam rekao da je netko retard ako ne zna ili ne želi složit model, već sam rekao da taj hobi nije za njega ako ne zna poljepit par komada stiropora skupa. Daj čitaj s razumijevanjem kad mi se već kačiš na postove i nemoj mi stavljat riječi u usta (na tipkovnicu?)

Ovo ostalo nebum komentiro jer je još veće baljezganje od ovog na kaj sam se osvrnuo :)
MAK Zapad

Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #24
Aloooo! Pa ki vam je bog kak bi moj pokojni deda reko?  :)
Kaj vas pere? Ovo vrijeme-nevrijeme? Najte se svadit pliz!
Nije mi namjera bila da se posvadite nego da iznesem svoje mišljenje o modelu!
Naravno da nitko drugi nemora imati isto mišljenje kao ja!

Trebal sam napisat da nikad nikaj nisam, a po onim cijenama niti ne namjeravam kupiti u Pluramaksu.
 Modelar sam od srednje škole, dakle nekih 19g, i volim i sam nekaj šarafiti, lijepiti, rezati, modelirati, a mislim da sam i posao odabrao poradi aviona (aviomehaničar sam)! Tako da s te strane nebih kupio gotovi model kao frend koji ga je kupio! Tome u prilog, onako kako je Robi napisao, kupio sam Easy glidera, naručio iz kine motor, regler i batku, elisu sam iz njemačke uzeo pošto mi je modelarski dučan bio u blizini, i ostatak sam sastavio, upravo zato jer mi je to bio gušt! Da imam malo više vremena, nebi niti kupovao model nego bi napravio nešto kao što je Beli napravio, ali na žalost nemam vremena( ali se nadam da ču imati i napraviti takav model).

Frend je taj model kupio zato kaj mu se svidio, zato kaj nema paypal ni karticu na koju bi ga vezao a ne želi nikoga zamarati s time, zato kaj nemaauto a ne želi gnjaviti nekog da ga fura u sloveniju ( otišo je s biciklom do pluramaksa i dofural model - da znam kutija je ogromna, reko sam mu da je lud), a i zato što iako se dosta vremena bavi raketnim modelarstvom, ipak ima ne dve neg tri lijeve ruke, pa se boji da nekaj ne sjebe kad bi sastavljao model ( ali se ipak odlučio da če napraviti zagija )  a ja radim u smjenama i još neke fuševe sastrane pa se baš i nemremo polovit! I eto zamolio me da mu ga poletim da ga ne skrši odmah!

Znam da je to kinez, znam da je easy glider bolji, znam da se moglo i bolje nešto sastaviti, ali eto čovijek je kupio to i vidi vraga model leti. Ono kaj mi se nije sviđalo kod easy-ja je sastavljanje krila- ono sa utorom na jednom krilu i zadebljanjem na drugom( neznam kak da drugačije objasnim) koje uskoči jedno u drugo pa ide teško dok se ne razradi, a kasnije kad se razradi mi se činilo malo labavo, kod ovoga toga nema nego je sistem sa prorezima na krilu i "haklecima " koji se umetnu i zakvače za ramenjaču i tak osiguravaju da se krila ne rastave! Znam da se i to može bolje napraviti, osobno bih malo pojačao tu rupu na krilu, ali eto sviđa mi se!Kaj se tiče kvalitete pjene od koje je napravljen, mislim da ne zaostaje puno za easy-em, dobro su to kinje skopirali! Ostalo kao npr vodilice za komande koje su kod repa malo bezveze napravljene ( al se malo pojačaju i ok su) , pa i vjerojatno no name servači i motor i esc, nije niš drugačije od ostalih kineskih modela.
Iznenadilo me to da model fino jedri, valjda mu pomaže to malo povečanje raspona u odnosu na easy-ja!

Easy-ja sam imal 2,5 g i fakat mi je bio super model, i da mi nije uletilo nešto drugo, kupio bi blizzarda, tako da mi se multiplexovi modeli fakat sviđaju i nemam ama baš ništa protiv njih!

Uglavnom, ovaj model(climber) nije loš i to me iznenadilo, ak se nekome neda slagat može kupit i letit če mu dobro i to je činjenica, dal se nekome sviđa nekaj drugo, nije na meni da sudim!


E sad, totalno mi je glupo kaj ste se zapalili oko toga, pa da se smirite, zovem vas na cugu ( ja platim ) , pa da se zbrbljamo ko ljudi, a ne ovak prek tipkovnice! Može danas ak vam paše , ak ne, sad delam 2 nočne pa sam petak i vikend fraj, pa se dogovorimo, a možemo i letit negdje ( inače u savskom gaju sam)! Btw, Robi, ak sam dobro skužio letiš FPV pa bi te mogo malo o tome izgnjaviti par pitanja!

Pozdrav, denis!


Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #25
Znas kak ide..ko se tuce taj se voli..drag je meni robi.a prije svega rc majstor je.i leti i slaze.tak da oni dani na forumu nisu za zamerit..
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.